Dvejų mažamečių (3 ir 5 metų) mama, mylimo vyro žmona, su partneriais šiuo metu kuria „Downtown Forest Hostel and Camping“ – svečių namus, lauko terasą, kempingą ir socialinę susibūrimo vietą, pamėgtą ne tik daugelio vilniečių, bet ir turistų iš viso pasaulio, apsilankančių šioje ramybės, poilsio ir kultūros oazėje. Veikla kupina iššūkių, tačiau kiekvienas, nors ir mažas, pasiekimas moterį džiugina ir augina laipteliu aukščiau.
Svarbiausia – būti sąžininga sau
Tuo metu, prieš aštuonerius metus, kai Eglė su vyru išdrįso mesti gerus darbus, namus ir visus kitus kilnojamus daiktus ir iškeliauti ilgiau nei metams į Pietų Ameriką, tokios ilgos karjeros pertraukos dar nebuvo įprasta. „Pamenu, kad ne tik tėvai, bet ir draugai kraipė galvas, gąsdino, kad Pietų Amerikoje mus pagrobs, visko bus, kad gal geriau nevažiuokite. Manau, su tuo susiduria daugelis žmonių, besielgiančių nestandartiškai. Tačiau tai buvo geriausias mano gyvenimo sprendimas. – pasakoja moteris. – Gyvenime stengiuosi pirmiausia būti sąžininga sau ir atviromis mintimis aplinkai. Sąžiningumas ir atvirumas kuria aplinką, kurioje norisi būti, ir veiklas, kurias norisi daryti. Kelionei paskatino noras sugriauti savo vidinius įsitikinimus. Pradėjus gyventi su vyru, įsigijus pirmą nuosavą būstą, viskas atrodo per daug gerai ir per daug teisingai. Abu nenorėjome šabloninio paskola-nuoma-vaikai-darbai gyvenimo, tad sprendimas buvo aiškus. O tada reikia kažką daryti taip, kaip norime.“
Po metų pora grįžo į tuos pačius darbus, tik aukštesnes pareigas. Darbuose sekėsi labai gerai. Pareigos buvo perspektyvios. Atrodytų, geriau negalima ir tikėtis, bet „užklasinė“ veikla teikė dar daugiau džiaugsmo, taigi po ilgų svarstymų Eglei ir jos vyrui atėjo dar vienas pabaigos-pradžios etapas. Apsisprendus ir išėjus iš darbo, per 4 metus įvyko daug gražių dalykų: svečių namai Nidoje, baras Vilniuje, svečių namai Vilniuje, atvykstamojo turizmo agentūra ir daugybė kitų mažų projektų ir idėjų, kurių dalis dar neįgyvendinta, bet laukia savo laiko.
„Stengiuosi, kad visos veiklos augintų ne tik mane kaip žmogų, bet ir tuos, kurie įsitraukia į veiklą. Esu įsitikinusi, kad būtent komandos augimas yra dalis tiek verslo, tiek šeimos sėkmės. Susibūrė puiki komanda žmonių, kuriuos jungia tokie patys tikslai tiek verslui, tiek asmeniniam gyvenimui,“ – pasiekimais didžiuojasi Eglė.
Susidėlioti pliusus ir minusus
Karjeros keitimas, anot Eglės, yra iššūkis pats savaime, nes atsisakoma to kelio, kuriuo tikslingai buvo einama. Būna visko – baimės, ar pasiseks, ar būsi įdomus ir svarbus kitur, kaip jausiesi su savo sprendimu po 3 metų.
„Mesti karjerą paskatino dauguma sudėtinių dalykų, – pasakojimą tęsia verslininkė. – Už požiūrį į verslumą, verslo logiką ir aibę kitų dalykų esu be galo dėkinga savo buvusiam vadovui, tačiau darbe trūko komandiškumo, bendro tikslo, idėjos. Tai paskatino sukurti tokią aplinką kitiems, kurios pačiai trūko. Šiuo metu mintyse lengva ir ramu! Jaučiu, kad esu sąžininga sau. Nors ir pasigendu kai ko iš buvusių etapų, tačiau niekada nesigailėjau padarytų sprendimų.“
Kilus abejonėms Eglė susidėlioja pliusus ir minusus, ir viskas paaiškėja. Didžiausias iššūkis iki šiol jai – neprisiimti per daug veiklos vienu metu. „Vienu metu buvau partnerė keturiuose versluose, laukiausi antrojo vaiko ir supratau, kad net likę dviese su vyru visad kalbame apie darbą, stresą, kitos dienos reikalus. Reikėjo laiko ir vis dar reikia valios mokėti prisiimti tiek darbų ir atsakomybės, kiek gali padaryti,“ – patirtimis, iš kurių pavyko pasimokyti, dalinasi pašnekovė.
Savo aplinką žmogus suikuria pats
Trys kertiniai akmenys, ant kurių pastatytos Eglė Bagdzevičės vystomos veiklos yra drąsa, kūryba, vidinių dogmų sugriovimas.
„Drąsa apima ne tik savęs įveikimą pirmą kartą stovint ant slidžių, bet ir drąsą priimti sprendimus, nebijoti suklysti. Drąsos meną pažinau iš savo vyro ir vis dar mokausi. Bet kokia kūrybos forma – stebėtojo ar kūrėjo pusėje – mus išlaisvina ir „atnaujina“. Vidinių dogmų sugriovimas – nesvarbu, ar tai būtų vaikų auginimas, kelionės ar seksualinė pakraipa. Visos tos vidinės nuostatos yra tiek visuomenės, tiek asmeninio progreso stabdis,“ – įsitikinusi moteris.
„Keliaujant sutikome aibę išdrįsusių pradėti žmonių. Jų istorijos mane įkvėpė ir paskatino pamatyti, koks trapus, koks paprastas yra gyvenimas. Savo aplinką žmogus susikuria pats kaip nori, bet svarbiausia, kad vieną kartą kažką pasiekus, tai niekur nebedings, – tikina Eglė. – Pokyčiai – tai progresas. Pamenu, kad atėjus į įmonę buvo darbuotojų, kurie vis svarstė mesti darbą. Man išeinant po 8 metų palikau tuos žmones vis dar svarstančius mesti arba jau susitaikiusius su situacija. Man dėl to labai liūdna. Aš niekada nenoriu būti vienu iš tų žmonių. Todėl linkiu būti sąžiningiems savo vidiniam jausmui, susidėlioti pliusus, minusus ir tiesiog pradėti.“
Daugiau patarimų bei kitos itin vertingos informacijos išgirsite liepos 10 d. 18.30 val. Artis viešbutyje Vilniuje, „Išdrįsk pradėti Meetup #7 Improvizacija“. Daugiau informacijos čia.