Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus. Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.
„Gabrielė Petkevičaitė – Bitė man nuo vaikystės buvo pats tikriausias idealas. Ryžtinga, savo vertę žinanti moteris, nebijanti stoti į akistatą prieš bet kokį vyrą ir kovoti už demokratiją, žmogiškąsias vertybes, keičiant moters vaidmenį visuomenėje. Neįtikėtina būtina apdovanotai šios istorinės asmenybės vardo medaliu už tai, kas man atrodo savaime suprantami dalykai: meilė Lietuvai, pilietiškumo skatinimas, savanorystės idėjų sklaida, istorijos populiarinimas, dėmesys jaunam žmogui. Šiose veiklose atradau save, supratau, kad tai mano misija, nes jaučiu prasmę daryti gera, padėti jauniems žmonės ieškoti savęs, įkvėpti nepasiduoti ir atrasti savo gyvenimo kelią, tuo pačiu prisidėti prie visos valstybės kūrimo“ – įspūdžiais dalinosi istorikė Luka Sinevičienė.
Luka pasakojo, jog nuo vaikystės domėjosi Lietuvos istorija, mokykloje buvo itin aktyvi, dalyvaudavo visose įmanomose veiklose, pati organizavo renginius, inicijuodavo projektus, nes tikėjo, jog jei nori pamatyti pokyti bendruomenėje, mieste ar visoje šalyje, pirmiausia pats turi būti pokytis ir pradėti veikti, o ne tik skųstis ar tiesiog daug kalbėti.
„Pilietiškumas yra kiekvieno asmeninis ryšys su valstybę, kurį mes kuriame, auginame ir puoselėjame per tam tikrus veiksmus. Pilietines galias, kurios yra pačios įvairiausios. Nuo pareigų atlikimo, tokių kaip balsuoti rinkimuose, mokėti mokesčius iki savanorystės, įsitraukimo į organizacijų veiklą, būvimo bendruomenėje, šiukšlių rūšiavimo, domėjimosi tuo, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje iki Lietuvos rinktinės palaikymo varžybose. Tai yra mūsų pilietinės galios, kurios stiprina ir kuria Lietuvą.“ – mintimis apie pilietiškumą dalinosi Luka.
Istorikė kasdienėje savo veikloje aktyviai bendrauja su moksleiviais iš visos Lietuvos, dalinasi patirtimi, skaito paskaitas apie pilietiškumą, o kartais net ir konsultuoja profesinio orientavimo klausimais arba padeda atrasti savanorystės vietą. Taip jauna moteris dalyvauja ir inicijuoja įvairius, pilietiškumą Lietuvoje skatinančius projektus, veda LRT radijo laidą „Vardan tos“ ir yra ilgametė LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyvė.
„Jeigu tiek daug žmonių mūsų istorijoje buvo pasiruošę gyvybę paaukoti vardan Lietuvos, tikėjo Laisvės ir Nepriklausomybės idėjomis, kaip mes šiandien galime likti abejingi ir nejausti atsakomybės tęsti šalies kūrėjų pradėtus darbus. Aš šią atsakomybę jaučiu kasdien ir tikiu, kad turime stiprią pilietinę visuomenę, kuriai rūpi Lietuva, tik turime patys labiau pasitikėti tiek savo jėgomis, tiek vienas kitu“ – pasakojo Luka Sinevičienė.