Ėmusios laikytis kokios nors dietos norime kuo greičiau pamatyti rezultatus. Kaip tyčia svoris tirpsta lėtai, po vieno pabėgiojimo rezultatų nepamatysime. Laimė, žinome kelias gudrybes, kurias pasitelkusios vos per savaitę priartėsite prie svajonės.
1. Planuokite, ką valgysite.
Kuo kruopščiau suplanuosite dienos valgiaraštį (ar net visai savaitei), tuo mažiau rizikos nejučia pasukti į arčiausiai darbo esantį greitojo maisto restoraną. Pamėginkite sekmadienį susipirkti produktus visai ateinančiai savaitei, pasigaminti sveikų patiekalų. Dalį jų galima padalinti į porcijas, sudėti į dėžutes ir užšaldyti. Vakare išsiimkite patiekalą iš šaldiklio, o ryte nešitės į darbą pietus.
2. Valgykite pusryčius.
Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Būtent nuo jo priklauso visos dienos nuotaika, energija ir apetitas. Nevalyti grūdai, baltymai, naudingi riebalai suvartoti ryte apsaugos nuo vilko apetito apie vidurdienį. O jei ryte suvalgysite nedidelį desertą, ramia širdimi jo atsisakysite po darbo.
3. Turėkite po ranka sveikų užkandžių.
Tarp pagrindinių valgymų kilusį alkį galima apmalšinti dietiniais užkandžiais. Jeigu žinote, kad šiandien dėl svarbaus susitikimo teks praleisti pietus, atsineškite į darbą sveiką užkandį, pvz., namuose šiaudeliais supjaustytų vaisių ir daržovių. Kad parduotuvėje prie kasos nepačiuptumėte šokoladinio batonėlio, nešiokitės rankinėje batonėlių iš džiovintų vaisių. Automobilyje turėkite pakelį džiovintų vaisių ar nekepintų riešutų – pravers, jei užstrigsite kamštyje.
4. Gerkite daug vandens.
Seniai žinoma tiesa, bet nevertėtų jos pamiršti. Reikiamas vandens kiekis padeda tinkamai funkcionuoti organizmui, ypač jei geriate daug vandens ryte. Stiklinė vandens likus pusvalandžiui iki valgio gerina medžiagų apykaitą. Na o vanduo valgant praskiedžia skrandžio sultis ir lėtina virškinimą.
5. Prieš pietus pasivaikščiokite.
Pietūs darbo vietoje kenksmingi dėl kelių priežasčių. Pirma, valgydami ir tikrindami elektroninį paštą, suvalgote daugiau nei reikia. Antra, tinkamai nepailsite per pietų pertrauką. Būtini eikite valgyti virtuvėlę arba į kavinę. Ar tiesiog pasivaikščiokite. Tada atsipalaiduosite, prasivalys mintys, pajudėsite ir mažiau suvalgysite.
6. Mažiau vartokite druskos.
Druska – ne cukrus, nuo jos nestorėjama, bet būtent joje esantis natris sulaiko organizme skysčius, nuo jo pučia pilvą. Tai vadinama skystu svoriu. Kad to nebūtų, mažiau vartokite druskos. Verčiau apšlakstykite salotas tik citrinos sultimis. Nepamirškite, kad druskos yra konservuotuose produktuose, padažuose, sūriuose (beje kuo sūriuose mažesnis procentas riebalų, tuo daugiau druskos). Restoranuose paprašykite padavėjų, kad jūsų patiekalų nesūdytų – pati galite užsibarstyti druskos ant salotų ar apskritai apsieiti be jos.
7. Pietus ir vakarienę pradėkite nuo daržovių
Prieš pagrindinį patiekalą suvalgykite daržovių salotų ar liesos sriubos. Organizmas gaus naudingos ląstelienos, tad pagrindinio patiekalo suvalgysite mažiau. Be to, jei iš pradžių valgote salotas, mažesnė tikimybė, kad pabaigoje jas pamiršite.
8. Daugiau judėkite
Automobilis, metro, kompiuteris, kinas, kava, vėl transportas, vakarienė prie televizoriaus ar su knyga. Paskui – užtarnautas miegas. O reikėtų sportuoti, eiti pasivaikščioti, kas valandą ar pusvalandį biure bent jau pasirąžyti, užuot kilus liftu lipti laiptais. Žodžiu, naudokitės kiekviena proga pajudėti. Galite parsisiųsti specialią programėlę į išmanųjį telefoną, kuri parodys, ar nueinate per dieną 10 tūkst. žingsnių.
9. Gerkite kavos
Neįprastai skamba, tiesa? Bet kava, tiksliau kava be kofeino su liesu pienu puikiai atstoja desertą, be to, yra pasitenkinimo šaltinis be žalos sveikatai ir figūrai. Tiesa, piktnaudžiauti nereikėtų.
10. Valgykite namuose
Jei gaminate valgį namuose, tuomet tiksliai žinote, kokia patiekalo sudėtis. Tuo pačiu neliks nuogąstavimų dėl paslėptų kalorijų, kurios ima ir prasmunka net į sveikiausius restoranų patiekalus.
11. Kai valgote, visą dėmesį skirkite maistui.
Atsikratykite įpročio valgyti skaitant knygą, žiūrint televizorių ar įkišus nosį į išmanųjį telefoną. Visa tai atitraukia nuo svarbiausio – nuo skonių pojūčių, nuo sotumo signalo iš skrandžio į smegenis. Todėl suvalgote daugiau nei reikia. Rezultatas – sunkumas pilve, kaltės jausmas ir nereikalingi kilogramai.
12. Nevalgykite baltų produktų.
Balti produktai – ne tik druska ir cukrus, tai ir baltoji duona, bulvės, riebūs pieno produktai. Tokių dalykų atsisakyti savaitę ne taip jau sunku. O ilgalaikėje perspektyvoje stenkitės išvardintų produktų vartoti kuo mažiau, keisti juos įvairiaspalvėmis daržovėmis, neskaldytais grūdais, sveikais baltymais ir vertingais riebalais.
13. Valgykite vaisių ir daržovių, kuriuose yra daug vandens.
Viskas labai paprasta – kuo daugiau vandens vaisiuose ir daržovėse, tuo juose mažiau kalorijų. Palyginkite bananą (89 kalorijos) ir žalią obuolį (52 kalorijos) arba agurką (14 kalorijų) ir saldų burokėlį (4 kalorijų). Vitaminų daug turinčios sultys greitai suteikia sotumo, nekenkia figūrai.
14. Prakaituokite.
Nesvarbu, ką darote, svarbiausia – prakaituoti. Penkiolika minučių aktyvių pratimų per dieną – bėgiojimo, šuoliukų per šokdynę, važinėjimo dviračiu ar šokių prieš veidrodį. Pradėkite nuo trupučio ir išsiugdykite sveiką įprotį.
15. Stebėkite laikyseną.
Tiesi nugara, tiesūs, nuleisti pečiai, kiek įtrauktas pilvas bent vizualiai sukuria pasitempimo, lieknumo įspūdį. Be to, tinkama vertikali padėtis užtikrina geresnį virškinimą, taigi – ir efektyvesnį kalorijų deginimą.
16. Medituokite.
Meditacija ir joga padeda užmegzti ryšį tarp proto ir kūno. Tai nuramina, padeda surikiuoti mintis.
17. Užsibrėžkite realius tikslus.
Jei iki vėlumos dirbate, nežadėkite sau 22 val. būti sporto salėje. Geriau planuokite sportuoti ryte prieš darbą ar savaitgalį. Taip pat su dieta – nereikia stengtis per savaitę atsikratyti 7 kilogramų ir marinti savęs badu, geruoju tai nesibaigtų. Užsibrėždami realius tikslus pasieksite realių rezultatų.