Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas + jogos pratimai

Pasak medikų, dauguma net su žarnynu nesusijusių ligų išsivysto dėl žarnyno užterštumo, taip pat sutrikus virškinimo veiklai. Apie tai išduoda bloga savijauta, apatiškumas, galvos skausmas, įvairūs odos bėrimai, blogas burnos kvapas, antsvoris, vidurių pūtimas ir pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas ir daugybė kitų nemalonių simptomų. Kartais geriausia pagalba esant tokiai situacijai – žarnyno valymas.

Įtemptas gyvenimo būdas, greitas maistas išstūmė iš daugelio žmonių valgiaraščio maisto skaidulas, ląstelieną (pupeles, ruduosius ryžius, avižas, morkas, burokėlius, kopūstus, juoduosius serbentus, avietes, kitus vaisius, riešutus, sėlenas, „pilno“ grūdo duoną), kurios veikia lyg organizmo „šluota“ ir padeda pašalinti iš žarnyno susikaupusias kenksmingas medžiagas. Apimtas streso dažnas prisikemša saldumynų. O nesuvirškintas maistas nusėda žarnyne, apkloja žarnų sieneles ir trukdo joms atlikti savo funkcijas.


Taigi naudingosios maisto medžiagos neįsisavinamos, o storosios žarnos sienelių „užteršimas“ daro didelę žalą kitiems kūno organams. Tam, kad organizmas vėl galėtų tinkamai funkcionuoti, reikia atlikti žarnyno valymą. Vienas populiariausių ir paprasčiausių žarnyno valymo būdų – tai valymas su vandeniu ir druska.


Druskos tirpalo receptas


Tirpalas, skirtas organizmo valymui, paruošiamas 2 l vandens ištirpinus 1 valgomąjį šaukštą jūros arba Himalajų druskos. Tirpalą reikia pašildyti iki kūno temperatūros ir išgerti per 30 min. Jei 2 l tirpalo atrodo neįveikiamas kiekis, galima rinktis paprastesnį variantą: 600 ml vandens ištirpinti 2 arbatinius šaukštelius druskos ir, pašildžius iki kūno temperatūros, išgerti vienu kartu.


Gerti būtina ryte, prieš pusryčius, esant tuščiam skrandžiui. Tiems, kurie siekia geriausių rezultatų, jogos mokytojai siūlo atlikti keletą paprastų pratimų, kurie padės geriau pasklisti druskos tirpalui po žarnyną.


5 jogos pratimai


1 poza. Kojos pečių plotyje, rankos iškeltos virš galvos. Tokioje pozoje atlikite tempimosi į viršų pratimą: stiebkitės, kiek galite, ir grįžkite į pradinę padėtį. Kartokite penkis kartus. Šis pratimas paskirstys tirpalą po skrandį.


2 poza. Kojos pečių plotyje, rankos, sunertais pirštais, delnais į viršų, iškeltos virš galvos. Šioje padėtyje lankstykitės į kairę ir dešinę po 5–6 kartus. Šio pratimo metu tirpalas nutekės į plonąją žarną.


3 poza. Kojos pečių plotyje, rankos ant juosmens. Pasisukite į kairę, paskui į dešinę. Pratimą energingai atlikite kelis kartus. Pratimo tikslas – paskirstyti tirpalą po plonąją žarną.


4 poza. Atsigulkite ant pilvo, delnai po krūtine. Pasikelkite ant rankų ir pasisukite į kairę, tarsi norėdami pamatyti kojas. Grįžkite į pradinę padėtį, vėl pakilkite ir sukitės į dešinę. Pasisukite į kairę ir į dešinę po 3 kartus. Tai padės išvalyti plonąją žarną.


5 poza. Kojos pečių plotyje, rankos prieš save. Tiesia nugara pritūpkite ir atsistokite po 5–6 kartus

.

Organizmo valymo eiga


Paprastai vieno žarnyno valymo seanso nepakanka, tad rekomenduojama tokia jų seka:


pirma savaitė – kasdien;


antra savaitė – kas antrą dieną;


trečia savaitė – kas trečią dieną.


Visgi nederėtų savęs apgaudinėti ir tikėtis, jog išvalius žarnyną pasibaigs visos bėdos. Nekeičiant gyvenimo būdo ir maitinimosi įpročių po kurio laiko žarnynas vėl užsiterš. Nors nėra vieningos nuomonės apie žarnyno mikroflorą po žarnyno valymo, visgi daugelis medikų rekomenduoja papildyti organizmo atsargas gerosiomis bakterijomis – gerti natūralų jogurtą, kefyrą, gerųjų bakterijų papildus.


Svarbu! Žarnyno valymą galima atlikti, jei esate sveikas. Jei sergate kokiomis nors lėtinėmis ligomis (gastritu, dvylikapirštės žarnos opa, diabetu, angina), būtina žarnyno valymą derinti su gydytoju.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis