Pastaruoju metu aktyviai viešumoje matomas verslininkas Laurynas Suodaitis nestabdo su naujais iššūkiais ir veiklos. Save išbandęs televizijos laidų vedėjo rolėje, vyras neseniai paskelbė neriantis į kelionių organizavimo verslą ir kartu su partnere įkuriantis kelionių agentūrą. „Poreikį padiktavo rinka, bet mes atsinešam daug technologinių inovacijų", - tikina Laurynas intriguodamas, jog netrukus dienos šviesą išvys aplikacija, kuri keliautojams suteiks dar didesnį patogumą.
Šį šeštadienį „Lietuvos ryto" televizijos žiūrovus prie ekranų kvies penktąjį sezoną skaičiuojanti laida „Gyvenimas versle", kurioje uždangas į nematomą savo industrijų pasaulį praskleidžia jau žinomi ir nauji prekiniai ženklai, už kurių sėkmingų verslo istorijų yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai. Šios savaitės laidos herojus – verslininkas Laurynas Suodaitis. Tapęs ne vienos televizinės laidos veidu, jis neseniai ėmėsi dar vienos veiklos ir kartu su verslo partnere įkūrė kelionių organizavimo įmonę „Primum travel".
„Kurį laiką daug praleisdavau Lietuvoje, bet dabar šiek tiek keičiasi dalykai ir manęs bus matyti ne Lietuvoje. Pusę metų branginom projektą ir nuo šiol mano gyvenime bus ne tik e-komercijos, bet ir kelionių. Su Vaida esame pažįstami iš seniau, daug patys keliaudavom ir kartą susėdę pagalvojom, kad rinkoje trūksta naujovių, trūksta kitokio požiūrio ir matome, kaip galėtume jį atsinešti" , - atvirai pasakoja Laurynas.
Pasak laidos pašnekovų, kelionių agentūros verslas yra kur kas sudėtingesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam būtinas ne tik žmonių ir procesų valdymas, bet ir finansų bei technologijų suvokimas.
„Kelionių agentūra tai nėra paprastas verslas, kaip gali iš šono atrodyti. Reikia suvaldyti ir finansus, ir žmones, ir procesus, ir IT technologijas. Ta keliavimo patirtis, kai keliones organizuodavo kitos agentūros, ne visuomet tenkindavo kokybe, todėl mes siekiam išlaikyti fokusą, kad klientas liktų patenkintas nuo pradžios iki pabaigos", - tikina verslo bendrasavininkė Vaida Bilotė.
Vaida akcentuoja ir tai, jog kelionių rinka per pastaruosius kelerius metus smarkiai pasikeitė, atskleisdama augantį žmonių norą keliones patikėti profesionalams. Statistikos duomenimis, kelionių agentūrų paslaugų paklausa išaugo net 30 procentų, o tokį augimą lemia tai, kad žmonės vis labiau vertina savo laiką ir nori, jog kiekviena kelionė būtų itin kokybiška, be netikėtų nesklandumų.
„Nuo 2019 metų žmonių, kurie kreipiasi į agentūras, skaičius pagauto 30 procentų. Tai rodo, kad vis daugiau žmonės keliauja ir prašo pagalbos padėti, nes visi vertina savo laiką bei kokybę. 2017 metais pusę žmonių susiplanuodavo kelionę patys, bet 2023 metais tokių buvo tik trečdalis", - duomenimis dalinasi Vaida.
Anot Lauryno, jų įkurta kelionių agentūra skiria ypatingą dėmesį technologijoms ir klientų poreikiams, todėl ruošiamasi pristatyti mobiliąją programėlę, kuri leis keliautojams ne tik turėti visus kelionės dokumentus vienoje vietoje, bet ir teiks personalizuotus kelionių pasiūlymus.
„Poreikį padiktavo rinka, bet mes atsinešam daug technologinių inovacijų. Neužilgo pasaulį išvys mūsų aplikacija, kurioje klientai turės visus savo kelionių dokumentus, galės ieškoti naujų vietų, susivesti laiką, biudžetą ir kryptį, kur nori nukeliauti, o mūsų algoritmai jiems kiekvieną dieną ieškos gerų kelionių pasiūlymų. Taip pat bus atnaujinama skrydžių informaciją, kurią bus galima turėti be interneto ryšio, o nuskridus į kryptis, siūlysime patikrintų gidų paslaugas, veiklų sąrašus. Per tai stengsimės pažinti savo klientą labiau ir pasiūlyti jam personalizuotą patirtį, nuskridus į vieną ar kitą šalį, o ne tik parduoti kelionę iš katalogo", - teigia Laurynas.
Kita laidos tema kvies susipažinti su burnos chirurgu-implantologu Soheil Bechara. Iš Libano kilęs vyras į Lietuvą atvyko su tikslu čia sukurti vietą, kur pacientai ne tik galėtų atstatyti savo šypsenas, bet ir į kliniką įžengti lyg į SPA, nejuntant jokio streso ar baimių.
„Į Lietuvą aš atskridau mokytis. Tuomet man buvo 19 metų ir didelių planų ar tikslų į ateitį neturėjau, žinojau, kad noriu būti odontologas ir viskas. Nors kas yra Lietuva neįsivaizdavau, žurnale pamačiau medicinos universiteto reklamą ir pasakiau, kad noriu ten. Daugelis libaniečių dažniausiai važiuoja į Prancūziją, Belgiją, Rumuniją, bet aš ten nenorėjau. Išgirdęs Lietuvos pavadinimą pagalvojau, kad niekas nežino kur ji yra ir man pasidarė įdomu", - istorija dalinasi laidos pašnekovas.
Savo vardo kliniką įkūręs gydytojas didelį dėmesį skyrė įstaigos interjerui. Pašnekovas pasakoja, jog mokydamasis daug laiko praleido ligoninėse, kur atmosfera – slogi ir liūdna, o jo tikslas, kad į kliniką atėjęs žmogus jaustųsi atsipalaidavęs, tarsi įėjęs į viešbutį. Tuo pačiu tai svarbu ne tik pacientams, bet ir čia dirbančiam kolektyvui, kuris savo darbo vietoje praleidžia visas dienas. Šiandien „Bechara Clinic" atlieka visas odontologines procedūras, tačiau pats Soheil specializuojasi ties dantų implantologija pasakodamas, kad ši sritis smarkiai pažengusi technologiniu lygmeniu, tam tikras pacientų problemas galint išspręsti itin išskirtiniais metodais.
„Visuomet dariau tai, kas yra geriausia pacientui, ieškant trumpiausio kelio iki šypsenos. Šiandien džiaugiamės pažengusia momentine implantologija, kuomet išrovus dantį, iš karto galime įsukti implantą. Visgi, implantas turi būti sriegiamas į kaulą, tačiau kartais turime tokius atvejus, kai žandikaulio nėra, visas kaulas nutirpęs, nėra į ką sriegti implanto. Vienas sprendimas yra auginti kaulą, bet tai ilga procedūra, brangi ir neaiškus rezultatas, o kitas – naudoti modernius ilguosius implantus, su kuriais galime pasiekti skruostikaulį ar zoną, esančią už žandikaulio. Taip be kaulo priauginimo mes galime įsukti implantą ir pacientas po operacijos išeina jau su dantimis", - odontologine pažanga džiaugiasi gydytojas.
Trečioji laidos tema papasakos virtuvės šefo Dariaus Endriaus verslo istoriją. Daugiau nei du dešimtmečius gyvenęs ir sėkmingą karjerą vystęs Londone, vyras sugrįžo į Lietuvą ir tapo Vilniuje esančio restorano „El Mercado" bendrasavininku bei virtuvės šefu.
„1999 metais, kuomet pats Gordonas Ramzis atidarinėjo savo patį pirmą restoraną, aš paskambinau ir paklausiau ar nereikia pagalbos. Taip mane ten priėmė ir kuomet kartelę pats sau užsikeli tokią, leistis žemyn nebesinori. Visgi, gyvenimas susiklostė taip, kad susipažinau su moterimi, mano žmona, dukros mama. Ji teisininkė, dirbanti Lietuvoje, todėl čia teko sugrįžti man", - asmenine istorija dalinasi vyras.
Pasak Dariaus, kulinarinio talento ir verslo valdymo įgūdžiai yra du atskiri pasauliai. Atvykęs į Vilnių, Darius perėmė jau egzistuojantį restoraną, tačiau įnešti naują oro gūsį į savo vardą turinčią vietą, pasirodo, nėra taip paprasta.
„Mano nuomone yra du skirtingi dalykai – būti talentingu virtuvės šefu ir būti verslininku. Versle aš buvęs, bet ar esu pats geriausias verslininkas – turbūt ne. Tačiau stengiamės, dirbam. Svarbiausia daryti darbą, kurį myli ir anksčiau ar vėliau tai atsidėkos. Bijoti tikrai nėra ko, visgi, atsukus laiką atgal, matau, jog buvo padaryta klaida, nes galėjome iškart viską statyti ant naujo vardo. Bet kadangi per metus įsivažiavome, tai šiandien jau mąstom, kad reikės pokyčių, jog restoranas atsistotų į naujai užgimtą verslą, o ne bėgtų senais takeliais", - verslo užkulisius atskleidžia pašnekovas.
„Gyvenimas versle" – jau penktąjį sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Milita Daikerytė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną šeštadienį, 17:30 val., per „Lietuvos ryto" televiziją.