Geros nuotaikos receptas – „Gan bate“
„Jeigu mano bičiulės palūžta, aš nesistengiu nuvilnyti ta pačia liūdesio banga. Man labai lengva pamatyti stipriąsias to žmogaus savybes, todėl pradedu kalbėti apie tai, ką ji galėtų pasiekti. Kalbu apie galimus rezultatus. Japonijoje, kai buvo žemės drebėjimas, aš paklausiau savo bičiulių, kaip galėčiau jiems pagelbėti, tai jie atsakė, jog vienintelė pagalba - nekalbėti apie tai. Jeigu yra liūdesys - nereikia apie jį kalbėti. Taigi, kai mano artimieji nusiminę, mano pastanga - įžvelgti tai, ką geriausia gali tas žmogus, galbūt pagelbėti kažkokiu konkrečiu veiksmu, energetiškai pastiprinti“, - apie pagalbą bičiuliams pasakojo verslininkė Erika Stankevičiūtė.
Japonų prevencinės medicinos ekspertė, grožio namų „Beža Familia“ prezidentė Erika Stankevičiūtė sako, jog Japonijoje yra toks posakis – „Gan bate“ (liet. k.: pastanga, stengtis). Tai motyvacinis išsireiškimas, -kiekvieną dieną dėti pastangas, siekti kažko: „Kažkas gaunasi, kažkas - ne, vienos dienos labiau pripildytos emocijomis, kitos- mažiau. Neturint tikslo, negali nei mėgautis kažkuo, nei net suvokti, kad tuo mėgaujiesi. Tikslo siekimas – geros nuotaikos receptas visose situacijose. Mano geros nuotaikos receptas – „Gan bate“. Diena įgaus vienokį ar kitokį atspalvį, kai stengsiesi ją nuspalvinti, nes ji turės spalvų“, - apie tai, kas įkvepia gerai nuotaikai pasakojo Erika Stankevičiūtė.
Drąsiau ženkime į neatrastas „žemes“
Žmonėms, kuriems karantinas tapo sunkiu išbandymu, viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistė Agnė Zalanskaitė linki neprarasti vilties ir galvoti apie ateitį, skirti laiko dalykams, kuriems jo neatsirasdavo, drąsiau žengti į neatrastas „žemes“, išbandyti kažką naujo. „Karantinas man asmeniškai nėra kažkoks labai didelis iššūkis, net atvirkščiai – labai produktyvus laikas. Kadangi turiu privilegiją dirbti nuotoliniu būdu, o kūrybiniams projektams reikia susikaupimo, daugiau laiko, tai tiek per pirmą karantiną, tiek dabar skiriu laiko sveikatingumui, susitvarkiau mitybą. Visi karantino savaitgaliai užpildyti amžinai nukeliamų darbų sąrašu“, - pasakojo Agnė Zalanskaitė.
Agnė Zalanskaitė yra sūkurusi istorinius dokumentinius filmus, tokius kaip: „Nepaprasta Auka“, pasakojantį pasipriešinimo kovų pradininko, pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gyvenimo istoriją, „Nenugalimas“, atskleidžiantį dramatišką Adolfo Ramanausko - Vanago gyvenimo ir kovos istoriją, 2020 metais pasirodė paskutinis režisierės kurtas filmas „Partizanas“, supažindinantis žiūrovą su Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto istorija.
Įvykiai mūsų gyvenime turi tiek prasmės, kiek mes patys įprasminame juos
Paklausta, kaip paguodžia draugus sunkiomis akimirkomis, „JCDecaux Lietuva” generalinė direktorė Žaneta Fomova sako, jog bet kokie įvykiai mūsų gyvenime turi tiek prasmės, kiek mes patys įprasminame juos, o savo draugams mėgsta pasakoti tokią istoriją: „Gyveno kartą karalius, garsėjantis savo išmintimi, bet nepaisant visos jo išminties gyvenimas nebuvo ramus. Sugalvojo jis kreiptis į pavaldinius, kad kas nors patartų būdą, kaip jam išmokti nusiraminti. Buvo įvairių pasiūlymų, bet niekas netiko. Karalius šėlo. Pastatęs visą dvarą ant ausų jis grąsino pradėsiantis kapoti galvas. Nežinia, kuo visa tai būtų pasibaigę… Vieną dieną rūmuose pasirodė niekam nežinomas klajūnas, teigiantis, kad girdėjo apie bėdą ir galintis pagelbėti. “Begalės dalykų gali išvesti mane iš pusiausvyros ir tai labai trukdo”, – kreipėsi į klajūną karalius. “Žinau, kaip tau padėti. Užsimauk šį žiedą – ant jo matosi įrašas „Viskas praeis!“. Kai tave užvaldys stiprus pyktis ar neviltis, pažvelk į užrašą ir tai padės tau atsipeikėti”, - pasakė klajūnas. Ėjo laikas, karalius vadovavosi išminčiaus patarimais ir tai suteikė jam ramybę. Kartą atėjo toks momentas, kai jis susinervinęs pažvelgė į žiedą ir tai jo nebenuramino, priešingai – dar labiau suerzino. Nurovęs žiedą nuo piršto jau norėjo švystelti jį kur toliau, bet staiga žiedo viduje pamatė dar vieną įrašą - „ir tai praeis…“.
„Man geriausios nuotaikos receptas yra žinojimas, kad mano artimieji yra sveiki ir gyvi. Gal tai nuskambės banaliai, tačiau tai yra mano varomoji jėga. Kai žinai, kad esi sveika, turi sveikas kojas, rankas, ir kad tavo artimieji yra sveiki, užplūsta tokios geros nuotaikos ir energijos banga, kad atrodo kalnus galėtum nuversti”, - kalbėjo “JCDecaux Lietuva” generaline direktore Žaneta Fomova.
Geros nuotaikos receptas - muzika, svajonės ir bendravimas
„Verslininkė Irena Marozienė, dėl pandemijos situacijos uždariusi legendinį sostinės restoraną „Amatininkų Užeiga“, geros nuotaikos receptu įvardina optimizmą. „Geros nuotaikos receptas – maksimaliai į viską žiūrėti optimistiškai. Kurti, svajoti. Be svajonės nėra geros nuotaikos, visada reikia turėti svajonę ir stengtis ją įgyvendinti“, - kalbėjo verslininkė Irena Marozienė. Paklausta, kaip padeda sau, kai jaučiasi liūdna, moteris pasakojo, jog liūdesys ateina, kai kažkas nepasiseka: „Su tuo stipriai kovoju. Klausausi garsiau muzikos. Muzikos klausau garsiai, kai jaučiuosi labai gerai arba labai blogai. Pabendrauju su draugais ir šeima, kurie visada padeda iš šios būsenos išeiti“, - pasakojo verslininkė, kuriai muzika, svajonės ir bendravimas visada įkvepia ir padeda išeiti iš liūdesio. Verslininkė linki visiems gerų metų, viliantis, kad greitai baigsis karantinas ir galėsime vieni kitus susitikti sveiki ir laimingi.