Ramybės oazė Vilniaus centre: jaukūs namai, iš kurių nesinori išeiti

Vilnietės rinkodaros specialistės, kino festivalio „Auksinės naktys“ organizatorės Ugnės Paciukonės (30 m.) šeimos namai atitinka du svarbius nekilnojamojo turto privalumus – jie yra miesto centre ir kartu čia galima mėgautis gamtos ramybe.

Ugnė su vyru verslininku Dovydu Paciukoniu ir keturių mėnesių dukrele Izabele gyvena, kaip patys apibūdina, „ramybės oazėje Vilniaus centre“. Prieš kelerius metus susituokusi pora sako, kad jiedviem pavyko įgyvendinti norą įsikurti „senamiestyje be senamiesčio trūkumų“. Sostinės istorinis centras prasideda kitapus gatvės, iš namų patogu pėsčiomis nueiti ten, kur prireikia: į bažnyčią, polikliniką, teatrą ar kavinę. Kita vertus, sename name storomis sienomis negirdėti mašinų dardėjimo, o visi būsto langai, net ir vonios, išeina į dabar pertvarkomą miesto parką.



Ugnė Paciukonė
Ugnė Paciukonė
Annos Stanevičienės nuotr.



Svetur – gerai, bet ne geriausia


Į prieškariu statytą daugiabutį pora atsikraustė pernai. Anksčiau čia buvo biurai, tad patalpos buvo suskirstytos į nedidelius kabinetus, todėl erdves, kad jos geriau tiktų gyvenamajam būstui, teko perplanuoti.


Pusmetį, kol būstas buvo remontuojamas, Ugnė ir Dovydas gyveno Berlyne. Nemažai keliaujanti pora planuoja ir ateityje kurį laiką išbandyti gyvenimą svetur, tarkim, pamėgtoje Prancūzijoje, tačiau visam laikui išvykti neketina.

„Myliu Lietuvą, labai didžiuojuosi, kokią pažangą mes padarėme. Svetur galiu pabūti kurį laiką, užsienyje turime tikrai daug draugų, tačiau man ima trūkti to, kas sava: kalbos ir šeimos. Kol visi artimieji gyvi ir sveiki, noriu būti čia“, – sako U. Paciukonė.


Kaune gimusi pašnekovė pasakoja kilusi iš stiprių ir ilgaamžių moterų giminės. Beveik visos vienos šakos atstovės yra medikės, kitos – teisininkės, ji pati taip pat yra baigusi teisę. Tarp didelio būrio artimųjų mažoji Izabelė dar turi proprosenelę Oną, vyriausią ir jauniausią giminės nares skiria šimtas metų. Ugnė mano, kad dukra veikiausiai paveldės tvirtus genus, tačiau kol kas ji – mielas kūdikis. Kol mama fotografavosi, mažylė šypsojosi ir mus kalbino savo kalba.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Annos Stanevičienės nuotr.



Su balkonu


Maždaug 65 m² šeimos butas yra antrajame namo aukšte, būste yra siauras koridorius, didelė bendra svetainės ir virtuvės erdvė, nedidelis miegamasis bei vonios kambarys. Perstatyti ir įrengti butą sutuoktiniams padėjo architektė Indrė Dubovskytė. Ji suprojektavo ir nemažą balkoną, į kurį, išklotą plytelėmis, patenkama iš svetainės. Įsitaisę čia šeimininkai ir jų svečiai gali pasijusti taip, tarsi sėdėtų parke ant suolelių. „Mes norėjome jaukių namų, iš kurių nesinorėtų niekur eiti. Dar norėjome daug medžio, klasikos ir modernumo mišinio“, – pageidavimus architektei prisimena moteris.


Ugnė sako, kad Dovydo skonis visiškai klasikinis, ir juokiasi, kad jei būtų vyro valia, ji visada turėtų dėvėti mažą juodą suknelę. Dėl namų pora sutarė, kad jų stilius bus suneštinis su klasikos elementais.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Annos Stanevičienės nuotr.



Stalas – iš šimtametės tvoros


Bute sumontuoti plačias medines palanges ir įstrižai sukloti medines grindis didžiajame kambaryje statybininkams buvo tikras iššūkis. Palanges, medžio masyvo duris, medines knygų lentynas, virtuvę pagamino tas pats baldininkas. O didelio valgomojo stalo idėją, pasak moters, pasufleravo Balio saloje gaminami ir Lietuvoje jau parduodami baldai iš senų laivų ar kitos naudotos medienos. Tvirtą ąžuolinį stalą meistras Matas Judickas pagamino iš šimtametės lietuviškos tvoros lentų. „Beje, jis prigrasė stalviršio neplauti, tik nusiurbti siurbliu. Klausome“, – šypsosi Ugnė.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Annos Stanevičienės nuotr.



Moteris pasakoja, kad bute naujų baldų, išskyrus sofą, nėra. „Mums patinka ieškoti senų baldų supirktuvėse, blusturgiuose, tokiose vietose, kurias prancūzai vadina brocante. Senus rinkomės ne pagal kainas, o todėl, kad patiko, bet turime pripažinti, jog rinkdamiesi naudotus dar ir sutaupėme. Kainos nebuvo kosminės“, – pasakoja rinkodaros specialistė.


Antram gyvenimui prikelta ir sena židinio krosnelė, tiesa, ji malkomis kūrenama retai, nes bute įrengtas centrinis šildymas.


Patogu kaip viešbutyje


Na, o miegamojo idėją U. Paciukonė sako nusižiūrėjusi viešbučiuose. Jų miegamųjų esmė yra didelė patogi lova ir tankios šviesos nepraleidžiančios užuolaidos. Nedidelėje patalpoje dar tilpo kūdikio lovytė ir dvi įdomios spintelės, – jas, beje, restauravo Ugnės krikšto tėtis – nagingas ūkininkas. Drabužių spintai vietos miegamajame neužteko, ji įrengta koridoriuje.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Annos Stanevičienės nuotr.



Svetainėje pora turi kino projektorių, virš baltų knygų lentynų įtaisytas nuleidžiamas ekranas. „Labai mėgstu kiną, žiūriu pačius įvairiausius filmus – lengvas komedijas, biografines juostas, pasaulio dokumentiką... Vienas mėgstamiausių mano režisierių – Woody Allenas, svajojame apsilankyti Niujorko klube, kuriame jis tebegroja“, – teigia pašnekovė. Ji jau po truputį rengiasi ir birželio mėnesį Vilniuje vyksiančiam trumpametražių prancūziškų filmų festivaliui „Auksinės naktys“, – nemokami jo seansai vyks po atviru dangumi.


Puošia vaizdas už lango


Vilniečių buto sienų nepuošia paveikslai, nes juos, pasak Ugnės ir Dovydo, geriausiai atstoja vaizdai pro langus. Tiesa, ant vienos svetainės sienos moteris sukabino savo istoriją tik pradedančios šeimos fotografijas masyviuose rėmuose, – šią idėją ji nusižiūrėjo gyvendama Milane. Nuotraukose užfiksuotos poros vestuvės. Jiedu susituokė Vilniaus joanitų bažnyčioje, o jaukią šventę surengė Prancūzijoje, nedideliame vynuogienojų supamame dvare netoli Provanso. Šeimos fotogalerijoje yra ir nuotraukų iš pirmosios bendros kelionės į Maroką. Šiai šaliai pora jaučia daug sentimentų, todėl ir vonią įsirengė marokietiško stiliaus. „Tiesa, Dovydas vis dar negali man atleisti, kad vonioje nėra vonios, yra tik dušas“, – juokiasi U. Paciukonė.



Būsto interjeras
Būsto interjeras
Annos Stanevičienės nuotr.



Ugnės Paciukonės pasirinkimas


Filmas. „Geri metai“, kuriame vaidina Russellas Crowe. Man šiame filme pateikiamas idealus gyvenimo scenarijus.“


Muzika. „Atradimas ir didžiausia meditacija – brazilo Joao Gilberto kūriniai.“


Knyga. „Naomi Wood „Hemingvėjaus žmonos“.“


Taisyklė. „Niekada nepamirštu padėkoti žmogui ir kasdien – gyvenimui už šią dieną.“


Veikla. „Nė dienos negalėčiau ištverti be kūrybos. Todėl stengiuosi bent prisidėti prie reklamos, renginių, kino projektų.“


Laisvalaikis. „Puodelis skanios kavos savo balkone, mėgstamoje Vilniaus kavinėje ar Paryžiuje.“


Dovana. „Vyro dovanotas dvigubas perlų vėrinys.“


Patiekalas. „Tuno tartaras.“


Kelionė. „Mums su Dovydu vis dar neatsibodo Žydroji pakrantė ir jos apylinkės.“


Citatos


Mes norėjome jaukių namų, iš kurių nesinorėtų niekur eiti. Dar norėjome daug medžio, klasikos ir modernumo mišinio.


Miegamajame svarbiausia yra didelė patogi lova ir tankios šviesos nepraleidžiančios užuolaid

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis