“Džiaugiuosi, kad Danijoje vėl vyksta masiniai kultūros renginiai, Nepaprastai smagu matyti vėl pilnas sales žiūrovų. Didžiojoje sinagogoje, kurioje telpa 360 žiūrovų, Rafailo Karpio ir Dariaus Mažinto koncerte, tuščių vietų neliko. Atrodo, kad pandemijos kaip nebūta. Vėl pilnu pajėgumu Danijoje sukasi intensyvus kultūrinis gyvenimas. Iš danų publikos reakcijų ir dėmesio lietuvių atlikėjams buvo aiškiai matyti, jog visi yra išsiilgę kokybiškos gyvos muzikos. Jautri ir spalvinga programa “Laiškai iš praeities” Didžiojoje Sinagogoje nepaliko abejingų, o koncertą lydėjo audringos ovacijos.”, - dalijasi įspūdžiais LR kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje Liana Ruokytė-Jonsson.
Koncerto programoje „Laiškai iš praeities“ skambėjo Lenkijos bei Lietuvos žydų kompozitorių kūriniai, atskleidžiantys savo žydų bendruomenių kultūrinį bei socialinį palikimą. Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Anatolijus Šenderovas savo kūrinyje „Puslapiai iš užmirštos knygos“ panaudojo senąsias Vilniaus krašto žydų dainas atrasatas knygoje „Muzikalisher pinkos“ muzikos užrašai, melodijų rinkinys iš žydų paveldo lobyno, išleistų 1927m. Naujai interpretuodamas istorinį bei kultūrinį paveldą, kompozitorius siekė atskleisti Vilniaus įvairialypiškumą bei multikultūriškumą.
“Lietuvių atlikėjų koncertas - tai ilgam įsimintina nuostabi patirtis. Koks galingas balsas! Kiek spalvų ir emocijų! Tiek daug gyvenimo telpa jame. Rafailas Karpis sukūrė mums visiems fantastišką atmosferą. Savo jautriais, kupinais jumoro bei dramatizmo muzikiniais pasakojimais jis pakerėjo publiką, nepaleisdamas jų nė akimirkai iš savo įstabaus pasaulio. Net nepajutau, kaip laikas ištirpto. Jis sukūrė tokią intymią ir įtraukią aplinką, kad jautėmės visi tarsi patys būtume individualių istorijų dalyviais tuose laiškuose iš praeities. O Darius Maržintas akomponuodamas lydėjo pasakojimus taip, tarsi jo paties gyvenimas buvo pavojuje. Kadišas buvo atliktas ypač emocinaliai stipriai. Šis koncertas palietė kiekvieną iš mūsų asmeniškai, jautėmės pakylėti. Neįmanoma neįsimylėti tų dviejų atlikėjų iš Lietuvos”, - savo mintimis po koncerto dalijosi tarptautinio žydų kultūros festivalio direktorius ir meno vadovas Jacob Zylber.
Koncertą organizavo Tarptautinis žydų kultūros festivalis, bendradarbiaujant su LR ambasada Danijos Karalystėje ir LR kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje. Koncertą paremė Lietuvos kultūros institutas.