Prancūzai siūlo naują tradiciją – Trijų karalių pyragą + RECEPTAS

Nepaprastai skanus pyragas – puiki proga palydėti žiemos šventes.

Artėjanti Trijų Karalių diena – kiek kitokia nei ankstesnės žiemos šventės. Kai per Tris Karalius mes nupuošiame eglutę ir šiek tiek liūdime, nes šventės baigiasi, prancūzai švenčia išsijuosę.

„Trys Karaliai Prancūzijoje – ne prastesnė šventė nei Kalėdos“, - sako prancūzas, populiarių bandelių Vilniuje kepėjas Thierry Lauvray. Jau tampa tradicija Thierry kepyklėlėse ragauti Trijų Karalių pyrago. Šiais metais – ne tik ragauti, bet ir patiems jį kepti.

R. Šeškaičio nuotr.

Prieš dešimtmetį Vilniaus Užupio rajone įkūręs prancūzišką kepyklėlę, Thierry šiandien jų turi ne vieną. Tačiau jį patį sutikti dažniausiai galima Užupyje. Čia prancūzas kepėjas prieš Trijų Karalių šventę surinko žinomiausius maisto tinklaraštininkus bei apie maistą rašančius žurnalistus. Kepyklėlėje jų laukė iššūkis – iškepti Trijų Karalių bandelę su pačių sugalvotais, slaptais ingredientais. Labiausiai pasisekusią Thierry žadėjo dar šiek tiek patobulinti ir kitais metais pasiūlyti kepyklėlės svečiams.

R. Šeškaičio nuotr.

„Trijų Karalių šventė neįsivaizduojama be Trijų Karalių pyrago, - prancūzišką tradiciją prisiminė Thierry. – Pyragas paprastai patiekiamas vakarienės pabaigoje. Jis stovi ant stalo, o po stalu, pagal seną tradiciją, palenda jauniausias šeimos narys. Iš pastalės jis praneša, kam kurį pyrago gabalą atiduoti. Vienas laimingasis gauna pyrage paslėptą keramikinę figūrėlę. Jis tituluojamas vakaro karaliumi ir gauna auksinę karūną“.

"Moters" maisto rubrikos redaktorę ir fotografę Giedrę Barauskienę lydėjo sėkmė.
Organizatorių nuotr.

Figūrėlių šių metų šventėms Thierry parsigabeno iš gimtosios Prancūzijos. “Būkite atsargūs, stomatologo paslaugų nekompensuojame”, - juokauja geraširdis bandelių kepėjas ir priduria, kad tas, kuriam atitenka keramikinė figūrėlę laimę nešioja visus metus.

R. Šeškaičio nuotr.

Pjaustydamas Trijų Karalių pyragą, Thierry stengiasi sau palikti gabalą be figūrėlės. „Užtat ir vaikštau be laimės“, - kvatoja atsiraitojęs rankoves ir negaili susirinkusiems kepimo paslapčių.

R. Šeškaičio nuotr.

Įprastai Trijų Karalių pyragas įdaromas migdolų kremu, tačiau prancūzas aklai tradicijų nesilaiko ir yra atviras lietuviškiems pasiūlymams. O jų tą popietę būta visokių – nuo šviežių braškių, kardamono miltelių, cukruotų apelsino žievelių, džiovintų spanguolių iki lietuviškų svarainių, cinamonu apibarstytų obuolių ir bananų. Kiekvienoje, žinoma, buvo paslėpta ir po keramikinę figūrėlę – laimei.

R. Šeškaičio nuotr.

Trijų Karalių pyrago receptas

Tešla

2 sluoksniuotos tešlos lakštai
1 kiaušinio trynys
20 ml vandens.

Kremas

2 kiaušiniai
25 ml pieno
60 g cukraus pudros
30 g miltų

Pieną užvirkite. 2 kiaušinius išplakite su cukraus pudra, įmaišykite miltus. Supilkite verdantį pieną ir gerai išmaišykite. Masę supilkite į nedidelį puodą, užvirkite, pavirkite 3 min. Kremą supilkite į dubenį, palikite atvėsti ir dėkite į šaldytuvą valandai.

Migdolų įdaras

60 g minkšto sviesto
4 kiaušiniai
150 g maltų migdolų
100 g cukraus pudros.

Kiaušinių trynius iki baltumo suplakite su cukraus pudra. Į masę įmaišykite sviestą, po to – maltus migdolus. Kai kremas atvės, įmaišykite į jį migdolinę tešlą.

R. Šeškaičio nuotr.

Pyragas

Kiaušinio trynį išplakite su vandeniu. Kepimo formą ištepkite sviestu ir dėkite pirmą sluoksniuotos tešlos lakštą, patepkite jį kiaušinio plakiniu. Ant lakšto dėkite migdolinį įdarą, bet netepkite jo iki kraštų. Dėkite antrą sluoksniuotos tešlos lakštą ir gražiai sulipdykite pirmojo ir antrojo kraštus. Pyrago viršų aptepkite kiaušinio plakiniu ir įdėkite į šaldytuvą pusvalandžiui. Dar kartą aptepkite pyragą kiaušinio plakiniu ir kepkite 40 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis