„Kurdami naujus skonius, eksperimentuodami virtuvėje, tobulindami aptarnavimą ir organizuodami unikalias vakarienės patirtis, visų pirma galvojame apie visa tai patirsiančius klientus, o ne ekspertų vertinimus. Bandyti aklai prisitaikyti prie „Michelin“ ar bet kurio kito gido reikalavimų ir jam įtikti būtų klaida, nes tai atimtų restorano autentiškumą, žmonėms būtų sunku tokią vietą pamilti, prie jos prisirišti“, –sako D. Praspaliauskas.
Tačiau žinomas virtuvės šefas įsitikinęs – kasmetinis vertinimas dar labiau pagreitins Lietuvos restoranų ir šefų kokybinį augimą.
„Svarbu prisiminti, kad „Michelin“ įvertinimas – tai ne vienkartinis statiškas projektas. Lietuvos restoranai nuo šiol bus vertinami kasmet, pokyčiai lems naujas rekomendacijas ir žvaigždes ar jų praradimą.
Tai – labai sveika, nes tokia dinamika primena nesustoti vietoje – eksperimentuoti, inovuoti, kurti naujas unikalias patirtis. Esu tikras, kad Lietuvos gero maisto mėgėjai ir mūsų svečiai iš to tik laimės“, – teigia „Amandus“ įkūrėjas.
Jo teigimu, „Amandus“ komanda visuomet darė būtent tai: išsirinkusi geriausius, unikaliausius produktus, kuriuos gali pasiūlyti Lietuvos žemės ūkis, upės ir ežerai, eksperimentavo su skoniais bei pateikimo būdais, versdama juos lankytojus iš viso pasaulio stebinančiais kulinarijos šedevrais, bei kurdama unikalią pasinėrimo į degustacinę vakarienę patirtį.
„Pats kiekvieną vakarą būdamas virtuvėje, pasitikdamas svečius, juos aptarnaudamas ir pasakodamas jiems apie tai, ką sukūrėme, nevengiu išbandyti vis ko nors naujo. Ekspromtu keičiu ne tik skonius, bet ir vaizdą, aplinką, patirtį. Tai – kūrybinis procesas, kuris man ir komandai teikia džiaugsmą ir prasmę, o mūsų svečiams – besikeičiančias patirtis“, – sako virtuvės šefas.
D. Praspaliausko teigimu, net ir geriausi pasaulio restoranai visuomet turi kur augti ir tie, kurie tikrai myli maistą bei savo veiklą, tą daro nuolat.
„Gali atrodyti, kad iš kartos į kartą perduodami tris žvaigždes turintys ir svečių iš viso pasaulio sulaukiantys restoranai savo atrastą sėkmės formulę yra iškalę akmenyje ir šventai jos laikosi, tačiau dažnai taip nėra. Žinoma, svarbiausi principai išlieka, tačiau visiška monotonija šefui ir komandai atimtų kūrybos bei atradimo džiaugsmą, būtų tiesiog neįdomus. Neįdomu sugrįžti būtų ir nuolatiniams lankytojams.
Restoranas – gyvas organizmas, jis nuolat auga ir keičiasi, o įvairūs vertinimai padeda šiuos pokyčius pastebėti, užfiksuoti, apie juos papasakoti visam pasauliui. Nuo šiol pasauliui pasakosime ir apie mūsų šalies pokyčius. Tai – svarbi ir džiugi nauja pradžia“, – sako geriausiu Lietuvos virtuvės fefu ne kartą pripažintas vyras.