Šefas Gian Luca Demarco: itališka virtuvė išgyvena renesansą

Šią vasarą maisto naujovių ieškotojai, kulinarai ir šefai pabrėžia, kad itališka virtuvė išgyvena renesansą – namie gamintas, natūralus maistas populiarėja, o kartu su juo – ir šiuos atributus atspindinti itališka virtuvė.

Tačiau šią vasarą į itališką virtuvę pažvelgsime kitaip: garsus italų šefas Gian Luca Demarco pristato naujausias tendencijas – kokie maisto produktai ir prieskoniai bus madingi itališkuose patiekaluose šiltąjį sezoną?

Pasak Gian Luca Demarco, 2018-uosius dar galima būtų vadinti sveiko ir namuose gaminto maisto metais. Y ir Z kartos atstovai itin didelį dėmesį skiria maisto sudėčiai ir kokybei, todėl gaminti namie pamėgo ir jaunimas.

Organizatorių nuotr.

„Itališka virtuvė mums asocijuojasi su gardžiai kvepiančiais namais, klegančiais šeimynykščiais ir burnoje tirpstančiais patiekalais. Tačiau kartu ji yra „pasaulio virtuvė“, kiekvieną sezoną įgyjanti unikalių prieskonių ir ingredientų atspalvių pagal to sezono tendencijas.

Ne išimtis ir ši vasara, kuri džiugins mus neįprastos formos makaronais, polpette mėsos kukuliais, balzamiko actu su kiek neįprastais spanguolių, apelsinų skoniais bei natūralių žolelių prieskonių mišiniais,“ – naujųjų „Maggi“ prieskonių mišinių pristatyme sakė šefas.

Organizatorių nuotr.

G. L. Demarco dalinasi itališko maisto tendencijomis, į kurias visi maisto mylėtojai turėtų atkreipti dėmesį.

Netradiciniai ir įdomūs makaronai

Mes visi mylime makaronus: spagečius, penne ar fusilli, tačiau šiemet populiarumą įgauna ir kiti, netradiciniai, regioniniai itališkų makaronų variantai. Pavyzdžiui, candele arba ziti makaronai, kurie turi „tuščiavidurę“ formą.

„Per pastaruosius porą metų makaronų patiekalų populiarumas buvo kritęs, nes porcijos didėjo, o žmonės vis labiau ėmė skaičiuoti kalorijas. Tačiau šiandien populiarėja ir sveikesnės šio itališko patiekalo versijos. Tai lemia makaronų grįžimą į populiariausiųjų gretas, pavyzdžiui, Londone atsiranda vis daugiau specializuotų itališkų makaronų restoranų ar iniciatyvų“, – teigė šefas.

Organizatorių nuotr.

Natūralūs prieskoniai

Itališka virtuvė neįsivaizduojama be prieskoninių žolelių, kurios pagardina kiekvieną patiekalą. Šiandien populiarėja įvairūs prieskonių mišiniai, kurie pasižymi natūralia sudėtimi ir yra iš ingredientų, kurie gerai pažįstami kiekvienam mėgstančiam gaminti.

„Ši tendencija atsispindi ir Lietuvoje, pavyzdžiui „Maggi“ šį sezoną pristatė prieskonių mišinių seriją su stambesniais džiovintų daržovių, prieskoninių žolelių gabaliukais ir žiupsneliu jūros druskos. Juose naudojami tik visiems gerai pažįstami ingredientai, tokie kaip rozmarinai, česnakai ar paprikos. Tarp populiariausių prieskonių šį sezoną bus ir įvairios sėklos, tokios kaip chia, kanapės ar linų sėmenys. Būtent šie ingredientai dominuoja vasaros populiariausiųjų sąraše“, – prieskonių tendencijas vardijo virtuvės šefas.

Organizatorių nuotr.

Įvairių skonių balzamiko actas

Gardinti patiekalus balzamiko actu darosi vis labiau madinga. Šis patiekalų gardinimo būdas dažnai pakeičia riebius majonezinius padažus. „Populiarėja tokios balzamiko acto variacijos kaip granatų, braškių ar net apelsinų balzamikas, kuris ypač tiks gardinant vasariškus patiekalus“, – sako G. L. Demarco.

Organizatorių nuotr.

Nduja pasta

Ndujos dešra arba kitaip – pasta – vis dažniau sutinkama įvairiuose makaronų ir picų patiekaluose restoranuose visame pasaulyje. Anot G. L. Demarco, ji bus madinga šią vasarą ir Lietuvoje. „Nduja – kiek kitokio tipo dešra, negu mums įprasta sutikti lietuviškoje virtuvėje: ji gali būti ir tepamos konsistencijos. Todėl ji labai universali ir tinkama įvairiems patiekalams, net ir salotoms“, – teigia virtuvės šefas.

Mėsos kukuliai

Mėsos kukuliai – tai maisto tendencija, kuri itin išryškėjo dėka populiarėjančio gatvės maisto. Tačiau šią vasarą mėsos kukulius sutiksime ne tik su įprastu pomidorų padažu, bet ir tokiuose patiekaluose kaip picos, lazanijos ar net salotos.

„Viena labiausiai populiarėjančių mėsos kukulių rūšių – polpette. Tai yra didžiuliai itališki mėsos kukuliai, kuriais galima mėgautis pietums ar vakarienei, integruojant juos tiek sumuštinyje, tiek ir makaronų ar ryžių padaže. Tad nuo šiol mėsos kukuliai – kur kas daugiau nei tik spagečių padažo ingredientas“, – teigia itališkos virtuvės šefas.

Daržovės ir dar kartą daržovės

Kartu su sveikos gyvensenos kultu, šį sezoną itin madingi patiekalai tik iš daržovių ir augalinių ingredientų. Šio sezono maisto madų tendencijų esmė – grįžti prie natūralesnės mitybos, kurioje dominuoja šviežios daržovės, vaisiai, natūralūs produktai ir kuo mažiau perdirbto maisto.

„Vienas ryškiausių ingredientų, kurio populiarumas neketina trauktis ir šią vasarą – avokadas. Jį sutiksime ne tik gardinant salotas, bet ir ruošiant makaronų padažus ar net desertus. Tai labai universalus produktas, galintis pakeisti daugeli kitų mums įprastų skonių“, – avokado subtilybes vardija G. L. Demarco.

Itališkų salotų receptas kitaip

Šefas Gian Luca Demarco pristato gardų nesunkiai namuose pagaminamo patiekalo – salotų su nduja, avokaidais, balzamiku – receptą, kuris į virtuvę atneš gurmaniškus itališkos vasaros skonius bei kvapus.

Salotos su NDUJA (4 porcijos)

Organizatorių nuotr.

Salotoms reikės:
Nduja pasta – 1 pakuotė
Romain salotos – 200 g
2 avokadai
Raudonų pomidoriukų – 200 g
Balzamiko acto
Persilado prieskonių mišinio.

Gaminame:

Salotas nuplauname ir išdžioviname. Avokadą pjauname pusiau, išimame kaulą ir šaukštu išskobiame vidų, supjaustome norimo dydžio gabaliukais. Pomidoriukus pjauname į keturias dalis. Viską dedame į lėkštę, apšlakstome balzamiko actu, pabarstome Persilado prieskonių mišinio ir dedame nduja, suplėšytą mažais gabaliukais.

Skanaus!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis