Rooney Mara. Praeitis, tampanti gražia ateitimi

Dukart „Oskarui“ nominuota Rooney Mara (36 m.) karjerą pradėjo vos įstojusi į Niujorko universitetą. Būtent studijų laikotarpiu jauna moteris nusprendė išbandyti aktorystės amatą, atlikdama smulkius vaidmenis nepriklausomų kūrėjų kino filmuose. Kiek vėliau R. Mara išsikraustė į Los Andželą, kad galėtų visiškai atsiduoti savo svajonių profesijai. Šiandien ši įstabaus grožio moteris jau ketverius metus atstovauja „Givenchy“ prekių ženklui, tad kviečiame artimiau su ja susipažinti.

Jau visai netrukus Rooney Mara pasirodys žydruosiuose ekranuose atlikdama vieną iš vaidmenų amerikiečių draminiame kino filme „Moterys kalba“. Scenarijų pagal to paties pavadinimo Miriam Toews romaną parašė ir filmą režisavo Sarah Polley. Čia ji dirba kartu su Frances McDormand (kuri šią kino juostą dar ir prodiusuoja), Claire Foy, Jessie Buckley ir Benu Whishaw’u. Tai istorija apie grupelę moterų, gyvenančių izoliuotoje religinėje bendruomenėje, kurioje jos nuolat patiria seksualinį smurtą.


Rooney Marą taip pat netrukus galėsime išvysti Guillermo del Toro kino filme „Košmarų alėja“, sukurtame pagal 1946 m. to paties pavadinimo Williamo Lindsay’aus Greshamo romaną, kur ji vaidina kartu su Bradley Cooperiu ir Cate Blanchett. Šis psichologinis trileris pasakoja apie ambicingo ir korumpuoto cirko artisto (B. Cooperis) bei psichiatrės (R. Mara) manipuliacijas žmonėmis, kad išviliotų iš jų pinigus.

 

Kalbant apie praeitį, 2019 m. balandžio mėnesį šią aktorę galėjome išvysti atliekant pagrindinį vaidmenį Gartho Daviso kino juostoje „Marija Magdalena“. Jėzų Kristų čia vaidino Joaquinas Phoenixas.

 

2018 m. liepą kino festivalyje „Sundance“ įvyko Guso Van Santo filmo „Nesijaudink, jis toli nenueis“ premjera. Čia R. Mara taip pat dirbo kartu su J. Phoenixu. Ši kino juosta – tai to paties pavadinimo Johno Callahano memuarų adaptacija. Istorija pasakoja apie tai, kaip būdamas 21 m. amžiaus Johnas Callahanas pateko į autoavariją, po kurios liko paralyžiuotas ir kaip terapinę priemonę pasirinko piešimą.


Rooney Mara
Rooney Mara
Iš „Givenchy“ archyvo

 

2017 m. Rooney Mara kartu su Casey Afflecku dirbo Davido Lowery režisuotame kino filme „Vaiduoklio istorija“. Šią juostą kritikai anuomet iškėlė į sėkmingiausių 2017 m. nepriklausomų kūrėjų sukurtų kino filmų dešimtuką. Maža to, jis buvo nominuotas „The Independent Spirit John Cassavetes“ apdovanojimui.

 

Tų pačių 2017-ųjų rudenį pasirodė du kino filmai, kuriuose vaidino Rooney Mara. Kartu su Benu Mendelsohnu jie atliko vaidmenis Benedicto Andrewso kino juostoje „Una“. Tai – Davido Harrowerio spektaklio, laimėjusio „Olivier“ apdovanojimą, „Juodvarnis“ ekranizacija. Su Vanessa Redgrave ir Theo Jamesu R. Mara taip pat atliko puikų darbą Jimo Sheridano juostoje „Slaptasis raštas“. Abiejų filmų premjera įvyko dar 2016 m. Tarptautiniame Toronto kino festivalyje.

 

2017 m. kovo mėnesį žiūrovai galėjo išvysti Rooney Marą, Devą Patelį ir Nicolę Kidman Gartho Daviso kino filme „Liūtas“. Tai – Saroo Brierley memuarų „Ilgas kelias namo“ ekranizacija, pasakojanti apie jauną gatvės vaiką iš Kalkutos, patekusį į vaikų namus, kur jį įsivaikina pora iš Australijos. Suaugęs, padedamas „Google Earth“ programos, jis parkeliauja namo. Šią juostą kritikai ypač gyrė.

 

2015 m. R. Mara su Cate Blanchett atliko vaidmenis Toddo Hayneso filme „Kerol“. Ši juosta sukurta pagal kontroversiškai vertinamą romaną „Druskos kaina“, pasakojantį apie dviejų moterų meilę 1950-ųjų Niujorke. „Kerol“ premjera įvyko Kanų kino festivalyje ir R. Mara gavo apdovanojimą už geriausiai atliktą moters vaidmenį. Ji taip pat buvo nominuota „Oskarui“, „Ekrano aktorių gildijos“, „Auksinio gaublio“ ir BAFTA apdovanojimams.

 

Tais pačiais 2015 m. aktorė suvaidino Stepheno Daldry kino filme „Šiukšlės“, kurio filmavimas vyko Brazilijos šiukšlynuose. Scenarijų parašė Richardas Curtis, o aktorė įkūnijo valstybės tarnautoją. Šios juostos premjera įvyko dar 2014 m. Romos kino festivalyje ir buvo nominuota BAFTA apdovanojimui kaip geriausias metų filmas.

 

2013 m. R. Mara suvaidino kino juostoje „Ne šventieji“, kuri buvo pristatyta „Sundance“ kino festivalyje. Filmo scenarijų parašė ir patį filmą režisavo Davidas Lowery, vaidino Casey Affleckas ir Benas Fosteris. Istorija sukasi apie jaunos mamos gyvenimą po to, kai jos vyras atsiduria už grotų, įvykdęs mirtiną nusikaltimą.

 

Taip pat 2013-aisiais aktorę galėjome išvysti Steveno Soderbergho kino filme „Šalutinis poveikis“. Jame taip pat vaidino Channingas Tatumas ir Jude’as Law. R. Mara įkūnijo moterį, vartojančią stiprius vaistus, kad susitvarkytų su depresija ir nerimu. Tuo pat metu ji pasirodė keliems apdovanojimams nominuotoje juostoje „Ji“. Šis kino filmas režisuotas Spike’o Jonze’o, o jame vaidino jau minėtas J. Phoenixas ir Amy Adams. Istorija pasakoja apie vyrą, pamilusį kompiuterizuotą operacinės sistemos balsą.

 

Tiesa, verta paminėti, kad žiūrovai ir kritikai nuostabiąją R. Marą pamilo, kai 2011 m. ji įkūnijo Lisbeth Salander Davido Fincherio režisuotoje amerikietiškoje populiaraus romano „Mergina su drakono tatuiruote“ ekranizacijoje. Netrukus už šį vaidmenį aktorė nominuota „Oskarui“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimui.

 

Žinoma, R. Mara vaidino ir kitose gerai žinomose kino juostose, tokiose kaip „Taner Holas“, „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“, „Socialinis tinklas“, „Jaunatviškas maištas“, „Laimėjimų sezonas“. 2016 m. Rooney Mara įgarsino vieną iš veikėjų animacinėje trilogijoje „Kubo ir stebuklingas kardas“. Aktorei teko vaidinti mažesnius vaidmenis ir serialuose: „Ligoninės priimamasis“, „Moterų nužudymo klubas“, „Įstatymas ir tvarka: specialiųjų tyrimų skyrius“.

 

Vis dėlto aktorystė – ne vienintelė veikla, kuria užsiima ši žavi moteris. 2016 m. su partneriais ji sukūrė veganišką mados liniją „Hiraeth“. Tai – drabužiai ir aksesuarai, skirti sąmoningoms jaunosios kartos moterims ir merginoms, ne tik besirūpinančioms gyvūnų gerove, bet ir vertinančioms garderobo kokybę, dizainą.


„L’Interdit“ kvepalai
„L’Interdit“ kvepalai
Iš „Givenchy“ archyvo

 

Apie garsaus prekių ženklo „Givenchy“ atstovavimą bei aktorės karjerą kalbamės su pačia Rooney Mara.

 

Apie buvimą „Givenchy“ veidu

 

Kaip nusprendėte prieš ketverius metus tapti „Givenchy“ kvepalų veidu?

 

Atstovai su manimi susisiekė puikiai žinodami, kad jau daugelį metų esu šio prekių ženklo gerbėja. Man visuomet patiko „Givenchy“, o dėvėdama jų kurtus drabužius jaučiuosi savimi. Todėl man tai atrodė tiesiog tobula partnerystė. O tai, kad „L’Interdit“ buvo mėgstamiausi Audrey Hepburn kvepalai, mane dar labiau įkvėpė. Jaučiausi pagerbta dėl to, kad būtent mane pasirinko prikelti šį kvapą antram gyvenimui.

 

Kokia, Jūsų nuomone, yra „Givenchy“ moteris?

 

Savimi pasitikinti, išsilavinusi, mėgstanti klasiką, bet tuo pat metu laužanti standartus, iškelta galva einanti į priekį per gyvenimą, nesidairydama į kitus.

 

Kas labiausiai įsiminė per šį laikotarpį, kai esate „Givenchy“ veidu?

 

Reklamos filmavimas su „Givenchy“ komanda ir Toddu Haynesu buvo tikrai smagi ir įsimenanti patirtis. Buvo labai malonu kartu leisti laiką. Labai patiko lakstyti po Paryžių apsivilkus nuostabią aukštosios mados dizainerio suknelę. To tikrai niekada nepamiršiu!

 

Apie kvepalus

 

Ką Jums reiškia „L’Interdit“ kvepalai?

 

Manau, kad šis kvapas labai stiprus. Kvepalai turi stebuklingą galią sukelti prisiminimus ir jausmus.

 

Ir koks gi maloniausias prisiminimas, kurį Jums sukelia kvepalai?

 

Labai puikiai prisimenu „Merginos su drakono tatuiruote“ kvapą. Drabužių dizainerė visus savo kūrinius iškvepindavo. Tą kvapą filmavimo aikštelėje atsimenu taip, lyg būčiau jutusi jį vakar. Beje, turiu tuos kvepalus, o kai noriu prisiminti nuostabius laikus ir ypatingą įkūnytą heroję, pasikvepinu.

 

Kaip dažnai pati kvepinatės?

 

Tik tada, kai tam yra proga! Arba jei noriu, kad atliekamas vaidmuo asocijuotųsi su tam tikru kvapu.

 

O kokius jausmus Jums sukelia „L’Interdit“ kvepalai?

 

Jie sugrąžina mane į praeitį. Juk ir patys kvepalai „Givenchy“ prekių ženklui yra istoriškai reikšmingi, o kvapas – solidus ir klasikinis. Tačiau taip pat jie priverčia mane susimąstyti apie ateitį. Apie tai, kiek mes pasiekėme, kiek dar reikės sulaužyti nusistovėjusių standartų, kiek spausti save, kad žengtume pirmyn. Man šis kvapas – praeities troškimas tapti gražia ateitimi. Jis senovinis, tačiau kartu – ir modernus. Viskas, ką kuria „Givenchy“, man siejasi su tuo.

 

Kas Jums labiausiai patinka kvepaluose „L’Interdit Eau de Parfum Rouge“?

 

Man patinka, kad jie intensyvūs, rafinuoti, tačiau kartu dvelkia gėlėmis ir prieskoniais. Labai žavi šis dvilypiškumas!

 

Ar pasikeitė Jūsų požiūris į kvepalus tapus „Givenchy“ veidu?

 

Taip. Niekad nebuvau pagalvojusi, koks tai didelis menas ir kiek mokslinių žinių reikia turėti, norint sukurti kvapą. Galima sakyti, kad egzistuoja atskira kalba – kvapų. Aš vis dar jos iki galo nesuprantu, tačiau mokausi, ir man tai labai patinka.

 

Ko Jums niekas negali uždrausti?

 

Nėra tokio dalyko, kurį man kas nors galėtų uždrausti. Tačiau yra daugybė dalykų, kurių nedaryčiau apskritai ar kam nors paprašius. Visgi jei norėčiau ką nors padaryti ir manyčiau, kad tai – teisinga, manęs nesulaikytų jokie draudimai.

 

Apie „L’Interdit“ reklaminę kampaniją

 

Kaip sekėsi kurti „L’Interdit“ reklamą?

 

Jei atvirai, nekenčiu fotosesijų ir jose jaučiuosi labai nepatogiai. Tačiau kadangi pažįstu „Givenchy“ komandą jau ne vienerius metus, man buvo labai smagu, viskas ėjosi lyg per sviestą, jautėsi komandos dvasia ir dirbti buvo labai paprasta.

 

Kaip galėtumėte apibūdinti televizinės reklamos filmavimo procesą? Kaip Jums patiko dirbti kartu su Toddu Haynesu? Ką galėtumėte pasakyti apie šį bendradarbiavimą?

 

Akivaizdu, kad dirbti su Toddu – vienas malonumas. Mes nesimatėme jau kurį laiką, tad galimybė kartu praleisti kelias dienas buvo išties šauni. Buvau maloniai nustebinta, kad jis ėmėsi šio darbo ir galėjome kartu padirbėti. Esame dirbę kartu ir anksčiau, tad buvo lengva, jaučiausi atsipalaidavusi.

 

Apie grožio sampratą

 

Kokie yra Jūsų kasdieniai grožio ritualai?

 

Neturiu daug taisyklių. Visuomet tepuosi kremu nuo saulės. Stengiuosi naudoti tik natūralią kosmetiką ir aliejus.

 

Kokios Jūsų mėgstamiausios kosmetikos priemonės?

 

„True Botanicals“ firmos aliejus „Calm Pure Radiance“, rožių vanduo, kasdienio naudojimo aliejus, „Carasoin Cold Fusion Intense Moisture“ kremas, „Olio E Osso“, „Virtue“ plaukų priežiūros priemonės.

 

Kas padaro moterį gražią?


Savarankiškumas ir empatija.

 

Apie aktorės darbą

 

Kaip pasirenkate vaidmenis? Ar galėtumėte įkūnyti bet kokį herojų?

 

Nežinau, kaip pasirenku. Greičiausiai kliaujuosi intuicija, jausmais. Esu tikra, kad tai kyla iš pasąmonės – noras pažinti, analizuoti, išmėginti vienus ar kitus dalykus. Nepasakyčiau, kad galiu suvaidinti bet ką. Bent jau ne puikiai.

 

Kuris iš filmų, kuriuose teko vaidinti, yra Jūsų mėgstamiausias?

 

Neturiu favorito. Man patinka įvairūs dalykai kiekviename iš kino filmų. „Vaiduoklio istoriją“ buvo labai malonu žiūrėti. Turbūt dėl to, kad manęs jame nėra itin daug. Ir dar dėl to, kad jis savotiškai keistas bei gražus.

 

Kokie Jūsų ateities planai?

 

Tik ką baigiau filmuotis paskutiniame Guillermo del Toro kino filme „Košmarų alėja“. Vaidinome kartu su Bradley Cooperiu. Pradedu dirbti Sarah’os Polley kuriamoje juostoje „Moterys kalba“. Ji paremta nuostabia knyga.

 

Apie socialines veiklas

 

Kokios socialinės veiklos Jums arčiausiai širdies?

 

Arčiausiai mano širdies, manau, yra gyvūnų teisės. Taip pat gėriuosi tų organizacijų veikla, kurios padeda našlaičiams Afrikoje bei pabėgėliams visame pasaulyje.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis