Tačiau ilgus metus emigracijoje gyvenusi specialistė džiaugiasi, kad lietuviai yra ko gero labiausiai savo sveikata besirūpinanti tauta.
Indre, šiandien aktyviai gyvenate Vilniuje, Lietuvoje, tačiau esate gyvenusi Graikijoje, Italijoje, Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kas lėmė tokią gyvenimo kaitą?
Taip, gyvenau ten, kur išvardinote – kai kur ilgiau, kai kur trumpiau. Mėgstu keliauti, bendrauti, esu žmogus, kuriam nuolat reikia iššūkių, naujovių. Negaliu sėdėti vienoje vietoje. Net sirgdama randu ką veikti – vis man kyla visokių idėjų, ką sukurti, parašyti, padaryti.
Taip ir su gyvenama vieta/šalimi/miestu. Pati nežinau, kodėl tiek daug blaškiausi, man atrodo, ieškojau kažko. Su mama juokaujame, kad, matyt, ieškojau savo vyro, nes su juo susipažinome Airijoje. Bet turbūt buvau „įsibėgėjusi“, tai įkalbėjau ir jį kartu keliauti į JAV.
Gyvendama JAV įsitvirtinau kaip mitybos specialistė. Tačiau tuo pat metu vis gaudavau įvairių pasiūlymų iš Lietuvos, tad kai pradėjome svarstyti, per porą dienų apsisprendėme grįžti namo. Taip po daugelio svetur praleistų metų grįžau į Klaipėdą, tik jau su vyru ir dukryte bei šunimi. Taip, jis irgi keliavo su manimi į Italiją, Airiją, JAV (juokiasi).
Ir dabar dažnai artimieji klausia, ar čia jau pabaiga. Į šį klausimą atsakau su šypsena, nes gyvenimas vienas, tad iš jo imame viską pilnomis saujomis. Ir jei vieną dieną atrodys, kad norim kažkur išvykti, esu tikra – taip ir darysim.
Į Vilnių iš uostamiečio atsikėlėte vos prieš pusmetį – akivaizdu, baimė keisti vietą Jūsų nekankina. Kodėl jūrą iškeitėte į sostinės šurmulį?
Šis sprendimas nebuvo greitas. Daug galvojome, diskutavome. Tačiau kai per vasarą darbo reikalais į Vilnių teko važiuot galybę kartų, vyras pasakė: „Gana, kraustomės. Juk neturime ką prarasti“.
Šįkart aš buvau atsargesnė, net keičiant šalis man nebuvo taip baisu, kaip persikelti iš Klaipėdos į Vilnių.
Kada supratote ir kokiu būdu, kad Jums lemta tapti mitybos specialiste?
Mano pirmas aukštasis išsilavinimas buvo viešasis administravimas, kultūrinės veiklos vadyba. Paskui Airijoje įgijau verslo administravimo specialybę, baigiau kirpėjos, manikiūro specialistės kursus… Ilgai galėčiau vardinti, kur ir ko mokiausi (juokiasi).. Džiaugiuosi, kad viską, ką pradedu mokytis, baigiu. Turbūt tai mano charakterio sąvybė, kad man reikia daug ir visko.
Įdomiausia tai, kad mitybos specialiste netapau pati sugalvojus. Tai į mano gyvenimą atėjo gana netikėtai, savaime. Prieš 8-erius metus sugebėjau optimizuoti savo svorį – numečiau 17 kilogramų. Išmėginau daug netradicinės medicinos patarimų, vegetarizmą, veganizmą, žaliavalgystę, gydomąjį badavimą ir t.t. Labai daug domėjausi, kiekvieną laisvą minutę nuo darbo skaičiau ir ieškojau. Tuomet visi draugai ėmė klausinėti, kaip man pavyko, vėliau jų draugų draugai ir t.t. Draugė patarė susikurti puslapį Facebooke, kuriame galėčiau talpinti savo receptus, pamąstymus ir t.t. Taip prieš 8-erius metus gimė „Sveika ir Gardu“. Pradėjau studijuoti šią sritį ir nesustoju to daryti štai jau septinti metai. Šiuo metu esu dietetikos (biomedicinos) trečio kurso studentė.
Ar pastebėjote, kaip skiriasi mitybos įpročiai tose šalyse, kur teko gyventi? Ar galėtumėte įvardinti, kur mityba sveikiausia, kur – ne?
Kiekvienoje šalyje yra žmonių, kurie kreipia dėmesį į tai, kas jų lėkštėje, ir tokių, kuriems tai visai nesvarbu. Tad išskirti sveikiausią šalį tikrai būtų sunku. Didžiausias sveikatai palankesnių produktų pasirinkimas yra JAV, bet taip pat ten daugiausia ir visai nevertingo, net sveikatai kenksmingo maisto. Ten net bankai yra su kioskeliais, prie kurių gali privažiuoti ir pasiimti maisto net neišlipęs iš automobilio. Judėjimo ten yra ypatingai mažai. Tačiau iš kitos pusės – ypač didelis sporto salių pasirinkimas, ir kainos juose labai patrauklios.
Airijoje žmonės daugiau linkę rinktis jau pagamintą maistą, valgyti viešojo maitinimo vietose.
Manau, sąmoningiausiai maitinasi lietuviai. Mūsų tautiečiai vertina namuose gamintą maistą, dažniau pasidomi, ką valgo ir iš kur tas maistas atsiranda.
Apibendrindama galiu pasakyti, kad prasta mityba yra viso pasaulio problema. Ir nors tokios specialybės kaip asmeniniai treneriai, dietistai populiarėja labai sparčiai – lygiai taip pat didėja ir viršsvorį turinčių žmonių skaičius.
Prižiūrite savo puslapį „Sveika ir gardu“, socialiniame tinkle turite begalę sekėjų, kurių skaičius itin sparčiai auga – kokie yra pagrindiniai klausimai, dėl kurių žmonės į Jus kreipiasi?
Taip, „Sveika ir gardu“ per visus socialinius tinklus seka apie 150 000 žmonių. Jau keleri tai yra mūsų šeimos – mano ir vyro Ryčio šeimos veikla, verslas. Į ją įsitraukia net ir netrukus penktąjį gimtadienį švęsianti dukrytė Amanda, ji mielai fotografuojasi, gamina kartu su manimi.
Aš labai norėčiau, kad į mane kreiptųsi žmonės, norintys tiesiog labiau rūpintis savo mityba, gyventi aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimą bei būti laimingesni, tačiau realybė ne visada tokia. Didelė dalis kreipiasi norėdami numesti svorio: DAUG IR GREITAI. Liūdna, kad dažnai žmonėms sveikata nėra pirmoje vietoje. Tiesiog tikimasi, kad bus pateikta „stebuklinga piliulė“’, kurios pagalba akimirksniu viskas pasikeis: nukris visas nepageidaujamas svoris, gal net per mėnesį, ir jau tada vėl galės valgyti bet ką ir niekada svoris nebeataugs.
Labai daug klausimų gaunu apie produktus – kadangi jų įvairovė labai didelė, žmonėms tampa sunku atsirinkti, kuris produktas išties geras, o kuris tiesiog gerai išreklamuotas. Jei atvirai, žmonėms įdomu viskas – nuo šampūno, kurį naudoju, iki kiek kartų per savaitę dukrai duodu saldainių (šypsosi). Man patinka bendrauti, tad neretai su klientėmis ar sekėjomis aptariame ne vieną moterišką klausimėlį, kuris nebūtinai susijęs su mityba. Juk tai taip mergaitiška (juokiasi).
Sakykite, Indre, ar tikrai sunku pasiekti, kad būtum ir sveikas/a, ir džiaugtumeis gražia figūra? Kokias pagrindines tiesas reikia žinoti?
Čia turiu labai griežtą nuomonę – JEI NORI, TIKRAI NESUNKU. Svarbiausia yra žinoti, ko nori ir ko nenori. Tuomet – kodėl nori ir kryptingai to siekti. Supratus, kad nori būti sveika ir džiaugtis optimaliu svoriu, o nenori būti nelaiminga ir nepatenkinta savimi, – labai viskas aišku pasidaro. Tad sėkmės formulė paprasta:
- Noras – tvirtai žinoti ko nori.
- Tikslas – nusistatyti žemiškus ir aiškius tikslus.
- Tikėjimas – tvirtai žinoti, kad pavyks. Nevartoti sąvokų: pabandysiu, pažiūrėsiu, man nepavyks, aš nesugebėsiu ir t.t.
- Darbas – susidėlioti veiksmų planą ir pradėti. Geriau šimtą kartų suklupti, negu tik svajoti ir nedaryti.
Na ir pabaigai – skaitytjos man neatleis, jei Jūsų nepaprašysiu kokios nors daugumai tiksiančios dietos recepto – juk pavasaris jau ant nosies!
Geriausias dietos receptas – mylėti save ir džiaugtis gyvenimu. Būti aktyvia ir mėgautis maistu. Domėtis kas yra tavo lėkštėje. Pamilti sveikesnę gyvenseną ir nekankinti savęs griežtomis dietomis. Atrasti naujus skonius. Na ir, žinoma, keletas patarimų:
- Rytą pradėti stikline vandens ir per dieną išgerti bent pusantro litro.
- Riboti alkoholius ir saldžiuosius gėrimus.
- Vengti cukraus ir miltinių patiekalų.
- Rinktis natūralų maistą: paukštieną, žuvį, kiaušinius, ankštinius, kruopas, daržoves, uogas, vaisius, riešutus, sėklas, pieno produktus (nesaldintus). Geras maistas tas, kuris neturi etikečių su ilgom sudėtim.
- Būti fiziškai aktyvia kasdien bent po 30 min.
- Labai mylėti save, nuoat pagirti ir mėgautis kiekviena diena.
- Šypsena – geriausias moters svoris.
Ačiū ir gražaus pavasario!