„Unikalus UNESCO mandatas švietimo, mokslo ir kultūros srityse skatina dialogą tarp valstybių ir taip leidžia stiprinti ilgalaikę taiką, darnų vystymąsi ir žmogaus teises“, – teigė užsienio reikalų ministras.
Pristatydamas Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą, ministras išskyrė Lietuvos prioritetines sritis. „Lietuva kandidatuoja į UNESCO Vykdomąją tarybą, norėdama toliau remti visapusį, aukštos kokybės išsilavinimą, skatinti mokslo, skaitmeninių technologijų ir inovacijų vystymąsi, stiprinti žiniasklaidą ir visuomenės raštingumą“, – pažymėjo G. Landsbergis.
Kalboje ministras kelis kartus pabrėžė dezinformacijos visuomenei keliamus pavojus tiek pandemijos, tiek kituose kontekstuose. Ministras pažymėjo, kad Lietuva ir toliau kovos su šia grėsme bei gins saviraiškos, žiniasklaidos laisvę bei stiprins žurnalistų saugumą.
Ministras aptarė ir kitas UNESCO veiklos sritis: pabrėžė Lietuvos indėlį į UNESCO pasaulinių prioritetų – lyčių lygybės ir Afrikos vystymosi siekį, pasisakė apie kultūrinio paveldo svarbą bei pristatė Kauno modernizmo architektūros nominaciją į Pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat minėjo technologijų vystymosi svarbą ir būtinybę taikyti etines normas dirbtinio intelekto srityje.
G. Landsbergis priminė, kad UNESCO yra tarptautinė organizacija ir norint, kad ji veiktų efektyviai, reikia visų valstybių indėlio. „Tik daugiašalis bendradarbiavimas ir visų valstybių narių parama bei bendros pastangos leis pasiekti tarptautinius ir nacionalinius tikslus“, – teigė ministras G. Landsbergis.