Nežinau, kaip jus, bet mane liepų kvapas nukelia ten, kur patepta medumi. O juo argi nepateptos atostogos? Ir nesvarbu, kur nuviliotų tas kvapas: su ką tik sužieduotu sutuoktiniu – į povestuvinę kelionę, su šeima, draugais ar vieną užkariauti jūrų, kalnų, kaimo turizmo sodybų ar miestų, kiekviena išvyka yra ir skrydis savęs link. Medumi kvepiančios liepos mėnesio „Moters“ herojai bei temos padės jums nuskristi į kitas – ir geografines, ir vidines – erdves.
Viršelio herojė
• „Kai kuriuos pašnekovus, iki jie atsiveria, tenka ilgai jaukintis – ieškoti bendrų sąlyčio taškų, pelnyti jų pasitikėjimą, bet, net ir pokalbiui įpusėjus, neretai jautiesi, tarsi lukštentum vieną luobą po kito nepriartėdamas iki esmės. Tiems, kurie ieško tikrų, autentiškų patirčių, režisierė Kamilė Gudmonaitė bus tikras lobis. Jau pirmomis pokalbio akimirkomis ji sužavėjo nuoširdumu, gelme ir atvirumu. Tokie yra ir šios kūrėjos spektakliai – priverčiantys pažvelgti tiesai į akis. Galbūt tai dėsninga? Kuo mažiau patys slepiamės nuo pasaulio po kaukėmis, šarvais ir stora oda, tuo jautriau jį juntame ir tuo labiau jis mums atsiveria?“ – sako Kamilės atsivėrimo liudininke tapusi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Iš arčiau
• Aštuoniolika metų Venesueloje gyvenusi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės direktorė Rūta Railaitė-Butvilienė brangina to laiko prisiminimus, nes toje šalyje praėjo patys gražiausi, darbingiausi ir laimingiausi jos gyvenimo metai. Galbūt su Venesuelos saule ji įkvėpė ir emocionalumo. „Maniau, kad esu dramatiška, bet dabar pastebiu, iš ko išmokau aktorinio meistriškumo. Mano mama rami, bet kai pralūžta, ot prasideda dramos!“ – sako gaivališko temperamento Rūtos dukra aktorė Gailė Butvilaitė žurnalistei Virginijai Majorovienei.
Pasirinkimas
• „Išskirtinė rašytojos Gabrielės Labanauskaitės išvaizda man visada atrodė kaip gardus kąsnelis spalvų ieškančiam fotografui, tačiau idėja pakviesti ją pokalbio apie rašymą ir keliones aplankė tik po daugelio metų, kai prisijungiau prie jos organizuojamų kūrybinio rašymo kursų. Nenuginčijamas Gabrielės įsitikinimas, kad neklysta tik tie, kurie nuolat išbando ką nors nauja, mane paskatino ne tik susiformuoti rytinės rašymo sesijos įprotį, bet ir prisiminti anksčiau taip mėgtą interviu žanrą. Rezultatas – subalansuota įkvėpimo dozė, galinti pažadinti norą ne tik rašyti pirmąjį eilėraštį, skirti laiko sau, bet ir rasti artimą kūrybos formą, kuri veikia stipriau už bet kokią terapiją“, – tvirtina interviu su G. Labanauskaite autorė žurnalistė Viktorija Samarinaitė.
Prie puodelio arbatos
• Kur Vilniuje yra zoologijos sodo likučiai ir Faustinos namelis, veikiausiai atsakytų ne kiekvienas. Na, nebent yra pasisekę dalyvauti projekto „Gatvės gyvos“ įkūrėjo Alberto Kazlausko organizuojamose ekskursijose. Jo siūlomi maršrutai labai originalūs. Atrodo, kas įdomaus gali būti Pilaitėje, Žirmūnuose ar Karoliniškėse? Šis klausimas kyla, kol nieko apie tuos rajonus nežinai, o blokinių namų rajonai baisūs atrodo, iki supranti jų atsiradimo ar urbanistinių sprendimų istoriją. Padedami A. Kazlausko ir žurnalistės Anos Treščinos, paėjėkime tolyn nuo sostinės centro...
Stiliaus parašas
• Žurnale „Moteris“ startuoja nauja rubrika „Stiliaus parašas“. Jos esmė – parodyti, kaip kuo įvairiau pritaikyti mėgstamiausią aprangos elementą. Rubrikos autorė Giedrė Voroneckė pakvietė architektę Gilmą Teodorą Gylytę pasidalyti savo patirtimi, kaip ji derina savo garderobo favoritą – baltus marškinius.
Sveikata
• Pastaruoju metu žiniasklaida ir socialiniai tinklai ūžia apie naująją sveikatinimo ir lieknėjimo panacėją – protarpinį, arba intervalinį, badavimą. Jį išbandė dainininkas Vaidas Baumila, o bene žinomiausias Lietuvos daktaras Alvydas Unikauskas yra tikras protarpinio badavimo ambasadorius. Žurnalistė Virginija Rimkuvienė aiškinasi, kuris protarpinio badavimo variantas duoda daugiausia naudos ir kuriems žmonėms toks lieknėjimo metodas tinka, kuriems – ne.
Pro rakto skylutę
• Statistika skelbia, kad internetu dabar susipažįsta mažiausiai du trečdaliai visų užmezgančiųjų pažintis. Taip naujo partnerio po skyrybų pasirinko ieškoti ir 48-erių metų nedidelės įmonės savininkė Inga. Kaip jai pavyko neužkibti ant internete tykančių begalės sukčių kabliuko, pasakoja Natasha Kler.
Interjeras
• „Kaunas mane visada žavėjo. Užgniaužusi kvapą klausydavau močiutės Salomėjos pasakojimų apie tai, kaip, būdama šešiolikos, ji išvyko tarnauti, kokiuose namuose gyveno, kokius pyragus kepė, kokias knygas skaitė ir su kokiais studentais į pasimatymus vaikščiojo. Tarpukario Kauno dvasią pajutau persiškais kilimais išpuoštuose Lauros Bohne namuose. Lyg būčiau akimirkai įžengusi į aną – močiutės – Kauną“, – sako Lauros namuose kartu su fotografe Anna Stanevičiene viešėjusi žurnalistė Laisvė Radzevičienė.
Medumi pateptų atostogų!