Ką reiškia visa galva panirti į darbą, kodėl verta kartkartėmis iš jo išnirti ir kokį pasaulį pamatai tai padaręs, pasakoja įmonės „Vinted“ viena iš įkūrėjų Milda Mitkutė, Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė, profesinio augimo konsultantė Lina Danienė, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. dr. Rūta Nadišauskienė, pilotė Lina Malakauskaitė, menininkė Ieva Martinaitytė-Mediodia ir daug kitų herojų. Kaip svarbu neperdegti, liudija lėtinio nuovargio sindromu, vadinamąja darboholikų liga, sergančios mokslininkės, režisierės amerikietės Jennifer Brea istorija.
Atvirai
• Fotografę Alexandrą Kremer-Khomassouridze galima vadinti genijų mūza ir mylimąja. Ryški, charizmatiška, gyvenimu deganti menininkė žurnalistei Anai Treščinai atvirai pasakoja apie santykius su ryškiausiais savo gyvenimo vyrais – ukrainiečiu oligarchu Michailu Živilu, smuikininku Gidonu Kremeriu ir režisieriumi Oskaru Koršunovu. „Genijai ne visada sau priklauso. Energija, kuria genijus apdovanotas, tokia stipri, kad nuneša pakeliui viską, jį patį – taip pat. Tarsi būtum patekęs į centrifugą. Menas reikalauja aukų, ir dažnai ta auka būna žmogiška. Genijaus vidinę jėgą reikia mokėti valdyti“, – teigia Alexandra. Šiuo metu Vilniuje ji ne tik padeda O. Koršunovui statant spektaklį „Rusiškas romanas“, bet ir rengia fotografijų parodą.
Viršelio herojė
• Aktorė Inga Jankauskaitė teigia gyvenanti dėl tų pergalės akimirkų, kai mato, kad pavyko padaryti tai, kas sumanyta, ir kad nebegalėjo padaryti daugiau. „Tiesa, tai būna žiauriai retai, – pripažįsta aktorė vyriausiajai redaktorei Ievai Rekštytei-Matuliauskei. – Man dažnokai norėtųsi atsainiau į viską žiūrėti, į kai ką nusispjauti, bet neišeina! Jeigu tik pažiūriu į ką nors pro pirštus, tuoj imu graužtis, save keikti. Esu sau labai reikli.“ Aktorystė ir yra ta perfekcionizmo mokykla, nes aktoriui, kad ir kokios nuotaikos ar formos jis būtų, nepakanka pasiekti tam tikro lygio rezultatą. „Kad norėtum džiaugtis, švęsti, turi padaryti ką nors nauja“, – teigia I. Jankauskaitė.
Lietuvą kuriančios moterys
• Ambasadoriai linkę daugiau nutylėti, nei papasakoti. Vis dėlto jei atstovauji Lietuvai egzotiškame Pietryčių ir Rytų Azijos regione, papasakoti tikrai yra ką. Lietuvos ambasarorė Kinijoje, Korėjai, Mianmarui, Mongolijai, Tailandui ir Vietnamui Ina Marčiulionytė žurnalistei Virginijai Mojorovienei teigia, kad Pekine didžiausi nepatogumai yra automobilių spūstys, oro užterštumas, o žavi vietinių pagarba vyresniems ir galimybė apie geriausius savo valstybės bruožus įtikinamai papasakoti kitiems.
Veikla
• Drabužių prekybos ir mainų platforma „Vinted“ neseniai sulaukė didžiausios investicijos Lietuvos startuolių istorijoje, o jos viena iš įkūrėjų Milda Mitkutė mėgaujasi motinystės atostogomis. „Suvokimas, kad mano gyvenimas nėra vien darbas, pirmąsyk aplankė prieš porą metų, kai žvelgiau į kolegės kūdikį. Susimąsčiau, kas esu. Ar vardas „Vinted“ yra viskas, ką norėčiau palikti?“ – žurnalistei Virginijai Rimkuvienei sako dabar pametinukus auginanti ir dar apie 4 vaikus galvojanti M. Mitkutė. Moteris pripažįsta, kad darbas jai išugdė iššūkių alkį, tad ji dabar save išbando įvairiose srityse – studijuoja finansus, lanko keramikos studiją, skaito paskaitas mokiniams ir studentams, savanoriauja.
Mano istorija
• Ligos į lovą paguldytai amerikietei mokslininkei Jennifer Brea gydytojai nesuteikė garantijos, kad ji kada nors pasveiks. Neviltį moteris pavertė kūryba. Prestižiniame Sandanso kino festivalyje žiuri prizu apdovanotame jos filme „Be poilsio“ dokumentuojamas lėtinio nuovargio sindromu sergančiųjų gyvenimas – nuo šios slaptos ligos pasaulyje kenčia 17 milijonų žmonių. „Svarbiausia yra suprasti, kad nesi viena“, – sako Jennifer telefonu žurnalistui Karoliui Vyšniauskui.
Iš arčiau
• Jei reikėtų įvardyti lietuvių jaunosios kartos aktorių, per savo karjerą įsikūnijusį į daug be galo skirtingų vaidmenų, amplua, viename spektaklyje – į du personažus, veikiausiai daug kam į galvą šautų aktoriaus šokėjo Gyčio Ivanausko pavardė. Jis žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pripažįsta, kad dvilypumo daug ir jo asmeniniame gyvenime – jis gali prisipažinti meilę ir apsisukęs įžeisti. „Galbūt taip, kad noriu vienu metu būti dviejose vietose, pasireiškia mano dvyniškas charakteris? Kažkokia šizofrenija“, – svarsto Gytis.
Psichosalonas
• Net 95 proc. žmonių bijo kalbėti viešai. Viešojo kalbėjimo trenerė Marija Mikalauskienė žurnalistei Virginijai Rimkuvienei aiškina, kodėl svarbu išmokti tai daryti ir kas tam trukdo.
Linkime panirti ir išnirti!