Britų karalienė pastaruoju metu vis turėjo sveikatos problemų. Spalį ji net buvo priversta naktį praleisti ligoninėje. Nuo tada ji retai rodėsi viešumoje. Vasarį monarchė dar užsikrėtė koronavirusu. Bakingemo rūmų duomenimis, jai pasireiškė „lengvi“ peršalimo simptomai.
Prieš daugiau kaip dvi savaites karalienė Elžbieta II turėjo dalyvauti Britanijos tautų sandraugos dienai skirtose pamaldose, tačiau dalyvavimas buvo atšauktas nenurodant priežasties. Pamaldos pirmą kartą nuo 2013-ųjų vyko be monarchės.
Ir princui Andrew pamaldos antradienį buvo pirmas viešas pasirodymas per ilgą laiką. Antras vyriausias karalienės sūnus po kaltinimų seksualiniu išnaudojimu praktiškai pasitraukė iš viešumos. Vestminsterio abatijoje Andrew sėdėjo pirmojoje eilėje šalia savo jaunesniojo brolio princo Edwardo. Princas Charlesas, jo žmona Camilla, sesuo princesė Anne bei karalienė taip pat sėdėjo pirmoje eilėje, tačiau kitame suole.
73 metus santuokoje su karaliene pragyvenęs princas Filipas mirė 2021 metų balandžio 9 dieną. Jo laidotuves temdė koronaviruso pandemija. Gedinčios ir dėl koronaviruso ribojimų vienos suole Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje sėdinčios karalienės nuotraukos apskriejo visą pasaulį.
Per pamaldas antradienį Vestminsterio abatijoje buvo skaitomos maldos ir grojami muzikos kūriniai, kuriuos princas Filipas prieš mirtį pats pasirinko savo gedulo iškilmėms.
Tarp 1 800 svečių be britų karališkosios šeimos buvo ir kitų Europos karališkųjų šeimų atstovų, įskaitant Ispanijos karalių Felipę VI ir karalienę Letiziją, Švedijos karalių Carlą XVI Gustafą ir karalienę Silviją bei Nyderlandų karalių Willemą Alexanderį ir jo žmoną Maximą bei motiną Beatrix. Į pamaldas atvyko ir britų premjeras Borisas Johnsonas, užsienio reikalų sekretorė Lis Truss bei opozicijos lyderis Keiras Starmeris. Princas Williamas ir hercogienė Kate buvo su savo vaikas princu George‘u ir princese Charlotte.
Tačiau pamaldose nebuvo princo Harry‘io, JAV su šeima gyvenančio karalienės anūko.