Galima išvirti dievišką džemą, galima užraugti, o galima ir marinuoti. Procesas nesudėtingas, o šaltuoju sezonu valgysite puikų garnyrą ar užkandą. Jei kitiems konservams tinka bet kokios formos ir spalvos pomidorai, tai šiam galima sakyti specialiai auginu pailgąsias veisles, t.y., klasikinius „Roma“, „San Marzano“ ir naujai atrastas „Isis Candy“ ir „Red Banana“. Šių veislių pomidorai talpiai sugula į stiklainius, yra kietesni nei apvalučiai, todėl marinuojant neištyžta.
Žalius ar jau pradedančius nokti
išplaunu, kiekvieną keliose vietose pabadau dantų krapštuku ir sudedu į švarius stiklainius. Kaičiu puodą su vandeniu ir jam užvirus, užpilu pomidorus, uždedu stiklainių dangtelius ir nestipriai užsuku. Palaukiu kol atvės, tuomet vandenį nupilu į puodą su litrų gradacija, kad žinoti kiek reikės prieskonių.
1 litrui vandens skaičiuoju
1 v.š. druskos
1 v.š. cukraus
150 ml 9 proc. acto
Šaukštai be kaupo. Reikiamą kiekį šalto vandens supilu į puodą, sudedu druską ir cukrų, verdu pamaišant kol ištirpsta, tuomet supilu actą, palaukiu, kol marinatas užvirs. Į kiekvieną 0,7l stiklainį dedu po nubrauktą šaukštą
prieskonių marinavimui mišinio
ir sklidinai užpildau stiklainius marinatu. Mišinį galima keisti šviežiu česnaku, krapų žiedynais ir kalendrų sėklomis.
Užsuku dangtelius ir konservus verčiu aukštyn kojom ant pledo, stiklainius užkloju sena pūkine striuke ir palieku iki pilno atvėsimo.
Laikau rūsyje, tačiau keli stiklainiai žiemą budėjo virtuvės spintelėje, šiluma konservams nė kiek nepakenkė.