Skonis be priekaištų. Nežinau, kodėl jie vadinami švediškais mėsos kukuliais, nes skonis priminė mamos vaikystėje keptus kotletus. Tiesa, forma kita. Kiek kartų bandžiau atkartoti tokį padažą, nesigaudavo toks skanus kaip mamos. Galiausiai, nustojau mėginti.
Visai neseniai netikėtai atradau šių mėsos kukulių ir padažo receptą. Ir po tiek metų bandymų galiu drąsiai sakyti pagaliau pavyko. Geresni nei mamos vaikystės kotletai. Kuklumu šiuo atveju nepasižymiu, bet koks skirtumas!
Patiekalas vertas išbandymo. Patikrintas daugybę kartų. Patinka visai mūsų šeimai. Man imponuoja ne tik skonis, bet ir sudėtis. Jautiena, mano požiūriu vertingesnė mėsa, nei kiauliena, todėl stengiuosi, kuo dažniau ją įtraukti į mūsų racioną. Mėginu vis naujus įvairesnius family friendly receptus, kad ir dukra noriai valgytų. Čia vienas iš naujai atrastų. Bus ir daugiau.
Patarimai, pastebėjimai. Receptui reikia japoniškų Panko džiūvėsėlių. Prisipažinsiu, nuolat angliškuose receptų knygose matydavau minimus Panko džiūvėsėlius, tačiau net neįsivaizdavau, kaip jie atrodo, nepirkau, negaminau, nevalgiau. Pirmą kartą išmėginau būtent dėl šio recepto. Tiek patiko, kad įtraukiau į savo 'must have' spintelės produktų sąrašą. Kuo jie skiriasi nuo įprastų džiūvėsėlių? Panko džiūvėsėliai malami be plutelės ir didesniais gabaliukais. Jei juos naudosite mėsai apvolioti, džiūvėsėliai prigers mažiau riebalų, o plutelė bus traškesnė.
Paprasti džiūvėsėliai čia netinka. Su įprastais smulkiais pirktiniais džiuvėsėliais bus neskanu!
Jei nerasite pirkti japoniškų džiuvėsėlių, vietoj jų naudokite šviežios baltos duonos trupinius. Paimkite šviesios baltos duonos (batono), susmulkinkite smulkintuvu ir tuos trupinius naudokite pagal receptą.
Receptas puikiai tinka ir vien kiaulienai. Jei jautiena per brangu, gaminkite vien iš maltos kiaulienos.
Žinau, daug kas paskaitęs receptą, pasukios pirštą prie smilkinio: 'kam tie prieskoniai - muskatas ir prieskonių mišinys, dažniau naudojamas kalėdiniams kepiniams nei mėsos patiekalams' ir valio, jei esate konservatyvūs, jie jums nereikalingi. Aš prieskonius dedu ir man patinka.
Aš kukulius visada tiekiu su virtais makaronais, bet tinka ir bulvės, bulvių košė.
Sudėtingumas. Vidutinio sudėtingumo.
Mano recepto ir skonio vertinimas. 5/5. Tobula, būtinai kartosiu. Gaminau daug kartų.
Ingredientai
1 puodelis - 250 ml
450 g liesos maltos jautienos
450 g maltos kiaulienos
1 vidutinio kiaušinio
2/3 puodelio (165 ml) japoniškų ('Panko') džiūvėsėlių
1/4 (60 ml) puodelio pieno
1 svogūnas, smulkintas
1/4 šaukštelio muskato
1/4 šaukštelio prieskonių mišinio (cinamonas, muskatas, imbieras ir kt.)
4 šaukštai (60 g) sviesto
4 šaukštai (30 g) miltų
1 šaukštas saulėgrąžų aliejaus
3 puodeliai (750 ml) jautienos sultinio
1/2 puodelio (125 ml) grietinės
Saujelė kapotų šviežių petražolių
Gaminimo eiga
* Džiuvėsėlius užpilkite pienu ir palikite išbrinkti. Keptuvėje įkaitinkite šaukštą sviesto ir apkepinkite svogūną, kol suminkštės apie 5 minutes, paskaninkite druska. Nukelkite nuo ugnies, įmaišykite likusius prieskonius ir atvėsinkite.
* Dubenyje sumaišykite jautieną, kiaulieną, džiuvėsėlių mišinį, apkeptus svogūnus, kiaušinį, druską ir pipirus. Suformuokite 30 nedidelių kukulių.
* Į tą pačią keptuvę, kur kepė svogūnai, pilkite šaukštą aliejaus ir iš abiejų pusių apkepkite kukulius, kol paruduos (visiškai iškepti nereikia). Kukulius išimkite iš keptuvės.
* Toje pačioje keptuvėje ištirpinkite sviestą, sudėkite miltus ir nuolat maišydami 30 sekundžių pakepkite, kad dingtų žalių miltų skonis. Supilkite sultinį, sudėkite mėsos kukulius ir virkite apie 10-15 minučių, kol kukuliai visiškai išvirs.
* Įmaišykite grietinę ir petražoles. Dar porą minučių pavirkite.
* Tiekite su virtais makaronais ar bulvių koše.