Karaliaus Karolio III rezidencija Škotijoje gali tapti vestuvių pokylių vieta

Atoki Didžiosios Britanijos karaliaus Karolio III privati valda Škotijos aukštikalnėse gali tapti išskirtine vestuvių pokylių vieta – jei tokiai paraiškai pritars vietos taryba.

Dokumentuose, kuriuos kitą savaitę turėtų svarstyti Aberdynšyro tarybos licencijavimo valdyba, išdėstyti planai rengti „vestuves, vakarienes, susitikimus ir panašius renginius“ Karalienės pastate, esančiame karališkojoje Balmoralo valdoje.


Karalienės pastatas yra į šiaurę nuo Balmoralo pilies, netoli dvaro biuro ir arklidžių; jis buvo pastatytas devintajame dešimtmetyje kaip personalo patalpos ir valgykla. Pernai pastatas buvo pritaikytas lankytojų maitinimui.


Jei kitą trečiadienį vyksiančiame licencijavimo tarybos posėdyje bus gautas leidimas, patalpose bus galima priimti iki 277 svečių, o lauko terasoje – dar 144. Taip pat prašoma leidimo prekiauti alkoholiu ir groti muziką, rodo dokumentai.


„Šiuose renginiuose gali būti rengiami gyvi pasirodymai ir šokiai, o alkoholis gali būti parduodamas iki 0.30 val. Šie renginiai vyks nedažnai, bet ištisus metus“, – priduriama paraiškoje.


Balmoralas, įsikūręs 20-yje tūkstančių hektarų ploto pelkių, miškų ir dirbamos žemės, yra maždaug už 30 km į vakarus nuo Aberdyno miesto ir buvo mėgstamiausia velionės karalienės Elžbietos II karališkoji rezidencija. Ji čia mirė 2022 metų rugsėjo 8 dieną, sulaukusi 96 metų.


Pilį, kuri buvo privati monarchės nuosavybė, 19 amžiaus viduryje nupirko karalienės Viktorijos vyras princas Albertas ir nuo to laiko ji tapo mėgstama karališkųjų asmenų vasaros poilsio vieta.


Jos teritorija jau daugelį metų yra atvira visuomenei, o pastaruoju metu palaipsniui vis daugėja turistams skirtų paslaugų, pavyzdžiui, atsirado poilsio namelių, organizuojamos ekskursijos landroveriais po dvaro valdas.


Šiais metais pirmą kartą lankytojams buvo atverta likusi dvaro dalis, nes karalius Karolis III norėjo suteikti galimybę žmonėms iš arčiau pamatyti karališkosios šeimos gyvenimą.


Bilietai į ekskursijas su gidu buvo išpirkti per 24 valandas, nors jų kaina siekė daugiau nei 100 svarų sterlingų (130 JAV dolerių).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis