Šį kartą dideliu atotrūkiu aplenkę konkurentus, sportininkai ne tik džiaugėsi svarbia pergale, namuose stipriai palaikusia publika, bet ir paskelbė apie savo karjeros pabaigą mėgėjų sporte.
Nuo pat pirmojo čempionato turo iki finalo nuostabiai šokusių Evaldo ir Ievos emocijos prasiveržė po apdovanojimų ceremonijos: „Esame labai laimingi!“ Čempionai prisiminė, kaip prieš 23-ejus metus toje pačioje arenoje jie sėdėjo tarp žiūrovų tribūnoje ir stebėjo, kaip pirmą kartą Lietuvoje surengtame Europos čempionate šoka Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė. „Tuomet klausiau tėčio, ar ir aš kada nors galėsiu čia šitaip gerai šokti – šokti finale? O jis patvirtino, kad viskas yra įmanoma.“ – jautriu prisiminimu, nesulaikydama ašarų, dalijosi Ieva Sodeikienė. Tiesa, tų metų Lietuvos pasiekimą šiandien šokėja netgi pagerino – 2000-aisiais Vilniuje mūsų šalies sportininkai iškovojo bronzą.
Tačiau Evaldas Sodeika neslėpė, jog visada sau kėlė pačius aukščiausius sportinius tikslus: „Visada norėjau šokti geriausiai. Daug metų atkakliai gerinome savo rezultatus, mokydamiesi ir laimėti, ir pralaimėti. Šiandien kiekvienam sportininkui ir mus Lietuvoje pakeisiančioms jaunesnėms poroms linkiu sau kelti ambicingus tikslus, turėti komandą, kuri padės jų siekti, ir poroje pasitikėti vienam kitu.“
Kaip vieną maloniausių pergalės Vilniuje momentų šokėjai įvardino savo tėvelių, trenerių, šeimos narių ir draugų buvimą šalia.
Europos čempionato finale E. Sodeika ir I. Sodeikienė surinko 195,651 balo iš 200 galimų, atlikdami penkis standartinių šokių programos šokius – lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą. Kiekvienas šių šokių buvo įvertintas daugiau nei 39 balais, kai maksimalus vieno šokio rezultatas gali būti 40. Tiesa, už Vienos valsą porai teisėjai šį kartą paskyrė 38,834. Daugelyje varžybų anksčiau šokėjai geriausiai labai dažnai sušokdavo lėtą fokstrotą, šį kartą jie pranoko savo pačių rezultatą, atlikdami greitąjį fokstrotą – kvikstepą, kuris buvo geriausias poros vakaro šokis, surinkęs 39,333 balo.
Antrosios vietos laimėtojai, Vokietijos atstovai Tomas Fainšil ir Violetta Fainšil nugalėtojams nusileido daugiau nei 7 balais, kas sportiniuose šokiuose laikoma dideliu atotrūkiu. Tiesa, po beveik pusmetį gydytos traumos ant parketo sugrįžusių Tomo ir Violettos čia laukė stipriai pasiruošę varžovai. Pasaulio, o dabar ir Europos vicečempionai atkakliai varžėsi su Rumunijos šokėjais Rares Cojoc ir Andreea Matei, apdovanojimų metu pasipuošusiais bronza.
Kitas tris vietas finale išsidalino Dariusz Mycka ir Madara Freiberga iš Lenkijos (4-oji vieta), Vadim Shurin ir Anastasia Meshkova iš Latvijos (5-oji vieta), Dmitri Kolobov ir Signe Busk iš Danijos (6-oji vieta).
Prieš Europos čempionatą neslėpę didelio noro patekti ir didžiųjų varžybų finalą, šių metų Lietuvos standartinių šokių čempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė, kol kas liko per mažiausią įmanomą atstumą nuo jo – galutinėje čempionato įskaitoje užėmė 7-ąją vietą, surinkdami lygiai 179 balus pusfinalyje. Tokio lygmens varžybose ši vieta yra aukščiausias jaunos poros pasiekimas: iki šiol Lietuvai jie atstovavo dvejuose pasaulio čempionatuose, kur 2021 m. buvo 14-ti, o 2022 m. – 8-ti.
„Svarbu, kad šiandien esame patenkinti, kaip sušokome – varžyboms keltus techninius tikslus realizavome. Stengsimės ir dirbsime toliau.“ – žadėjo G. Kalašnikovo ir D. Šemeškevičiūtės duetas, pusfinalyje geriausiai įvertintas už lėtąjį fokstrotą, o anksčiau varžybose juos mačiusius specialistus nustebinęs savo technikos progresu. Abi Lietuvos šokėjų poros atstovavo Kauno sportinių šokių klubui „Kaspinas“.
2023 m. standartinių šokių Europos čempionate dalyvavo 44 poros iš 25 senojo žemyno valstybių. Lyginant su ankstesnių metų čempionatais, dalyvių sudėtis yra labai atsinaujinusi – daugeliui šalių atstovavo itin jaunos poros, kurios dar visai neseniai varžėsi jaunimo amžiaus grupėje. Tad pirmojo turo metu jautėsi nemažas porų jaudulys – buvo ir šokio metu pamestų batelių, ir susidūrimų ant parketo. Visgi tolimesniuose turuose poros demonstravo vis aukštesnį tiek techninį, tiek choreografinį ir prezentacinį lygį bei pasitikėjimą.