Pradėsiu nuo aktualiausio klausimo – neseniai lankėtės Kinijoje. Tad – kaip jaučiatės?
Po Kiniją su vyru keliavome prieš tris mėnesius – spalį, kai apie pavojingą virusą dar niekas nei kalbėjo, nei žinojo. Tad, ačiū, jaučiamės gerai (šypsosi).
Pasakojimą apie kelionę norėčiau pradėti nuo to, kad šia šalimi buvau kone „apsėsta“ – tikrąją ta žodžio prasme. Kai mokiausi mokykloje, lankiau kinų kalbos kursus ir svajojau studijuoti sinologiją. Savo kambarį buvau pavertusi „mažyte Kinija“ ir labiau už viską svajojau nukeliauti į šią šalį.
Svajonė išsipildė, bet po 14 metų. Turiu pripažinti, kad per tą laiką interesai jau buvo spėję pakisti, todėl į šią šalį važiavau ir ją regėjau jau be fanatizmo – tokią, kokia ji yra iš tiesų.
Dėl intensyvumo ir nuolat patiriamo streso ši kelionė ne juokais išvargino, grįžome pavargę labiau nei bet kada iš kelionių, tačiau labai laimingi dėl to, kad pamatėme kelionių atžvilgiu ne tokią populiarią šalį. Iki šiol dar ne visi video filmukai iš kelionės yra sumontuoti ir ne visais patarimais pasidalinta, todėl Kinija vis dar sukasi mano mintyse ir tikrai dar tikrai bus naudingos medžiagos iš ten.
Kurioje Kinijos dalyje buvote – ar toli nuo šiuo metu labiausiai linksniuojamo koronaviruso epicentro Uhano?
Kinijoje aplankėme keturis miestus: Pekiną, Sianą, Zhangjiaje ir Šanhajų. Buvome ir Honkonge. Zhangjiaje nuo Uhano nutolęs vos per 532 km, kas Kinijos mastu yra visai netoli.
Žinoma, situacijai Kinijoje neįmanoma likti ramiam ir abejingam. Kai pagalvoji, kad vos prieš kelis mėnesius buvai praktiškai ten, kur dabar vyksta toks chaosas, tampa labai nejauku. Kartu su vyru pergyvename dėl šios situacijos ir kiekvieną dieną domimės naujienomis apie šį virusą, Kiniją.
Kiek laiko praleidote Kinijoje, kokį įspūdį susidarėte apie šalį, jos kultūrą, žmones?
Kinijoje buvome 2 savaites. Šito tikrai nepakanka norint apkeliauti visą šalį, bet susidaryti pirmą įspūdį galima. Tik keliaudama po Kiniją aš iš tiesų supratau, kokia tai didelė šalis, koks tai milžiniškas kiekis žmonių ir kokia iš tiesų maža jų dalis keliauja po pasaulį. Dauguma kinų niekada nematė baltaodžių ar juodaodžių.
Žmonės prašė su mumis nusifotografuoti ar darė tai paslapčiomis. Kai kurie rodydavo į mus pirštais ir juokdavosi. Ne, žinoma, nepykome, tik tapdavo liūdna dėl jų. Didžiulė dalis kinų žino tik tai, kas jiems leidžiama žinoti, ir neįsivaizduoja, kad galima gyventi kitaip. Sunku net įsivaizduoti, kaip žmonės gyvena Šiaurės Korėjoje. Juk ten dar griežtesnė valstybės politika. Visi, kurie nepabijodavo prieiti, teiraudavosi, iš kur mes, tačiau nė vienas nežinojo, kur yra Lietuva. Pasakysiu dar daugiau – niekas nežinojo, kur ir kas yra ta Europa.
Šiaip Kinija yra nuostabi šalis kalbant apie gamtos grožį, įdomią istoriją, architektūrinį palikimą ir visai žmonijai svarbius atradimus.
Jūsų sekėjai jau pastebėjo, kad dažnai keliaujate – atskleiskite paslaptį, kaip tai įmanoma? Kokius darbus reikia dirbti norint taip dažnai krautis lagaminus?
Tai turėtų būti darbas, kuriame jūs galite patys dėlioti savo darbo grafiką, dirbti nuotoliniu būdu ar kad jūsų verslas „dirbtų be jūsų“. Neretai būna, kad mes dirbame ir keliaudami. Tiesa, jei kalbėtume apie tokią šalį kaip Kinija, kur internetas yra atskirtas nuo viso pasaulio, o laisvai prisijungti prie socialinių tinkų ar programų neįmanoma, visus darbus teko padaryti iki išvykstant. Prieš tokias keliones darbo dienos gali trukti ir po 12 valandų. Svarbiausia, kad viskas būtų padaryta.
Mano pagrindinis darbas yra buhalterinė apskaita ir aš dirbu namuose, tad savo laiką galiu planuoti pati. Taip pat esu didžėjė ir influencerė. Vyras yra verslininkas ir savo darbo grafiką taip pat planuojasi pats.
Kartu esame apkeliavę beveik 30 šalių. Jaučiu, kad tampu priklausoma nuo kelionių (juokiasi). Būna dienų, kai organizmas tiesiog prašo greitai sukrauti lagaminą ir skubėti į oro uostą. Man kaip oras būtini nauji įspūdžiai ir pasaulio pažinimas.
Turite beveik 40 tūkst. sekėjų Instagrame, 12 tūkstančių seka jūsų vlogą Youtube – kokia jūsų populiarumo paslaptis?
Populiarumas atėjo per facebooke'ą, kur turiu bemaž 60 tūkstančių sekėjų (Darja’s Kot Fridays), kai ėmiau kelti juokingo turinio video filmukus. Kai kurie jų sukaupė 500 tūkstančių peržiūrų ir daugiau, sekėjai aktyviai dalinasi jais savo paskyrose. Paskutiniu filmuku buvo pasidalinta daugiau nei 3 tūkstančius kartų. Drįsčiau teigti, kad mano populiarumo paslaptis yra juokingas ir nuoširdus turinys.
Regis, jaunimui tapti influenceriu – vienas geidžiamiausių užsiėmimų. O kaip manote Jūs – ar lengva juo būti? Ko tokia veikla reikalauja iš žmogaus?
Vienas geidžiamiausių užsiėmimų jaunimui ir ne tik (amžius čia nesvarbus) – tapti populiariu, ir geriausia, kad nereikėtų per daug stengtis ar kažko daryti (šypsosi). Aš manau, kad ši tendencija labai pažemino visus influencerius sekėjų akyse ir labiau už viską norėčiau, kad toks požiūris pasikeistų. Būsimi ir jau esami influenceriai į šią veiklą turėtų žiūrėti rimčiau, atsakingiau ir siekti pelnyti skaitytojų ir/ar žiūrovų dėmesį savo kuriamu turiniu. Ir tai dar ne viskas (šypsosi).
Šiandien geras influenceris turi būti ir šiek tiek teisininkas, ir šiek tiek buhalteris, ir fotografas, ir videografas, ir rašytojas, ir kūrybiška asmenybė. Ir dar set svarbu išmokti į širdį neimti įžeidimų. Nežinau, ar kada anksčiau influenceriai jautė tiek neapykantos kiek dabar. Taip kad ši veikla gali labai stipriai įskaudinti ir palaužti.
Kaip į jūsų veiklą žiūri vyras? O gal jis irgi tuo užsiima?
Vyras buvo vienas iš tų žmonių, kuris prieš ketverius metus pastūmėjo mane į šią veiklą. Tuo metu, kaip ir dabar, dirbau buhaltere ir didžėje, ir dar nuosavą versliuką turėjau, bet vyrui pasirodė, kad viso šito per mažai (juokiasi). Pasiūlė dalintis patarimais iš kelionių (būtent apie keliones ir buvo pirmieji mano įrašai, apie tai rašau ir dabar), o vėliau aš sugalvojau nufilmuoti ką nors juokingo. Visiems patiko (šypsosi).
Aš labai norėčiau jį įtraukti į šią veiklą, nes manau, kad jis yra būtent tas žmogus, kuris galėtų sukurti nesveikai kokybišką ir įdomų turinį, bet jam labiau patinka palaikyti mane ir padėti, kai aš to paprašau. Kaip ten bebuvę, manau, kad kiekvieno iš mūsų laimėjimas yra mūsų bendri laimėjimai. Juk šeimoje kitaip negali būti! Ir nors oficialiai santuokoje esame vos kelis metus, draugauti pradėjome dar mokyklos laikais ir kitąmet švęsime 15 metų sukaktį.
Mano vyras irgi turi kelias skirtingas veiklas – profesionaliai dronu filmuoja video klipams, filmams, festivaliams, įvairiems renginiams. Taip pat jis užsiima renginių ir koncertų organizavimu, reklamos kūrimu, neseniai atidarė spaustuvę.
Akivaizdu, kad Jūs panašūs ne tik išoriškai, bet ir savo energija. Ir paskutinis klausimas – ar šiųmetės kelionės jau suplanuotos?
Pirmam pusmečiui – tikrai taip (juokiasi). Kelionių maratoną atidaro slidinėjimas Bulgarijoje, paskui pasisvečiuosime Berlyne pas mane tėvus, kur jie gyvena.
Prieš kelis mėnesius filmuodama story žemėlapyje pirštu bakstelėjau į Kazachstaną. Kaip mes juokaujame, jeigu nufilmavai – reikia daryti, tad visai greitai keliausime būtent ten, o liepos mėnesį skrisime į vieną įspūdingiausių festivalių pasaulyje – Tomorrowlandą. Nuvykti į jį svajojome paskutinius 5 metus ir šiemet pagaliau svajonę įgyvendinsime!
Sėkmės Jums!