Viršelio veidas
• Su stiliste Agne Gilyte išėjo netipinis interviu. Žurnalistė Virginija Rimkuvienė praleido su ja visą dieną. Agnės dienos prasideda panašiai: atsikėlę 6 val. ryto jie su vyru Krisčiu geria kavą, kalbasi, aptaria dienos darbus... Vis dėlto pačios dienos anaiptol nėra panašios ir tradicinis ištekėjusios bei vaikų turinčios moters scenarijus darbas–namai šiuo atveju neveikia.
Moterys, kuriančios Lietuvą
• „Mūsų organizacijoje vadovų žvaigždžių nerasite. Čia vadovas turi būti vienas iš komandos, pasiraitoti rankoves ir kartu su ja siekti rezultato, visuomet būti per žingsnį priekyje ir drąsiai, su didele energija burti komandą judėti pirmyn“, – įsitikinusi Arminta Saladžienė, pasaulinės finansinių paslaugų ir technologijų lyderės „Nasdaq“ vertybinių popierių paslaugų vadovė, viceprezidentė.
Žurnalistė Jurga Tapinienė teigia, kad, ko gero, svarbiausias iš Armintos išgirstas lyderystės patarimas – svarbu ne tik pasiekti gerų rezultatų, svarbu, kaip tai padarysi: statydamas tiltus ar juos degindamas.
Moterys, kuriančios Lietuvą
• „Iki pasaulyje įsivyraus vyrų ir moterų lygybė, tol šioje srityje bus ką veikti“, – „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė teigia žurnalistei Laisvei Radzevičienei. Ji visiškai tikra, kad lygios galimybės komandoje įžiebia kūrybiškumo ugnį, kuria ypatingą darbo aplinką, dėl to pasiekiama daug geresnių rezultatų. Į vyrų bankininkų pasaulį įsiveržusi Dovilė įsitikino, kad lyderystė turi prasmę. Lyderiai formuoja visuomenę ir visų mūsų ateitį.
Pasaulio moterys
• „Man liko nedaug laiko, bet dar labai norėčiau pamatyti feminizmo žlugimą. Vertinu jį kaip socialinę patologiją. Negana to, kad vyrai verčiami baubais, dar ir griaunama šeima, o juk ši yra civilizacijos pagrindas“; „Utopija, kad įmanoma laimingai suderinti karjerą su šeimos gyvenimu. Moteris tiesiog kitaip įkalino, ir jos gyvena nuolat skubėdamos, pervargusios, nebegali ištaikyti laiko sau, tik daugelis į tokias lenktynes įsivėlusiųjų nė pačios to nesuvokia“; „Nauji moksliniai tyrimai tik patvirtino tai, ką teigiau labai anksti: kad abi lytys gali būti agresyvios, gali smurtauti ir kad joms abiem reikia terapinės pagalbos“, – už tokį požiūrį rašytojai, žmogaus teisių aktyvistei Erin Pizzey teko sulaukti grasinimų mirtimi, judėti su policijos apsauga ir netgi emigruoti, tačiau ji niekada neatsižadėjo savo įsitikinimų. Šią legendinę asmenybę pakalbino žurnalistė Jolanta Miškinytė.
Pažintis
• Sutinku su teigiančiais, kad šiemet daugiausia Sidabrinės gervės apdovanojimų gavęs režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Šventasis“ – tai realybės antausis. Sukurti tokį tikrą paprastą personažą reikia talento (jį suvaidinti – taip pat). Galbūt režisieriui tai pavyko dėl to, kad, pasak paties, jis yra paprastas žmogus. Su neapsimetinėjančiu paprastu žmogumi režisieriumi Andriumi Blaževičiumi kalbėjo Jolanta Vaitiekūnienė.
Atvirai
• Trijose misijose Afganistane dalyvavęs gydytojas Vilius Kočiubaitis, šiuo metu vienos skaitomiausių knygų „Afganistano daktaras“ autorius, žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pripažįsta, kad ši šalis – ne silpniesiems, kad joje gali nužydyti dėl visko, nes afganistaniečiams gyvybė nėra vertybė. Jiei nežino, kaip gyventi taikiai, ką reiškia kurti gerovę, planuoti ateitį, juk ta ateitis gali ir neateiti.
Karjera
• Geras vadovas neaukoja asmeninio gyvenimo dėl darbo, rūpinasi savo fizine, emocine ir psichine sveikata, moka sudėlioti prioritetus, kalba su pavaldiniais ir juos girdi... Ką dar daro geras vadovas, aiškinasi Virginija Rimkuvienė.
Pažink Lietuvą
Suvalkija garsėja kaip turtingas kraštas – ne tik derlingomis žemėmis. Lietuvai ji davė daug lietuvių kalbą, literatūrą, istoriją, kultūrą formavusių žmonių. Fotografė Anna Stanevičienė ir žurnalistė Ana Treščina leidosi į kelionę po Suvalkijos dvarus ir atrado tokių architektūros perlų, nuo kurių sukasi galva. Renesansas, klasika, secesija, neobarokas ir neogotika laukia ir jūsų.
Gražaus besibaigiančio rudens!