Atlikėja Erica Jennings kartu su kitomis veikliomis moterimis pasidalino įkvepiančiais patarimais: „ Kiekvieną rytą ir vakarą galvoju apie 3 dalykus“

„Kiekvieną rytą ir vakarą galvoju apie tris dalykus, už kuriuos esu dėkinga. Ypač kai viskas vyksta ne itin sėkmingai. Dėkingumo praktika sumažina nerimą“, – patikina žinoma atlikėja Erica Jennings. 


Būti įkvėpimu sau pačiam


Tokia mintimi ji pasidalino paklausta, kas ją palaiko, kai būna sunku.


E.Jennings pritaria tam, kad metų pabaigoje yra prasminga aptarti praėjusį laiką ir įkvėpti save naujiems dalykams, potyriams bei siekiams.


„Manau, kad žmones pakylėja gamta, menai, gyvenimas. Mane įkvepia daugybė skirtingų dalykų, bet labiausiai – poreikis gyventi, o ne tiesiog egzistuoti, – sako E. Jennings, – Jau keturis metus lankiausi pas terapeutą. Tai man labai padėjo orientuotis savo gyvenime, emocijose, pažvelgti į dalykus iš kitos perspektyvos, suprasti žmogaus elgesį ir nepriimti dalykų asmeniškai. Šeima, artimi draugai ir mentoriai mane visada palaiko“.


Atlikėja įsitikinusi – kartais įkvėpimo reikėtų ieškoti tiesiog skaitant knygą, atsipalaiduojant sūkurinėje vonioje ar pabūnant tyloje.


„Manau, kad svarbūs dalykai kiekvienam žmogui yra skirtingi. Man svarbiausia mylėti ir būti mylimai. Tada jaučiu, kad įkvepiu ir įgalinu kitus, visada mokausi ir judu į priekį“, – pasakoja E. Jennings.


Jos nuomone, vienas dalykas, kurio privalome atsisakyti, yra nesėkmės baimė, nes bet kuris sėkmingas žmogus nesėkmę yra patyręs daug kartų.


„Jei mums nesiseka, mokomės ir toliau judame į priekį, – pataria žinoma moteris, – Kitas dalykas, kurio reikėtų vengti, yra siekis būti tobulam. Mums to tikrai nereikia. Būtina širdyje žinoti, kad darome viską, ką galime, ir turime stengtis tapti sektinais pavyzdžiais sau ir palaikyti vieni kitus“, – įsitikinusi E. Jennings.

 

Raktas – praktika kasdien


Koučingo specialistė, saviugdos programų lektorė Kristina Laučienė pasakojo kelios dienos prieš Kalėdas, pažymint saulės sugrįžimą – saulėgrįžą ir taip moterų rate palydinti praėjusius metus.


„Medituojame ir klausomės tylos. Nurimstame. Mintimis apkabiname visas savo patirtis, pasidžiaugiame savimi. Kaip dažnai mes mokame tai daryti? Apkabinti savo kūną, kurio dėka galime nudirbti visus darbus, realizuoti savo svajones. Apkabinti savo širdį ir padėkoti, kad nepaisant tamsos, ji visuomet parodo šviesos pusę. Apkabinti savo vidinį vaiką, kuris simbolizuoja pasąmonę. Apkabinti savo visas emocijas, pamatyti jas, suvokti pamokas ir paleisti kaip jau išmoktą, nebereikalingą prisiminimą. Viskas, kas tau reikalinga - vyksta dabar: tavo pasitikėjimas, meilė, saugumo jausmas, dėkingumas, priėmimas“, – pasakoja pašnekovė.


Šie metai jai nebuvo lengvi.


„Sakyčiau – turbulenciniai. Šiais metais pabaigti theta healing mokymai ir darbas su pasąmone, išmušė įprastinį mano žinojimą apie dalykus. Pirma tai panašėjo į chaosą, bet dabar galiu pasakyti, kad šiuos metus palydžiu su naujais atradimais, naujais gyliais tyrinėjant pasąmonę. Ten yra viskas - visos mūsų baimės, bet tuo pačiu - ir visas mūsų potencialas. Už kiekvienos tamsos yra šviesa“, – kalba K. Laučienė.


Anot jos, kai žmogus yra sunkioje emocinėje ir fizinėje būklėje, sunku yra patikėti, kad liga ar kiti netekimai yra reikalingi jo asmeniniam augimui, brandai ir geresniam rytojui. Saviugdos programų lektorė patikino, kad tie, kurie tikrai yra pasiryžę pasikeisti, pagerinti savo gyvenimo kokybę, turi praktikuoti kasdien. Ne savaitgaliais ar tada, kai visai suriečia nugarą.


„Kasdien. Nes tai, ką darote kasdien, ir apibūdina jus. Nustokite dairytis vien į turtingus žmones - jūs tikrai nežinote, kokią kainą jie sumokėjo tuos turtus įgydami. Nustokite vien svajoti ir manifestuoti. Tai turi tapti jūsų kasdiene praktika: kasdien pasiryžti gyventi! Gal jums tai bus kėlimasis anksčiau, gal meditacija, pasivaikščiojimas gamtoje, sąmoningas valgymas, joga ir pan. Tai turi būti kažkas, ką jums šiandien vis dar yra iššūkis atlikti kasdien. Rezultatai nebus momentiniai. Bet jūsų mąstymas, elgesys, savijauta keisis palaipsniui. Tai pastebėsite ir patys, ir jūsų artimieji. Pasinaudodami savo asmenine atsakomybe gyventi šį nuostabų gyvenimą, atgausite pasitikėjimą savimi, savivoką, pajusite prasmės skonį“, – neabejoja K. Laučienė.


Gerus dalykus reikia užfiksuoti


Greenas kūrybos vadovė Olga Wiseman šypsosi sakydama, jog yra ne iš tų, kurie metų pabaigoje sau ką nors žada arba įsipareigoja iššūkiams. Taip, kad kasdienybė turėtų prasmę, anot jos, reikia gyventi kasdien.


O.Wiseman neabejoja – tam, kad vyktų teigiami procesai, būtina išmokti kuo dažniau stabtelti ir juos pamatyti. O dar svarbiau – tuo pasidžiaugti.


„Nes kitaip nėra prasmės naujoms svajonėms ir iššūkiams“, – pastebi pašnekovė.


Jai didžiosios metų šventės visuomet asocijuojasi su prisiminimais, praėjusių metų analize bei naujų vilčių etapu.

O.Wiseman įsitikinusi, kad net didžiausi tikslai yra įgyvendinami, jei jie yra kilnūs, nesavanaudiški ir nekenkiantys kitiems.


Moteris jau kurį laiką praktikuoja meditaciją tam, kad nugalėtų baimės jausmą.


„Jau suprantu, kad daryti reikia, nes kitaip niekas nevyks, bet reikia neįsitempti – rezultatas bus geras toks, koks bus“, – sako O.Wiseman.


Metų pabaiga, jos nuomone, yra puikus laikas prisiminti teigiamus dalykus ir būtinai išmokti juos užfiksuoti – tam, kad pasąmonėje būtų daugiau teigiamų, įkvepiančių patirčių bei noro tobulėti. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis