Elvinai, kaip fotografija atsirado Jūsų gyvenime? Kodėl būtent ši profesija? Ji?
Fotografija buvo atsiradusi labai seniai, kai būdamas 12-os metų įsigijau pirmąjį skaitmeninį fotoaparatą. Deja, tuo viskas ir pasibaigė. Vėliau fotografija vėl sugrįžo, kai per futbolo varžybas patyriau traumą ir už draudimo pinigus nusipirkau DSLR kamerą. Keletas gerų draugių tuo metu užsiėmė fotografija arba modeliavimu ir vis sakydavo, kad turiu pastabią akį, kas ir motyvavo mane po truputį domėtis ir eiti tolyn.
Su kokiais sunkumais susiduriate, būdamas šios srities atstovu? Ar iš fotografijos galima pragyvent?
Manau, kad su tokiais pat sunkumais susiduria visi laisvai samdomi darbuotojai. Kadangi esu meniškos prigimties, o ne verslininkas, sunku planuotis biudžetą, be to, žiemos metu kiek sunkiau susirasti klientų.
Kas Jums asmeniškai yra fotografija?
Fotografija man yra dvejopus jausmus keliantis dalykas. Viena vertus, tai lyg senas hobis, kurį vis iš naujo atrandu domėdamasis ir kitomis sritimis, kurios man taip pat labai patinka. Kita vertus, tai yra mano darbas, kuris turi būti atliktas gerai, nepriekaištingai, laikantis terminų. Kaip ir kiekvienas darbas, kartais jis vargina (šypsosi). Kas juokingiausia, kad einu ilsėtis vis tiek fotografuodamas, tik jau kitus dalykus.
Esate patenkintas savo darbais? Kiek reikia kadrų, kad išsirinktumėte tinkamą?
Na, šimtu procentų patenkintas tikrai nesu. Gal kiek esu perfekcionistas, todėl sunku žiūrėti į savo darbą ir galvoti, kad viskas iki galo čia labai gerai pavyko. Kadrų kiekis priklauso nuo fotosesijos tipo ir modelio ar objekto. Pavyzdžiui, asmeninei fotosesijai, kad tikrai neblogai išeitų, dažniausiai užtenka maždaug 10 paspaudimų. Kai fotografuoju kelis žmones, situacija keičiasi. Domiuosi aviacija, tad tai fotografuojant beveik kiekviena nuotrauka savaip žavi ir nereikia pernelyg daug maigyti.
Esate plataus spektro fotografas. Kokios fotosesijos Jums labiausiai patinka?
Labiausiai mėgstu fotografuoti tai, kas susiję su aviacija ir, žinoma, laukinę gamtą. Abi šios sritys mano gyvenime atsirado tik šiemet ir labai stipriai įtraukė. Be to, kuo toliau, tuo vis daugiau atsiranda galimybių tai fotografuojant ir užsidirbti.
Jei reikėtų rinktis – gamta ar aviacija, ką pasirinktumėte?
Žinoma, aviaciją. Net negaliu pasakyti, kodėl. Iš tiesų, ji tiesiog arčiau širdies, o ir žmonės aviacijoje dirba nerealūs, dirbti ir fotografuoti visada yra labai smagu, be to, suteikia geras emocijas.
Kaip aviacija atsirado Jūsų gyvenime?
Turbūt, kaip ir dauguma berniukų, vaikystėje norėjau tapti pilotu, po to svajonė, gaila, pasimiršo. Ir dabar, praėjus tiek metų, visai netyčia vėl užsikabinau, nes kažkokiu būdu vis atsirasdavo įvairių galimybių, susijusių su aviacija. Netolimuose ateities planuose – išsilaikyti PPL ((piloto mėgėjo – red. past.) licenciją. O gal ir dirbti aviacijos srityje.
Kokia yra Jūsų, kaip fotografo, svajonė? Gal turite konkretų asmenį ar objektą, kurį norėtumėte užfiksuoti?
Na, pastaruoju metu svajonė yra perkelti verslą i Šveicariją ar Prancūziją. Tikiuosi, išsipildys, nors ir garsiai pasakiau (juokiasi). O dėl fotografuojamo objekto – galbūt norėčiau surengti Boeing 747 fotosesiją, taip pat yra kelios gyvūnų rūšys, kurias norėčiau užtikti tiesiog miške, o ne prijaukintas už tvorų.
Fotografuojate ir vestuves. Ar Jūsų praktikoje teko susidurti su netradiciniais jaunųjų pageidavimais?
Su netradiciniais neteko. Susidūriau su pernelyg tradiciniais, pavyzdžiui, kai nuotaka prašo, kad nuotraukoje atrodytų, lyg ji būtų laikoma rankoje
O teko dalyvauti vestuvėse, kur net iš trijų lėktuvų mėtė žiedlapius. Tikriausiai tai buvo įsimintiniausia man kaip aviacijos mėgėjui.
Dažnai sakoma, kad visi menininkai turi savo mūzas. Kas yra Jūsų mūza?
Mano mūza yra mano sužadėtinė. Visada įdomiausias idėjas, kurias tik sugalvoju, išbandau su ja.
Kaip žiūrite į šiandien labai populiarią nuotraukų redagavimo programą? Ar ji reikalinga, neužgožia natūralumo? Kiek Jūsų paties darbuose fotošopo?
Labai teigiamai vertinu, kadangi dabartinės technologijos taip toli pažengusios, kad net telefonu gali padaryti puikią nuotrauką, tad readagavimo priemonės yra praktiškai vienintelis likęs tavo išskirtinumo parodymo būdas. Prisipažinsiu, kiekviename mano darbe yra fotošopo, tik galbūt ne tiek stipriai matomo, nes nemėgstu iš žmonių daryti lėlių.
Pirmenybę teikiate surežisuotai ar momentinei akimirkos nuotraukai?
Nei vienai, nei kitai – svarbu yra geras kadras, o kokiu būdu tai padaroma, manau, nėra labai svarbu. Juokiuosi girdėdamas, kaip visi natūralistais tapo ir tik momentus fiksuoja.
Šiuo metu dirbate ir Lietuvoje, ir Šveicarijoje. Kokie keliai Jus nuvedė į šią šalį?
Šveicarija jau kurį laiką buvo planuose, tačiau niekaip nepavyko jos prisivilioti. Jau seniai ši valstybė mane žavėjo savo tvarka, aukštu pragyvenimo lygiu ir, be abejo, galimybėmis. Tačiau šiemet sužadėtinės Miglės pagalba ir besąlygišku palaikymu po truputį tai tapo įmanoma. Vasarą jau fotografuosiu trejas vestuves, laukia keli video filmavimai ir kitos smulkios fotosesijos.
Šiemet baigėte nepaprastųjų situacijų valdymo magistrantūros studijas. Kodėl pasirinkote šią specialybę?
Iš tiesų pasirinkau visiškai atsitiktinai, tačiau nė kiek nenuvylė, atvirkščiai, suvokiau, kad tai labai įdomi sritis. Sulaukiu nemažai pasiūlymų dirbti šioje srityje, tačiau pasilieku planui C (po aviacijos ir fotografijos). Norėčiau pritaikyti žinias aviacijoje, tikiuosi, ateityje taip ir bus.
Kur semiatės naujų idėjų ir įkvėpimo savo veiklai?
Dažniausiai idėjos ateina tiesiog iš kasdienio gyvenimo, iš to, ką matau. Be abejo, kelionės taip pat yra puikus idėjų šaltinis. Aišku, neretai motyvuoja ir socialinės platformos „Youtube“ fotografai ar filmų kūrėjai.
Dažnai įamžinate žmonėms svarbias akimirkas, o pats ar mėgstate būti fotografuojamas?
Kažkada mėgau. Kelerius metus teko padirbėti modeliu, tad po šio darbo būti fotografuojamam jau nebe labai norisi. Dabar fotografuojuosi tik asmeninio įvaizdžio kūrimo tikslais.
Ko reikia, norint būti sėkmingu fotografu?
Manau, kiekvienai fotografijos sričiai reikalingi skirtingi dalykai. Tačiau dažniausiai reikia trijų dalykų iš šių penkių, kad būtum sėkmingas: talento, pinigų, sunkaus darbo, taiklios ir pastabios akies ir neabejotinai motyvacijos.