Kai teatro mokytoja mano dukros paklausė, ką mėgsta daryti visa mūsų šeima, ji atsakė: „Svajoti.“ Žinau, kad svajonės dažnai pakylėja iki tikslo viršūnės. Labai daug drąsių, netikėtų siekių turi šio mėnesio mūsų herojai jaunieji talentai – Nacionalinio operos ir baleto teatro pagrindinė balerina Kristina Gudžiūnaitė, režisierė Elžbieta Noemi Josadė, sulankstomų paspirtukų išradėjas Ignas Survila... Į mamų svajones įteisinti gimdymą namie pasižiūrėjome iš dviejų pusių, – apie savo patirtį atvirai pasakoja penkių vaikų mama Jūratė Varneckienė ir ką apie gimdymą namie mano specialistai.
Viršelio herojė
• Ji atsirado lyg iš niekur. Kada nors, kai aktorė Ieva Andrejevaitė vaidins pasaulinio garso filmuose, lietuviai didžiuosis – ji įkūnijo Emiliją iš Laisvės alėjos. Tikriausiai taip ir bus, nes užsispyrimo ir drąsos Ieva turi tiek pat, kiek jos herojė, narsiai skinasi kelią į pasaulio kiną. „Visada tvirtai tikiu tuo, ką darau. Ne tik tikiu, bet dar ir avansu padėkoju, lyg tai jau būtų įvykęs faktas. Iki šiol savo mintis modeliuoju taip: „Ačiū, Dieve, kad po savaitės darysiu tą ir tą“, – sako I. Andrejevaitė žurnalistei Laisvei Radzevičienei.
Talentai
• „Močiutė kasdien mane mini savo maldoje“, – sako Artūras Morozovas. Aktyvią fotožurnalisto veiklą jis pradėjo prieš dešimt metų. Pasirinko socialines temas ir iškart nėrė į svarbiausių pasaulio įvykių sūkurius, atsirasdavo vietose, kur sudėtinga būti. „Per konfliktą sunkiausia yra ne šūviai ar sprogimai, o laukimas, nežinia, stresas, kai reikia greitai priimti sprendimą, susidūrimas su asmeninėmis žmonių tragedijomis“, – tvirtina A. Morozovas žurnalistei Virginijai Majorovienei.
Talentai
• Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biochemikės dr. Urtės Neniškytės tyrimai susiję su siekiu pagerinti šizofrenija sergančių pacientų bei žemų gebėjimų autistų gyvenimo kokybę. Žurnalistei Virginijai Majorovienei Urtė pripažįsta, kad mokslininkės kalią ji pasirinko, nes nuo mažens yra labai sistematizuojantis žmogus, kad jai reikėjo nusibraižyti galvoje schemas, kaip bendrauti, būti socialiai. Būti kitokiai ir jaustis puikiai jai padėjo tėvų palaikymas. Urtės tėtis vis sakydavo: „Būti tokiam kaip kiti – jokia vertybė.“
Mityba
• Metų pradžia – emociškai pats tinkamiausias laikas imtis detoksikacijos programų. Tik yra mažytė bėda – taip šalta, kad vos pažiūrėjus į salotas pašiurpsta oda. O štai dubuo karštos sriubos – visai kas kita. Kaip atsikratyti toksinų valgant sriubą, aiškinasi žurnalistė Ana Treščina.
Atviras pokalbis
• „Trys iš penkių mūsų vaikų į šį pasaulį atėjo mūsų namuose. Kai gimdai namie, naujas narys į šeimą ateina labai natūraliai, nė vienas dėl to nesijaučia atstumtas ar pamirštas, tai visus sutvirtina, nes tokią svarbią gyvenimo akimirką esame kartu“, – sako 44-erių metų Jūratė Varneckienė žurnalistei Virginijai Rimkuvienei. Tuo tarpu gydytoja akušerė-ginekologė dr. Diana Ramašauskaitė vardija rizikas, su kuriomis susiduria taip gimdyti apsisprendusios moterys: „Niekada negali 100 proc. numatyti gimdymo eigos“; „Namie neįmanoma suteikti visos būtinos pagalbos.“
Interjeras
• Vilniaus dailės akademijos profesorės scenografės Virginijos Idzelytės-Dautartienės ir jos vyro inžinieriaus Algio namuose tvyro kasdienybės muzika ir poezija, A. Čechovo ir Žvėryno dvasia. Meno redaktorę, fotografę Anną Stanevičienę ir žurnalistę Rimą Pikelienę šie namai ir jų šeimininkai užbūrė...
Svajokite ir siekite!