Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: mūsų šeima netipiška

Pristatome rugpjūčio mėnesio „Moters“ numerį, kurio viršelį puošia Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Atsisakius kai kurių savo principų, arba savo ego patenkinti susikurtų taisyklių, atsiveria erdvė kitiems troškimams tarpti, atsiranda entuziazmo jiems įgyvendinti. Ir iš to gimsta grožis. Kai kurie šio mėnesio herojai, pasidavę impulsui išsaugoti nykstančių dvarų žavesį, dvarininkijos kultūrą, atrado rojų žemėje. Į XIX a. panirusi Lina Krasnovaitė šeivute neria nuostabius papuošalus. Lenkijoje gyvenantis baronas Piotras Rozenas pardavė savo verslą, kad atkurtų šeimos dvarą Gačionyse...

Viršelio herojė

• Trijų mėnesių dukrelės auginimą ir darbą derinančios televizijos laidų vedėjos Indrės Kavaliauskaitės-Morkūnienės moto yra iš knygos apie Alisą iš Stebuklų šalies: „Reikia pasiutusiai greitai bėgti vien tam, kad liktum toje pačioje vietoje, o jei nori kur nors nueiti, reikia bėgti dvigubai greičiau.“ Žurnalistei Virginijai Rimkuvienei Indrė pripažįsta besidžiaugianti, kad bėgdama sutiko dar vieną tokį pat bėgiką, ir dabar jie lekia kartu. Kaip? „Mūsų šeima netipiška. Kelis sykius Jogaila lyg ir bandė tarti paskutinį žodį, neva „bus taip, kaip pasakiau“, bet aš ramiai atsakydavau, kad ne, nebus. Kurį laiką šlifavomės, galiausiai supratome, kad esame du savarankiški žmonės, kad beviltiška bandyti vienam kitą pakeisti“, – sako Indrė.

„Nevyniodama į vatą pasakysiu – Jogaila yra tobulas vyras, bet būti tobulu tėčiu dar turės išmokti. Leidžiu jam mokytis prižiūrėti vaiką po truputį, nespaudžiu. Žinau, kad Jogaila man už tai dėkingas“, – teigia Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė
Žurnalas "Moteris"

Susitikimai

• Seseris Liną ir Rūtą Krasnovaites užbūręs XIX a. Jos siūdinasi tuo metu dėvėtas suknias, puoselėja senovinių veislių rožių sodą, Lina šeivute neria nuostabius papuošalus. „Nėrimas visais laikais buvo moters užsiėmimas, o juvelyrika – vyro. Jaučiu, kad metalas yra vyriška stichija, akmenys – taip pat. Karalių karūnos buvo puošiamos rubinais, smaragdais, šie turi vyriškos energijos, o daugelio kultūrų moterys nuo seniausių laikų puošėsi perlais. Tai be galo moteriška materija. Nėrinys – taip pat“, – žurnalistei Virginijai Majorovienei sako L. Krasnovaitė.

„Nuo vaikystės su seserimi jautėme, kad esame kitokios. Mama mums siuvo ilgus sijonus, mes juos mielai segėdavome. Ir plaukų ilgai nesikirpome. Žinios apie ilgą drabužį ir ilgus plaukus – energetinę moters apsaugą ir galią – buvo tarsi įgimtos. Kai pradėjau dirbti vertėja, komercijos vadybininke, projektų vadove, plaukus teko nusitrumpinti, juk nevaikščiosi į biurą kaip laumė iš XIX amžiaus. Dabar plaukai ataugo, dėviu ilgus stilingus sijonus ar sukneles, atgaunu save ir jaučiuosi fantastiškai!“, – tvirtina Lina Krasnovaitė (kairėje)
Žurnalas "Moteris"

Interjeras

• „Čia – mano vieta“, – tvirtina Gačionių dvaro, esančio Jūžintų seniūnijoje (Rokiškio raj.), šeimininkas Piotras Rozenas. Šis Lenkijoje gimęs bajoras turi namus Paryžiuje, Ispanijoje, Varšuvoje, tačiau jam su žmona Eva mieliausia čia, šeimai priklausančiame dvare. Žinovai tikina, kad Gačionys – dvarų restauracijos pavyzdys. Ši sodyba laikoma viena stilingiausių ir geriausiai prižiūrimų ne tik Rokiškio krašte. Tokie naujojo klasicizmo stiliaus mediniai rūmai – tikra retenybė, Baltijos šalyse jie yra ir vieninteliai atkurti autentiški mediniai dvaro rūmai, priklausantys vienai šeimai. Gačionyse tvyro tokia ramybė, kad žurnalistė Asta Lipštaitė ir fotografė, meno redaktorė Anna Stanevičienė pasijuto taip, lyg būtų atvykusios į sanatoriją.

Terapija

• Pirmoji litoterapeutės Agnės Vilkoicaitės pažintis su mineralų pasauliu buvo gana ekstremali. „Pradėjau nuo heliotropo. Tai galingas mineralas, naudojamas išminčių, magų ir alchemikų, tikras valios ir jėgos koncentratas. O aš perskaičiau, kad heliotropas tinka Avinams, be to, stiprina kraują, tad nudrožiau tiesiai į Astromineralogijos centrą. <...> Užsimoviau šią apyrankę ir jau pirmą dieną pamaniau, kad nuneš stogą. Pykino, skaudėjo galvą... Buvau per silpna suvaldyti heliotropo jėgą. Vis dėlto naudos iš jo irgi buvo – parodė, kad akmenys išties veikia“, – teigia Agnė žurnalistei Virginijai Rimkuvienei ir dalijasi savo patirtimi, kaip prakalbinti akmenis.

Akmenys – ne norų pildytojai. Mineralų terapija – ne magija, o darbas su savimi.
Žurnalas "Moteris"

Pirmuoju asmeniu

• „Aš renkuosi neturėti vaikų“ – tokią poziciją pasirinkusios moterys stigmatizuojamos, nurašomos, pravardžiuojamos... Vis dėlto jų daugėja. Kokie tokių moterų, tarp jų – ir žurnalistė Giedrė Steikūnaitė, motyvai?

Terminas „bevaikis“ – kaip „bedarbis“ ar „benamis“ – nurodo kažko trūkumą, tačiau toms, kurios renkasi neturėti vaikų, tai – ne trūkumas, o laisvė nuo to, ko nenori.
Žurnalas "Moteris"

Virtuvės užrašai
• Kaip dar būtų galima pasidžiaugti pražydusiomis rožėmis? Suvalgyti. Ir tam tinkamiausi pačių išaugintų, chemikalais neapdorotų rožių žiedai, – sako kulinarinės rubrikos autorė ir fotografė Giedrė Barauskienė.

Iš rožių žiedlapių – pieno ir rožių sirupo ledai, zefyrai su rožių sirupu, rožių sirupas...
Žurnalas "Moteris"

Malonaus skaitymo!

Žurnalas "Moteris"

..........................

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis