Plaukų stilistė pataria: „Kada susirūpinti dėl plaukų slinkimo ir ką daryti“

Problemų dėl plaukų slinkimo turbūt yra turėjusi kiekviena moteris.

„Kolegės darbe skundžiasi slenkančiais plaukais. Sutapimas ar ne, bet tokia bėda vargina ne vieną. Sakykite, ar plaukų slinkimas turi sezoniškumą? Ar žiemą slenka žiemą nei vasarą? Kada metas susirūpinti?“ – sulaukę tokio skaitytojos laiško atsakymo kreipėmės į plaukų stilistę.


Komentuoja grožio studijos Klaipėdoje įkūrėja ir kūrybos vadovė Marina Žuravliova.


Plaukų slinkimui įtakos turi ne tik sezoniškumas. Iš klienčių šį nusiskundimą girdžiu gana dažnai, o ir pati buvau su tuo susidūrusi. Plaukai dažniau slenka rudenį bei pavasarį, o vasarą atsigauna, nes pailsime, valgome šviežesnį maistą, gauname daugiau vitamino D. Žinoma, plaukus nuo saulės vis vien reikia saugoti.


Tam tikras plaukų iškritimas dienos eigoje yra normalus. Tačiau metas susirūpinti, jei plaukai slenka nuolat, randate jų daug po nakties ant pagalvės, plaukų sparčiai daugėja šukose, o išslinkusios zonos aiškiai matomos išsiplovus galvą. Slenkant plaukams jų akivaizdžiai pamažėja. Tiek vyrams, tiek moterims plaukai dažniausiai slenka galvos zonose virš kaktos – atidžiai apžiūrėkite jas, ir jei slinkimas akivaizdus, metas susirūpinti.


Dėl kokių priežasčių tai nutinka?


Plaukų slinkimo priežasčių yra nemažai. Sezoninis plaukų slinkimas priklauso nuo metų laiko, jį lemia orų permainos, patalpų šildymas, mažesnis saulės kiekis ir prastesnė mityba, sujautrėjusi ir išsausėjusi galvos oda.


Pagimdžius plaukų slinkimas dažniausiai pasireiškia po keturių mėnesių. Tai, kas viso nėštumo metu buvo sukaupta, per plaukus išeina iš mūsų organizmo. Todėl nėštumo metu svarbu bendrai stiprinti organizmą, gerai maitintis ir ilsėtis.


Plaukų slinkimui įtakos turi ir emocinė moters būklė, nes stresas veikia mūsų kūną, įskaitant ir plaukus. Kartais kai matau slenkančius klienčių plaukus, iškart klausiu, ar viskas gerai. Dažnai išgirstu, kad moteris turėjo problemų. Todėl svarbu rasti būdų nurimti, išsikalbėti, palengvinti stresą.


Plaukų būklei įtakos turi ir genai – jei plaukai slinko tėvams, greičiausiai to neišvengs ir vaikai. Bet būna, kad abiejų tėvų plaukai puikūs, o vaikas silpnesnius plaukus atsineša iš tolimesnių kartų.


Taip pat plaukai slenka po ligų, stiprių vaistų, antibiotikų vartojimo, chemoterapijos.


Ko imtis? Keisti gyvenimo būdą? Kas galėtų padėti?


Pasidalinsiu savo patirtimi. Kai susidūriau su plaukų slinkimu, pirmiausiai įsigijau specialų šampūną ir ampulių. Tai mano pirmiausias patarimas, nes plaukų priežiūros priemonės tikrai yra svarbi gydymo dalis, jei pavyzdžiui, plaukai slenka dėl sezoniškumo. Labai rekomenduoju ir mezoterapiją.


Rinkoje yra ir vaistų nuo plaukų slinkimo – tai specialūs produktai, ne papildai. Jie geriami apie pusmetį, rezultatai gali nudžiuginti. Nustojus juos vartoti, slinkimas gali vėl pasikartoti, tačiau mažesniais kiekiais. Vis populiarėja ir plaukų persodinimo procedūros.


Kokiais atvejais kreiptis į specialistą? Ką jis gali padaryti?


Su savo plaukų meistru siūlau tartis iškart ir nelaukti, kol situacija pasikeis pati. O į medikus kreiptis tuomet, kai jau visi būdai išbandyti, ir niekas nepadeda. Trihologas ištiria jūsų galvos odą, plaukų būklę ir imasi reikalingų priemonių, išrašomi receptiniai vaistai.


Jei plaukų slinkimas intensyvesnis, ar dažnai tenka keisti kirpimą?


Slenkant plaukams išlaikyti ilgų plaukų šukuoseną tikrai sunku. Vizualiai sumažėjus plaukų, išplonėja jų galai, taigi, ilgesnių plaukų šukuosena neatrodo patraukliai. Yra tekę gerokai trumpinti plaukus – net jei kiekvienas centimetras klientei labai brangus, mes kalbamės, kodėl būtina tai padaryti, kad galėtume džiaugtis gražiais plaukais ateityje. Po kirpimo atrodys, kad plaukų yra daugiau, ir jie sveikesni.


Štai turiu klientę, kuri negali gyventi be jūros ir saulės vonių – šis derinys kartais baigiasi sausais ir trupančiais plaukais, todėl be kirpimo nieko nepadarysi. Net pačios klientės sako, kad po kirpimo plaukų jaučiasi daugiau. Žinoma, yra ir tam tikri kirpimai ir net dažymai, kurie leidžia suteikti plaukams vizualiai daugiau apimties.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis