Nebeturiu iliuzijų kalėdinį laikotarpį praleisti ramiai. Nes eilę metų nepavyksta, nors viliuosi. Nutariau pakeisti požiūrį – jei ir teks šiek tiek pasistumdyti eilėse ieškant kalėdinių dovanų, nesureikšminti to, o jei stumdymosi bus per daug, dovanų nebepirkti ir neusreikšminti, jei jų negausiu, iki išnaktų nebepakuoti dovanų 20-čiai dukters klasiokų prieš tai su savanoriais prigaminus advento vainikų ir visa tai laikyti titanišku darbu... Kai susipažįsti su gruodžio mėnesio „Moters“ herojų – problemų gyvenime nematančios 14 vaikų mamos Eglės Vaitkevičienės ir vaško terapijos atradėjos Ingridos Pūkaitės – požiūriu į gyvenimą, viskas ima dėliotis šiek tiek kitaip.
Viršelio herojė
• Unę Jonynaitę – kaip modelį – išgarsino androginiškas įvaizdis. „Man šis įvaizdis patinka ir tinka. Ilgaplaukių merginų modelių pasaulyje daug, aš iš jų išsiskiriu. Androginiškas įvaizdis man atnešė sėkmę, tai – mano vizitinė kortelė“, – žurnalistei Anai Treščinai Unė primena sėkmingą savo karjeros pradžią – kad vos pradėjusiai dirbti jai buvo patikėta atidaryti dizainerio Alexanderio Wango kolekcijos pristatymą. Pati išskirtines asmenybes vertinanti U. Jonynaitė tvirtina, kad modelio išskirtinumą lemia ne liesumas ir ne grožis. „Nereikia būti ekstravagantiškam, kad tave pastebėtų. Žmonės pajunta energiją, pamato iš akių“, – įsitikinęs modelis.
• Duetas
Rašytoja Aneta Anra kurį laiką buvo „Moters“ žurnalo bendraautorė. Dar nebuvo parašiusi romanų „Paleistuvės, arba Meilė pagal Niurnbergo mergelę“, „Niki: dvigubas portretas“, neturėjo vaikų. Buvo žinoma kaip dviejų pjesių autorė ir scenografo Gintaro Makarevičiaus žmona. Šįkart ji pati su vyru – žurnalo „Moteris“ herojai. Žurnalistei Virginijai Majorovienei Aneta ir Gitaras atvirai pasakoja, kai kadaise jiedu išvengė skandalo dėl dėstytojo ir studentės meilės istorijos, taip pat apkalbų, kai, būdami susituokę, kelerius metus laimės ieškojo kas sau.
Pasirinkimas
• „Esu parengusi ne vieną temą ir interviu apie vaikų globą. Kodiniai šių temų žodžiai paprastai būdavo ne tik meilė, empatija, atjauta, gerumas, pasiaukojimas, bet ir atsakomybė, sunkumai, trauminė patirtis, kompleksai, bejėgiškumas. Tačiau 14 vaikų glaudžianti Eglė Vaitkevičienė man buvo tikras atradimas. Bendraujant su ja, vaikų globos tema netikėtai pasipildė šiais naujais, tokiomis aplinkybėmis, regis, nederančiais žodžiais: džiaugsmas, smagumas, nuotykiai, saugumas, žaidimai, staigmenos. Pasirodo, vaikus globoti galima ir taip – be didelės įtampos, lengvai ir paprastai, žaidžiant ir mėgaujantis, nesureikšminant ne vietoje numestų kojinių ar blogo pažymio“, – teigia interviu su Egle autorė žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Prie arbatos puodelio
• Šiais vis daugiau „laikų” troškimo ir konkuravimo jų skaičiumi laikais labai aktualūs yra vieno iš parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ kuratorių kultūros analitiko Vaido Jauniškio pastebėjimai apie liguistą požiūrį į kritiką ir kritikuojančiojo atsakomybę. Vaidas kalba apie meno sritį, bet tai tinka bet kokios kritikos atveju. „Oscaras Wilde‘as yra labai taikliai pasakęs, kad menininkai visada prašo kritikos, nors iš tiesų trokšta tik liaupsių. (…) Daug jėgų ir laiko į savo kūrinį įdėjęs žmogus jį turbūt suvokia kaip savo tapatybės dalį. Kai kritikuojamas kūrinys, jo autoriui atrodo, kad puolamas jis pats. Man tai atrodo kiek liguista. Išmintingiausia būtų ką nors sukūrus nutilti ir leisti kūriniui gyventi savo gyvenimą“, – teigia kultūros analitikas. Kita vertus, žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pašnekovas pripažįsta ir kritiko, arba, kaip pats įvardija, analitiko, atsakomybę už kritikos išraiškos formą: „Turi mokėti taktiškai nurodyti klaidas, bet neturi jų taisyti, aiškinti, ką režisieriui reikėjo daryti.“
Sveikata
• Tobulėjimo centro „Intention“ prezidentės Ingridos Pūkaitės mintys, tikimės, ne vienam padės iškišti galvą iš kalėdinio streso liūno. „Žmogus dažnai prisigalvoja visokių sunkinamų dalykų, o paskui skundžiasi, kad negali skirti dėmesio sau. Nepasitenkinimas savimi perauga į nepasitenkinimą kitais, nes juk tai jie kalti, kad gyvenimas pablogėjo. Nuo vaikystės žmonės pripratę atsakomybę už savo gyvenimą užkrauti kitam. (…) Siekiant harmonijos, žmogaus elgesį turėtų nulemti ne jo įgeidžiai, mada ar smalsumas, o kūno pojūčiai, signalizuojantys, ką valgyti ir ką daryti“, – teigia I. Pūkaitė žurnalistei Anai Treščinai. Nepasitenkinimo užstrigdytą gyvybinę energiją pratekinti, pasak pašnekovės, geba nauji įspūdžiai, tarkim, patirti keliaujant.
Praktika
• Metams baigiantis įprasta sudarinėti garsiausiųjų, skandalingiausiųjų sąrašus. Žurnalistė Virginija Rimkuvienė atrinko 5 kosmetikos ingredientus, apie kuriuos grožio pasaulyje pastaruoju metu kalbama daugiausia. Vieni jų – biopeptidai. Kurie komponentai dar patenka tarp 5-ių geriausiųjų, skaitykite naujajame „Moters“ žurnale.
Psichosalonas
• Daugelis šeimų vienon vieton susirenka tik per didžiąsias metų šventes. Kartu gamina maistą, kartu pusryčiauja ir vakarieniuauja prie bendro stalo... Į tai, kaip svarbu šeimai valgyti prie bendro stalo kasdien, gilinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
• „Jaučiu didelę trauką naujos dienos nežinomybei. Gyvenimas pateikia pačių netikėčiausių dovanų, didžiausia jų – pažinimo džiaugsmas! Džiaugiuosi, kad šįkart pavyko pasisvečiuoti jau du dešimtmečius interjerus kuriančios dekoratorės Neringos Intaitės ir jos vyro asmeninėje erdvėje Vilniaus priemiestyje. Tai paslaptinga vieta, kurioje sustoja laikas, nesuvoki – esi name ar dvare, kuriame pasaulio taške, vieta, kurioje nepataikaujama nė vienam stiliui. Patirtas įspūdis manęs nepaleidžia, jaučiuosi įkvėpta!“ – teigia N. Intaitės namų interjerą įamžinusi fotografė Anna Stanevičienė.
Pasitikite šv. Kalėdas lengvai!