„Parlamentas Lietuvoje, skirtingai nuo tų parlamentų, į kuriuos gal kai kurie mūsų kolegos čia norėtų lygiuotis, yra vieta diskusijoms. Man atrodo, kas jau kas, bet Seimo darbotvarkė yra sudaroma demokratiniu principu. Tai yra visos frakcijos turi teisę teikti savo siūlymus į Seimo darbotvarkę“, – žurnalistams Seime antradienį teigė I. Šimonytė.
Premjerė akcentuoja, kad valdantieji opozicijos siūlomų įstatymo projektų išbraukti iš darbotvarkės nesiekia.
„Visų tų pilnų rankovių įvairių lengvatų ir išmokų lietaus, kuriuos įtraukė mūsų kolegos iš kitų frakcijų, aš, pavyzdžiui, neprašau išbraukti iš darbotvarkės, nes gerbiu jų demokratinę teisę tai siūlyti, tai, man atrodo, kad kolegos taip pat turėtų gerbti ir kitų frakcijų teisę siūlyti darbotvarkėje klausimus. Juk sprendimas dėl darbotvarkės nėra sprendimas dėl projekto, juolab kad konkretaus projekto kol kas ir nėra įregistruota“, – akcentavo ministrė pirmininkė.
Todėl I. Šimonytė mano, kad kai kurių opozicijos atstovų siekis iš darbotvarkės išbraukti Partnerystės įstatymą yra nepagarba Seimui kaip demokratinei institucijai.
„Sakyčiau, kad kai kurie iš mūsų kolegų, labai dažnai kalbančių apie demokratiją ir demokratijos stygių, šiuo atveju bando demonstruoti būtent tai, kad patys negerbia Seimo kaip demokratinės institucijos ir tiek“, – sakė premjerė.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę tvirtinant Seimo pavasario sesijos darbų programą, į kurią įtrauktas Partnerystės įstatymas, užvirė aštrios diskusijos. Neradę sutarimo, parlamentarai nusprendė prie šio klausimo grįžti po savaitgalio.
Balsuoti dėl Partnerystės įstatymo išbraukimo iš sesijos darbotvarkės buvo numatyta rytiniame Seimo posėdyje, tačiau Regionų frakcijos prašymu Seimas apsisprendė padaryti pertrauką iki vakarinio posėdžio.
Iš Seimo pavasario sesijos darbotvarkės šį įstatymo projektą išbraukti pasiūlė opozicinės Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė. Seimo narė argumentavo, kad Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste nereikia skaldyti visuomenės.