Pozityvumo receptai su žinomais žmonėmis: “Po nakties ateina diena, po blogio ateina gėris”

Pozityvumo receptai su žinomais, veikliais, talentingais: žurnalistu Edvardu Žičkumi, sunkiaatlečiu, verslininku Ramūnu Vyšniausku, muzikos prodiuseriu Aru Vėberiu ir aktore Egle Jackaite. Apie knygas,sportą, kulinarines aistras, maldą ir dar daug ką, kas įkvepia.

Viskas būna gerai


Talentingas žurnalistas ir aistringas keliautojas Edvardas Žičkus, savo gyvenimo neįsivaizduojantis be namų jaukumo, šeimos ir draugų artumo, sukimosi virtuvėje, savo nusiminusius draugus mėgsta netikėtai užklupti su paties gaminta vakariene ar išsivežti pasivaikščiojimams po Lietuvą, o pandemijos gniaužtuose mėgsta cituoti frazę, kad “Viskas būna gerai, jei dar nėra gerai, vadinasi - dar ne pabaiga”. Paklaustas, ką labiausiai mėgsta gaminti namuose, Edvardas sako, jog jis lyg receptų knyga, kartais gurmano žinynas, kartais – tiesiog kulinarijos pradžiamokslio eksperimentuotojas.Labiausiai mėgstu apelsinų sultyse ir šampane marinuotą antį su troškintais kopūstais ir bruknių padažu. Dar lėto virimo jautienos befstrogeną, įvairias sriubas”, - apie vieną savo jaukumo ir pozityvumo užtaisų pasakoja Edvardas Žičkus.


Sveikam kūne - sveika siela


Sunkiaatletis, verslininkas Ramūnas Vyšniauskas sako, jog, kaip po nakties ateina diena, taip po blogio ateina gėris. Sportininkas kiekvienoje situacijoje, kad ir kokia ji bloga bebūtų, visada mato kažką gero, o laisvu laiku namuose džiaugiasi galėdamas būti su vaikais, kurti kulinarinius šedevrus bei ruoštis jaukioms Kalėdoms. Vienas mėgiamiausių Ramūno Vyšniausko patiekalų - baravykų galvos keptos ant sviesto. Veiksmingiausiu pozityvumo receptu Ramūnas Vyšniauskas nedvejodamas įvardina sportą ir maldą. “Rytą geriausia pradėti anksti, nuo maldos ir sporto. Sveikam kūne - sveika siela.”


Ramūnas Vyšniauskas
Ramūnas Vyšniauskas
Partnerio archyvas



Tradicija – “Tortų Sekmadienis”


Pas prodiuserį, tekstų ir muzikos autorių Arą Vėberį pozityvumo, regis, net ir sudėtingomis pandemijos aplinkybėmis, su kaupu. Nepaisant to, kad laukia ilgas ir aktyvus reabilitacijos laikotarpis po rugsėjį atliktos kelio menisko operacijos, Aras Vėberis mėgaujasi namų jaukumu, knygų skaitymu ir kūryba. „Pas mus jau tapo tradicija, kad mano brangioji Martyna kiekvieną sekmadienį kepa tortą. Kiekvieną kartą vis kitokį. Jos tortai pasakiški! Pasidaliname ir su kaimynais. Į svečius visada ragauti tortų ateina ir mano mažylio Nojaus krikštatėvis Kastytis Kerbedis. Rekomenduoju visiems pasidaryti tokią tradicinę mažą šventę, pavyzdžiui “Tortų Sekmadienis” – iš karto nuotaika puiki visą savaitę“, - apie malonias kulinarines tradicijas namuose pasakoja prodiuseris. Aras Vėberis sako atradęs gerąją karantino pusę: „Yra žymiai daugiau laiko knygoms. Šiais metais skyriau daugiau dėmesio lietuviškiems autoriams. Su malonumu perskaičiau ir kitiems rekomenduoju Akvilės Kavaliauskaitės „Kūnai“, Undinės Radzevičiūtės „Grožio ir blogio biblioteka“, Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo „Kabinetas 339“, Sigito Parulskio „Dvigubo dugno keleiviai“, Liudo Dapkaus „Žuvis, kuri supainiojo duris: ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų“ ir kt.“.


Aras Vėberis su šeima
Aras Vėberis su šeima
Partnerio archyvas


Ką pasėjame, tą ir pjauname


Aktorė Eglė Jackaitė, jau metai suteikianti emocinę pagalbą krizes išgyvenantiems žmonėms teigia, jog labai svarbu žmogų išklausyti, neskubant, tiesiog leisti jam išsikalbėti. Nuoširdumas, gerumas, atvirumas, supratimas, jautrumas, empatija – tai, kuo galime padėti šalia esančiai sergančiai sielai. Pačiai aktoriai išlaikyti pozityvumą padeda tikėjimas, pasitikėjimas, malda, pozityvumas. „Atsitinka, kas atsitinka. Nėra atsitiktinumų. Tai kas vyksta visame pasaulyje - yra mūsų neteisingo gyvenimo pasekmė. Juk ką pasėjame, tą ir pjauname. Svarbu išties priimti šią akimirką, gyventi šia minute, sekunde, šiuo susitikimu, šiuo pokalbiu ir pozityviai, be baimės. Juk kvaila bijoti to, kas nuo manęs nepriklauso. Bijoti reikia kiek ir ko negero pats gali padaryti sau ar kitiems“, - pasakoja Eglė Jackaitė. Šiuo metu aktorė skaito Konkordijos Antarovos “Du gyvenimai” knygą, ir ją įvardina kaip storiausią lig šiol skaitytą.


Eglė Jackaitė
Eglė Jackaitė
Jevgenija Žukova-Černova


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis