Šešiolika metų mados versle dirbanti moteris pakvietė šeimos narius, artimuosius ir draugus į tapybos parodos „Moterų istorijos“ atidarymą. Ši paroda V. Jakučinskaitės gyvenime labai svarbus ir daug reiškiantis įvykis.
„Jaučiuosi kaip pirmokė, labai jaudinuosi. Esu įpratusi žmonėms rodyti savo kuriamus drabužius, o ne tapybos darbus. Buvo labai baisu susitarti dėl vietos ir datos, tempiau iki paskutinės akimirkos... Vis atrodė, kad dar ne laikas, dar trūksta kelių darbų, kelių naktų... Žinojau, kad patvirtinus vietą kelio atgal nebus“, – prieš pat renginį kalbėjo V. Jakučinskaitė. Sostinės senamiestyje – Vokiečių gatvėje – ji eksponuoja 30 tapybos darbų ir 20 keramikinių lėlių. Juos vienija iš ryškiaspalvių paveikslų žvelgiančios moterys.
„Tapau išskirtinai tik moteris, mane domina jų rankos, pirštai, tačiau labiausiai – sielos. Tapau moterį ne kaip objektą, kiekvienas paveikslas turi savo istoriją. Žvelgiant į akis, matai moters istoriją, gali perskaityti jos gyvenimo knygą. Akys iš paveikslo tarsi žiūri atgal ir taip užsimezga kontaktas. Manau, kad menas turi būti gražus, nes būtent gražūs dalykai padaro mus laimingais. Aš vis dar tikiu pasakomis ir tai matyti žvelgiant į mano darbus“, – apie savo kūrybą kalba kūrėja.
Į parodos atidarymą atvyko ir žinomi V. Jakučinskaitės bičiuliai. Šia svarbia proga tapytoją sveikino sutuoktinis Vitalijus Jančenkovas, sesuo Margarita Jakučinskaitė. Nešini gėlėmis atvyko ir pulkas bičiulių: Saugirdas Vaitulionis, Nora Lapinskienė, Diana Dargienė su dukra Une, Simona Brazdžionytė, Joringis Šatas, Viktorija Šaulytė, Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė, Milita Daikerytė, Asta Muralytė, Skaistė Semenikė, Maria Randers, Eglė Aršauskienė, Agnė Jagelavičiūtė, Gintarė Gurevičiūtė, Jolanta Sadauskienė, Jolanta Talaikytė, Urtė Šilagalytė ir kiti.
V. Jakučinskaitė norėjo, kad paroda vyktų žmonių lankomoje vietoje. Kūrėja tikisi, kad meno gerbėjai įvertins ją kaip tapytoją, susipažins ir pamils jos kūrybą. „Pradėjusi kalbėti apie meilę tapybai ir viešai parodžiusi savo darbus, sulaukiau daug žinučių iš žmonių. Aš juos įkvėpiau į ranką pasiimti teptuką ir prisiminti seną aistrą arba pradėti mokytis tapyti. Labai smagu įkvėpti kitus, šie dalykai džiugina labiausiai“, – džiaugiasi žinoma moteris.
Iki pat sekmadienio V. Jakučinskaitė tapys stebint parodos lankytojams. Meno mylėtojai galės iš arti pamatyti, kaip gimsta ryškiaspalviai paveikslai. Galerijoje V. Jakučinskaitė taip pat ves tapybos pamokas. Iš šono stebėti, ką pamokų metu veikia mokiniai, galės visi norintys.
V. Jakučinskaitė meilę tapybai pajuto dar vaikystėje, o vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Žinomai dizainerei tapymas padeda pabėgti nuo kasdienės rutinos, įveikti stresą, o buvimas kūrybingoje aplinkoje suteikia dvasinės energijos. Šia energija V. Jakučinskaitė mielai dalinasi ir su vedamų kursų mokinėmis. Pertraukų metu V. Jakučinskaitė šnekučiuojasi, geria arbatą, dalinasi mintimis apie meną. Dizainerė pasakoja, kad iš pradžių neturėjo minčių pradėti vesti tapybos kursus. Šią idėją visai nejučia pametėjo draugės. Išvydusios namuose išskirtinius paveiklus, paklausė, gal galėtų ir jas pamokyti tapyti. Taip gimė idėja dalintis savo sugebėjimais. Lemiamu tapo pokalbis su mama. Būtent ji privertė dukrą ne tik kalbėti apie tai, o pradėti daryti.
„Neslėpsiu – ši veikla man labai patinka, mokytojos amplua pasirodė labai artimas. Daugelis galvoja, kad į tapybos pamokas ateina tik puikiai tapantys žmonės. Taip tikrai nėra, kai kurie iš jų paskutinį kartą prie teptukų prisilietė tik mokykloje... Labai smagu pažadinti žmogaus gabumus, padėti jiems, įkvėpti tapyti, dalintis savo aistra su kitais. Nenoriu, kad mano paroda būtų nebyli, norisi pajausti atgalinį ryšį. Iki šiol neturėjau tokios prabangos ir negalėjau sau leisti tapyti šešias dienas iš eilės. Dabar pavyks tą įgyvendinti, labai įdomu, kas iš to išeis“, – sako menininkė. V. Jakučinskaitės, kurios tapybos paroda veiks iki kovo 1 d.