Mano mama – nereali, ja žaviuosi, bet, būna, – pykstu, jaučiuosi nesuprasta, nepakankamai vertinama, per daug muštruota vaikystėje ir jaunystėje... Nepaisant to, myliu ją labai ir jaučiu jos didžiulę besąlygišką meilę man, – taip ji myli visus savo keturis vaikus.
Pasak rusų psichologės Annos Iotko, su kuria interviu yra gegužės mėnesio „Moters“ žurnale, nuo santykių su mama priklauso kiekvieno žmogaus psichinė sveikata ir laimės jausmas. Ypač svarbūs yra dukros ir mamos santykiai. Mama išmoko dukrą mylėti save ir kitus. Tik laiminga mama gali išauginti laimingą dukrą. Šįkart labiausiai ir gilinamės į motinystės fenomeną.
Viršelio herojė
• „Kad dukrelės nuo debesies pasirinko mane būti savo mama, priimu kaip didelę dovaną. Nes susilaukti vaikų ne visada yra moters valioje“, – sako gegužės mėnesio „Moters“ žurnalo viršelio veidas žurnalistė, režisierė Aistė Stonytė. Aštuonmetę Liepą ir penkerių Vėją auginanti Aistė žurnalistei Virginijai Majorovienei tvirtina, kad stiprų ryšį su savo vaikais užmegzti labiausiai padeda meilė ir genetika. „Mano tėvai visą laiką buvo mano geriausi draugai. Ištikus bet kokiai negandai pirmiausia bėgdavau pas juos. Net dabar, stipriai pervargusi, fiziškai ilgiuosi to jausmo – padėti galvą mamai ant kelių ir atgauti ramybę. Ta pati draugystės gija sieja ir mus su savo vaikais. Genetika ir meilė yra galingas užtaisas.“
Tema
• „Mūsų santykis lygiavertis. Niekada nepatyriau, kad mama jaustųsi viršesnė už mane, bet ji nėra ir mano draugė. Tai visiškai kita. Draugių gali būti daug, o mama – viena“, – sako aktorė Emilija Latėnaitė-Beliauskienė apie savo santykius su mama aktore Elvyra Piškinaite-Latėniene. Emilija dėkinga savo tėvams už normalią vaikystę – kad augo ne teatro užkulisiuose. Žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pasiteiravus Emilijos, ar nerizikavo pasirinkusi aktorystę likti tėvų šešėlyje, moteris teigia: „Buvo svarbu suvokti, kas man yra aktorystė, kad tai – mano, o ne tėvų profesija. Būdavo – suklūstu supratusi, kad mano balsas kaip mamos. Gerai tai ar blogai? Bet juk normalu, kad paveldi ir kartu gyvendamas perimi tam tikras tėvų savybes, manieras.“
Tema
• Kartais, susitikusios gatvėje, operos solistė profesorė Sigutė Stonytė ir jos dukra vertėja, žurnalo „Bravissimo“ vyriausioji redaktorė Laūra Karnavičiūtė puola viena kitai į glėbį, mama ima improvizuoti kokią nors melodiją ir abi ima dainuoti duetu bei šokti. Kalbėdamos su žurnaliste Virginija Majoroviene Sigutė ir Laūra apipila viena kitą komplimentais. „Graudinuosi suvokusi, kaip didžiai esu apdovanota – būti šalia ypatingos artistės, nepaprastai talentingos, stiprios ir jautrios moters“, – sako dukra. „Man labai pasisekė – dukra yra jautrios, meniškos sielos. Man didžiausias džiaugsmas, kad ji gali skleistis, yra pozityvi, supratinga, sklandžiai perteikia savo mintis“, – teigia mama.
Duetas
• Puikūs savo sričių specialistai ir meno kolekcininkai medikė Renata ir teisininkas Rolandas Valiūnai plačiajai visuomenei labiausiai tapo žinomi pernai, kai duris atvėrė jų pastangomis įkurtas Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“. Apie meną, keturis vaikus ir maksimalizmą Renata ir Rolandas pasakoja žurnalistei Virginijai Rimkuvienei.
Mano istorija
• „Klausydamasi Sedoje gyvenančios dainų autorės ir atlikėjos Irenos Jokšienės gyvenimo istorijos, mąsčiau apie neįtikėtiną vaiko stiprybę. 14-ąjį savo gimtadienį mergaitė sutiko žinodama, kad laukiasi. Duktė gimė neįgali, bet paauglei nė minčių nebuvo atiduoti ją į prieglaudą. Skursdama, kęsdama patyčias jaunoji mama kabinosi į gyvenimą, kaip pati sako, ragais ir nagais, tempė save ir dukrą iš purvo, meldėsi ir dainavo tikėdama šviesesne diena“, – teigia interviu su šia dabar keturių vaikų mama, mylima žmona dariusi žurnalistė Virginija Majorovienė.
Kūnas
• „Rengdama straipsnį apie dažnam mistiškai skambančias fascijas buvau atsidūrusi aklavietėje – šios srities mokytojai nesusiję su medicina, o medikai nepraktikuoja metodo. Viską į vietas sudėliojo mano kalbinta kineziterapeutė, gerai susipažinusi su naujausiais fascijų tyrimais. Šį kūno darinį garsenybe pavertė Tomas Myersas, o pats apie jį išgirdo iš savo mokytojos Idos Rolf. Ši vis kartojo, kad viskas kūne susieta. Koks sutapimas: tekstą rengiau bibliotekoje, staiga supratau, kad esu Gyvybės mokslų skaitykloje, lentynos prikrautos anatomijos knygų, o kaimynas varto biochemijos vadovėlį. Pati tuo metu skaičiau apie I. Rolf – biochemikę. Gal ne tik kūne viskas susieta?“ – teigia straipsnio apie tai, kokios fascijos svarbios sveikatai ir grožiui palaikyti, autorė Tautė Bernotaitė.
Psichosalonas
• „Matau, kaip stiprios, gražios, sėkmės lydimos moterys ima raudoti, išgirdusios mamos ištartą „myliu“. Tuomet supranti, kad prieš mamos meilės poreikį nublanksta visi pasiekimai. Žmogus, nepatyręs motinos meilės, nepajėgia mylėti ir savęs“, – sako neseniai Lietuvoje viešėjusi garsi rusų psichologė Anna Iotko. Į mamos meilės pamokų svarbą, tėvo vaidmenį dukters gyvenime gilinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.
Interjeras
• Tarptautinės įmonės personalo vadovė vilnietė Auksė Žukauskienė sau ir dukrai Ugnei pastatė šiuolaikišką, apgalvotą, iki smulkmenų judviejų poreikius atitinkantį namą. Mintis jį pasistatyti kilo moteriai dirbant užsienyje: trejus metus šeimos laikinais namais buvo Lozana, dar trejus – Madridas. „Tų klajonių metu atsirado aiškus suvokimas, kad neturime tų tikrųjų namų“, – sako Auksė žurnalistei Jolantai Vaitiekūnienei ir fotografei Annai Stanevičienei.
Sveikiname Mamas!