Šis ekologinis žurnalo „Moteris“ numeris – jau 11-as. Ir vis nepaliaujamai kartojame ir kartosime, kad mažiau yra daugiau. Užuot pirkę naujus drabužius, susitvarkykime savo spintą, namus pagal japonę Marie Kondo ir palikime tik tuos daiktus, kurie teikia džiaugsmą, – apie tai birželio mnįsio numeryje kalba modelis Giedrė Dukauskaitė, dizainerė Elena Gučas bei kiti. Užuot prasidėjus šiltajam sezonui bėgę į gėlių parduotuves, dalykimės augalais, kaip kad tai daro mūsų herojė Aistė Virketė. Ir racionaliu žvilgsniu pažiūrėkime į sveikos mitybos fanatikus, arba ortorektikus.
Žaliasis kodas
• „Kai bandžiau susitarti su Giedre Dukauskaite dėl interviu, teko gerokai paplušėti, mat ji – vienas garsiausių lietuvių modelių, dirbančių su žymiausiais prekių ženklais, garsiais fotografais, puošianti žurnalų „Elle“, „Vogue“, „Harper‘s Bazaar“, „Le Monde“ viršelius – nemėgsta dalyti interviu. O kam? „Moters“ žurnalui padarė išimtį dėl jai svarbios temos – ekologijos. „Žmonės mano, kad turime dar daug metų, per kuriuos pajėgsime išsaugoti planetą, bet neįsivaizduoja, kaip viskas trapu“, – pasakoja ji. Pati Giedrė taupo energiją, perka tik ekologiškus produktus, padeda gamtą išsaugoti siekiančioms organizacijoms. Ir ilgisi Lietuvos kaimo, iš kurio yra kilusi ir kuris padarė ją tuo, kas yra šiandien“, – pasakoja interviu su pasaulio modelių 50-uke esančia G. Dukauskaite dariusi žurnalistė Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre.
Žaliasis kodas
• Bėgimo treneris, rašytojas Jonas Žakaitis ir prekių ženklo „Buketai“ įkūrėja Aurimė Aleksandravičiūtė gyvena labai minimalistiškai. Jokių spintų, kėdžių, miegoti skirtas čiužinys slepiamas po lentų stovu, mažas stalelis, senas iš Aurimės močiutės parsivežtas suolas... Keliauti mėgstanti pora žurnalistei Virginijai Majorovienei tikina, kad nenori apsisunkinti daiktais. Pasak jų, gyventi reikia taip, kad viską, kas reikalinga, galėtum susimesti į kuprinę ir išeiti.
Žaliasis kodas
• „Viliuosi, kad kada nors pavyks pamatyti atšiauriame Norvegijos peizaže lietuvės Rasos Gundersen puoselėjamą sodą, nes jos kuriami kvepalai – ypatingi, o požiūris – tvirtas it uola. Rasa visomis išgalėmis propaguoja natūralius aromatus ir sako „ne“ parfumerijos pasaulyje karaliaujančioms sintetinėms medžiagoms“, – sako interviu su Osle gyvenančia R. Gundersen autorė žurnalistė Ana Treščina.
Žaliasis kodas
• Augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ įkūrėja Aistė Virketė eina kitu keliu, nei visuomenė iš anksto yra nutiesusi. Jai svarbu savo veiklos rezultatą vertinti ne pinigais ir kiekvieną dieną gyventi ne dėl viršininko. Išmestus arba niekam nereikalingus augalus priglaudžianti Aistė trokšta užsukti dalijimosi jais ratą – kad šiek tiek sumažintų vartojimo apsukas. Ši prieglauda, pasak Jonavoje, Išoruose, pas Aistę apsilankiusios žurnalistės Giedrės Stekūnaitės, yra dalis „Gyvybės langelio“ įkūrėjos gyvenimo koncepcijos, kurios pagrindas – taika tarp žmogaus ir gamtos, priartėjimas prie sąmoningumo.
Žaliasis kodas
• Kūrybinės raiškos studijos „Žali burtai“ įkūrėja Rūta Špakauskienė ne tik pasakoja apie naujausios kosmetikos tendencijos kietųjų šampūnų, palyginti su skystaisiais, pranašumus, bet ir dalijasi receptu, kaip tokį pasigaminti patiems. R. Špakauskienė žurnalistei Anai Treščinai taip pat įvardija, kodėl nereikėtų valgyti palmių aliejaus, kuo pakeisti dantų pastą ir kodėl apskritai geriau yra vartoti mažiau.
Žaliasis kodas
• Apie sveiką mitybą dabar kalbama be galo daug, vis dėlto tyrimų, kurie vienareikšmiškai įrodytų, kad egzistuoja koks nors teisingiausias ir sveikatai tinkamiausias mitybos būdas, nėra. Pasak specialistų, mūsų savijauta priklauso nuo kur kas daugiau dalykų, nei vien to, ką dedame į burną, ir perdėtas susirūpinimas maistu dažniausiai neturi nieko bendra su rūpinimusi sveikata. Į tai, kur yra riba, skirianti sąmoningą valgytoją nuo ortorektiko, arba sveikos mitybos fanatiko, gilinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Psichosalonas
• Nuoširdžiai, atvirai, giliai, be jokios skubos ir nekantravimo – kada ir su kuo pastarąjį kartą taip kalbėjotės? Nors per dieną ištaškome dešimtis tūkstančių žodžių, anaiptol ne visuomet jaučiamės suprasti ir išgirsti. Ko reikia, kad žodis neprarastų savo gydomosios galios, aiškinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Duetas
• Rašytoja, antropologė Gabija Grušaitė ir verslininkas, IT specialistas Justas Janauskas, skatindami žmones bendrauti akis į akį, sukūrė interneto platformą „HumansApp“, kuri suves tuos žmones, kurie nepažįsta vienas kito, gal net nėra vienas apie kitą girdėję, bet juos vienija noras dalytis savo patirtimi. „Pokalbis yra pats natūraliausias būdas perduoti informaciją, jo labiausiai reikia mums, kaip emocinėms būtybėms“, – sako Gabija žurnalistei Virginijai Rimkuvienei.
Mažiau yra daugiau!