Menininkė Skaistė Semenikė atskleidė tobulą japoniškos „Ramen" sriubos receptą

Prieš daugiau nei dešimtmetį Skaistė Semenikė tapo žinoma laimėjusi realybės šou „Baras". Šiandien ji pripažinta menininkė, kurios tapybos darbai sulaukia didelio meno mėgėjų dėmesio.

Šiais metais ji surengė asmeninę parodą Beirute, kuri tapo tikru pasisekimu. „Atidarymo metu buvo nupirkti septyni paveikslai, ko dar nebuvo nutikę Lietuvoje", – pasakoja menininkė, pridurdama, kad užsienyje žmonės vertina kūrinius, o ne tai, kas tu esi ar iš kur kilęs.


Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto" televizijos žiūrovus žadina nauja kulinarinė laida „Skanus gyvenimas", kurioje žinoma kulinarė, receptų knygų autorė ir tinklaraštininkė Ilona Juciūtė pas save į svečius pasikviečia įdomius Lietuvos žmones, kurie vertina gerą maistą bei jaukius pokalbius. Šįkart jos laukia susitikimas su menininke, tapytoja Skaiste Semenike, kuri neseniai grįžusi iš kelionės Japonijoje, kartu su savimi atsivežė ir tradicinio rameno receptą.


Pastaruoju metu Skaistė pakankamai retai matoma viešuose renginiuose. Ji sako, kad pabodo, todėl renkasi kur ir pas ką eiti, nes darbų tiek daug, kad to papildomo dėmesio net ir nebereikia.


„Aš nesu drąsi, bet ir nesu lietuviško būdo. Esu tokia, kokie ir daugelis žmonių, bet jie to neparodo, slepia save po kaukėmis, labiau inteligentiškais nori būti, o aš tiesiog tokia, kokia esu. Kartais tai kišdavo koją, bet galiausiai vis tiek likau prie savęs, nes kam jau nepatinka – su tais ne pakeliui. Su metais pradedi nebekreipti dėmesio. Galvoju, kad tam tikruose gyvenimo etapuose, tam tikri žmonės yra reikalingi, bet kartais tu nueini tolyn į priekį, o jie ir lieka toje pačioje vietoje. Daug kas dėl to mane vadina ir arogantiška, ir pasikėlusia, nors aš tiesiog nuo daug žmonių nutolau", - pasakos laidos viešnia.


Nors moteris daugiau nei prieš dešimtmetį pelnė žinomumą realybės šou „Baras" dėka, jos aistra menui buvo kur kas gilesnė ir prasidėjo dar vaikystėje. Jau nuo mažų dienų Skaistė jautė nepaprastą potraukį kūrybai ir niekada neabejojo, kad tikrasis jos gyvenimo pašaukimas – tapyba.


„Aš tapau nuo vaikystės, Klaipėdoje mokiausi dailės sustiprintoje mokykloje ir mano svajonė visuomet buvo susijusi su menu. Gavau daug kritikos dėl to, neva tai čia Skaistė iš „Baro" piešia ir visi, kas netingi, tą daro. Jei būčiau buvusi silpna, galėjau ir sustoti. Visad galvoju, ar kada nors tas „Baras" nuo mano pečių nukris. Nenukris, bet kodėl aš turiu nervuotis ir visiems teisintis, jog piešiau nuo mažų dienų? Mane apmokė Klaipėdos stipriausi menininkai ir nors man visuomet visi sakė, kam ten lendu, juk tai neperspektyvu, bet šiai dienai mano paveikslai keliauja per pasaulines parodas", - atviraus tapytoja.


Vienas reikšmingiausių pastarųjų metų įvykių Skaistės gyvenime buvo solo paroda, surengta Beirute. Menininkė su dideliu džiaugsmu prisimena šią patirtį, nes užsienio kuratoriai pradėjo atrasti jos darbus, vertindami juos objektyviai, nepaisydami moters praeities ar asmeninės istorijos.


„Dabar esu stipriai užsiauginus vidų, nes patyriau patyčių, komentarų ir meno pasaulis manęs nepriėmė. Mane atranda užsienio kuratoriai, kurie žiūri į faktą. Didelis pliusas, kad pati domiuosi menu, keliauju, vaikštau po galerijas ir į Lietuvą noriu atnešti naujovių. Didžiausia mano numesta meno bomba buvo solo paroda Beirute. Buvo jautru, gavau daug gero įvertinimo, dėmesio. Vien pats pakvietimas labai reikšmingas. Ten visiems sakiau, kad aš iš Lietuvos, bet tiems žmonėms nerūpi iš kur tu, kas tu, nerūpi, kad dalyvavau „Bare". Jiems rūpi mano darbai ir parodos atidarymo metu nupirko septynis paveikslus, ko Lietuvoje nėra buvę", - asmeninėmis patirtimis dalinsis Skaistė.



Menininkė Skaistė Semenikė atskleidė tobulą japoniškos „Ramen
Menininkė Skaistė Semenikė atskleidė tobulą japoniškos „Ramen" sriubos receptą
Organizatorių archyvas



Japoniška sriuba „Ramen"


Reikės:


200 g ramen makaronų

500 ml jautienos sultinio

150 g jautienos antrekoto

100 g shiitake grybų

2 kiaušinių

1 morkos

1 čili pipiro

1 nori jūros dumblių lakšto

1 a. š. šviežio imbiero

Bok choy arba kitos mėsingos salotos

Sojos padažo (pagal skonį)

Mirin padažo (pagal skonį)

Ryžių acto (pagal skonį)


Gamyba:


Kiaušinius dėkite į šaltą vandenį ir užvirkite. Virkite 3 minutes, tada išimkite ir greitai atvėsinkite po šaltu vandeniu. Nulupkite kiaušinius ir pamerkite į sojos padažą 4–5 valandoms, kad įsigertų skonio. Ant karštos keptuvės su trupučiu aliejaus apkepkite jautieną apie 2 minutes, kol lengvai apskrus. Apkepkite shiitake grybus apie 2 minutes, kol suminkštės. Užvirkite jautienos sultinį su smulkintu imbieru, šiek tiek sojos padažo, mirino ir ryžių acto pagal skonį. Į dubenėlius sudėkite nevirtus ramen makaronus, šviežias morkų juosteles, bok choy lapus, apkepintą jautieną ir shiitake grybus. Užpilkite karštu sultiniu ant visų ingredientų dubenyje ir palikite pastovėti apie 5 minutes, kad makaronai ir daržovės suminkštėtų. Ant viršaus dėkite perpjautus marinuotus kiaušinius, nori dumblių juosteles ir pabarstykite šviežiu čili pipiru. Patiekite karštą ir mėgaukitės!


Tačiau jeigu norite šį patiekalą paruošti taikydami FODMAP dietos principą, iš recepto atsisakykite shiitake grybų. FODMAP – tai virškinimui atsparūs angliavandenių tipai, kurie sukelia virškinimo problemas jautriems ar sergantiems dirgliosios žarnos sindromu žmonėms. Mažai FODMAP turinti dieta – tai mityba, kurios metu valgomi tik tie maisto produktai, kuriuose yra mažai fermentuojamų oligosacharidų, disacharidų, monosacharidų ir poliolių (FODMAP).


„Skanus gyvenimas" – nauja kulinarinė pokalbių laida su Ilona Juciute jau šį šeštadienį, 10 val. per „Lietuvos ryto" televiziją.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis