Su tuo sutinka ir „Studijos Om“ įkūrėja Gabija Petronytė. Jos teigimu: „Rudenį kiekvienam būtina aktyvi veikla, kuri gali nukreipti nuo slogių minčių“.
„Žinau, kaip joga veikia organizmą, mintis, praplečia akiratį, skatina susikaupimą, padeda atsipalaiduoti, ugdo sąmoningumą. Todėl tikiu, jog ir kitas sportas ar mankšta, gali gelbėti nuo rudeninio snaudulio ir blogų emocijų. O ir pasirinkimas iš ties platus – tad kiekvienas ras labiausiai prie širdies tinkančią veiklą“, - dėstė ne vienrsius jogos mokanti Gabija.
Sporto rūšys ir į ką verta atkreipti dėmesį?
„Jei esate jogos naujokas – siūlau išbandyti Mai Ram Open jogą. Ji sudaryta iš trumpų asanų ir pranajamų praktikų, kuriose supažindinama su jogos metodika. Kiek pažengusiems ir susipažinusiems su jogos subtilybėmis – Mai Ram Basic asanų, kvėpavimo technikų, proto nuraminimo ir koncentracijos, atsipalaidavimo ir meditacijos praktikos. Jos skirtos mokytis susikoncentruoti, stebėti ir kontroliuoti save, valdyti kūno ir proto funkcijas. Ypatingam nusiraminimui siūliau apsilankyti ir gongų, grojančių dubenų užsiėmimuose.
Norintintiems numesti svorio ir turintiems sveikatos sutrikimų rekomenduoju izometrinę gimnastiką – tai kaulus, stuburą, sąnarius, širdį ir kraujagysles stiprinanti, ištvermę ir jėgą didinanti, liekninanti treniruotė.
Vyrai, beje, gali išbandyti ir specialiai jiems skirtą „Dao“ užsiėmimą. Jame unikalių praktikų rinkinys, skirtas subalansuoti organizmą, norint išvengti „vyriškų“ ligų, ir įvaldyti bei transformuoti savo seksualinę energiją į asmeninį augimą.
Kalanetika – giliųjų raumenų stiprinimo treniruotė, kurią sudaro raumenų tvirtinimo ir tempimo pratimai, atliekami pulsuojant labai maža amplitude, efektyviai padedanti sustiprinti nugaros, kaklo bei dubens raumenis, sulieknėti, padailinti kūno linijas. Neturintiems laiko – intensyvios treniruotės, kurios trunka tik 40 minučių. Prasiblaškyti ir prasimankštinti galima net pietų pertraukos metu“, - patarimais dalijosi trenerė.
Mokytojai, vieta ir laikas
„Kur ir kada mankštintis pasirankate patys – svarbiausias yra rezultatas. Tačiau nepamirškite, kad papildomos naudos duos ir gerai išvėdinta patalpa, eteriniai aliejai ar jūsų akiai malonus interjeras. Sporto klubuose dažniausiai to nesulauksite. Beje, būtent dėl to, gimė idėja tokią vietą sportui ir mankštoms atsidaryti pačiai.
Dar vienas labai svarbus dalykas – treneriai ir mokytojai, kuriems patikite savo sveikatą. Pasidomėkite, pasikonsultuokite, įvertinkite rekomendacijas. Netinkamas ir neprofesionalus treneris ne tik nepagelbės, bet ir sužalos jūsų kūną.
O esminis patarimas, kuris tikrai padės įveikti depresiją – noras keistis. Nestovėkite vietoje, domėkitės, atraskite ir tapsite geriausiais savimi“, - pokalbį baigė G. Petronytė.