Gruodžio mėnesio „Moters“ herojė dizainerė Ieva Daugirdaitė burtu vadina buvimą savimi. Kelias savęs link nėra lengvas, – tam tikriausiai pritars tie, kurie, mėgindami suprasti, kas esą, suvokė, kad gali būti ir atlaidūs, ir negailestingi, ir mylintys, ir teisiantys. Svarbu, pasak šio mėnesio mūsų herojaus kunigo Algirdo Toliato, „nevesti juodosios buhalterijos. Atleisti, bet tai nereiškia – užmiršti, nes antraip nieko nepasimokysi. Ir išmokti atsiprašyti net tada, kai jaučiamės teisūs.“ Toks gali būti kiekvieno mūsų Kalėdų kelias...
Viršelio veidas
• „Ką nors sukūrusi paklausiu Marijaus, ar jam patinka, kokia jo nuomonė. Juk būna ir sunkių akimirkų, kai atrodo: „Ai, velnias, viskas nesiseka, metu lauk“, bet šalia esantis žmogus sako: „Viskas gerai, daryk, pirmyn, viskas žiauriai faina, rytoj atsikelsi, bus puiki diena.“ Gal mylimo žmogaus palaikymą ir galima vadinti kūrybos varikliu?“ – teigia drabužių dizainerė, stilistė Ieva Daugirdaitė. Su Marijumi Mikutavičiumi pusantrų metų sūnų Majų auginanti Ieva žurnalistei Virginijai Majorovienei tvirtina, kad motinystės rūpesčiai neužgožė kūrybinio polėkio, o to rezultatas – nauja 2018 m. pavasario ir vasaros kolekcija.
Prie puodelio arbatos
• Piligriminį Menininkų kelią Saksonijoje įveikęs Šv. Rapolo bažnyčios kunigas, Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas Algirdas Toliatas teigia, kad į kelią išeinama nurimti, pabūti su savimi, nes tik nurimus galima pasiekti savo sielos gelmes ir išlaisvinti kūrybiškumą. „Tas kelias yra ir Kalėdų kelias – dvasios bei meno kelias“, – interviu žurnalistei Virginijai Majorovienei sako kunigas. Pagal Bibliją, Jėzus 40 dienų pasninkavo dykumoje. Pasak A. Toliato, kiekvienas žmogus turi savo 40 metų dykumos – tai reiškia išeiti iš komforto zonos į savo gelmes. Galbūt šiųmetis Kalėdų kelias kam nors taip pat taps išėjimu į dykumą, kad atrastų save, savo kūrybiškumą ir galėtų tuo apdalyti kitus.
Išskirtinis interviu
• Visai kitu keliu į save kviečia eiti pernykštė Goncourt‘ų premijos laureatė iš Maroko kilusi prancūzų rašytoja Leïla Slimani. Už romaną „Lopšinė“, kuriame analizuojamos kontroversiškos temos – vaiko nužudymas, mamos vieta šiuolaikinėje visuomenėje ir jos santykiai su aukle – žmogumi, kuris ateina pakeisti mamos, apdovanota rašytoja žurnalistei Vitai Vilimaitei Lefebvre Delattre pripažįsta norėjusi, kad skaitytojas pasijustų nejaukiai ir tai paskatintų jo akistatą su savo gyvenimu, savo vidiniais prieštaravimais. L. Slimani pasaulį mato kaip dėžę dvigubu dugnu. Tai, kas iš paviršiaus atrodo labai normalu, gali slėpti blogį, chaosą, piktadarybes. Ir galbūt tik pažvelgęs savo didžiausiai baimei į akis šiuolaikinis žmogus gali priimti savo gyvenimą tokį, koks yra, ir prisimti už tai atsakomybę, o ne eiti visuomenės normas atitinkančiu keliu.
Susitikimai
• Apie tai, kad sustojęs atrandi tokius savo gabumus ir savybes, kurių net neįtarei turintis, kalba ir laidų vedėja, rašytoja Lavija Šurnaitė. Tai ji patyrė iš televizijos išėjusi motinystės atostogų, laukdamasi Nojaus. „Turi atrasti tą savo pavarą, kuria tau važiuoti komfortiška, kad ir kokiu greičiu lekia kiti automobiliai. Anksčiau krimtausi, kad kitos viską spėja ir viskas joms sekasi 100 proc., o man – ne. Paskui supratau, kad aš – tai ne jos“, – sako Lavija žurnalistei Virginijai Rimkuvienei.
Psichosalonas
• Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa rodo, kad kas ketvirtas moterų nuklydimas į kairę įvyksta būtent per darbo vakarėlius. Šie kaip tik artėja... Ar įmanoma flirtuoti saugiai, aiškinasi Natasha Kler.
Tendencijos
• Be flirto kalėdiniame vakarėlyje gal ir galima apsieiti, bet be šventinės aprangos – niekaip. Žurnalistė Liucija Adomaitė siūlo įkvėpimo paieškoti... danguje. Mat ir dizainerių kolekcijose karaliauja sidabras, žvaigždės, Holivudo spindesio įkvėptos suknelės bei kosminiai įvaizdžiai, primenantys Davido Bowie sukurto personažo Zigio Stardusto.
Šventės
• Žvaigždėmis, kosminiais motyvais tradicinius prancūziškus kalėdinius vyniotinius dekoravo ir dauguma žymiausių Paryžiaus konditerijos šefų. Apie XIX a. pabaigoje Prancūzijoje atsiradusio deserto ištakas ir šiuolaikines jo interpretacijas pasakoja Neria Lejay.
Nuraminančios kelionės iki Kalėdų...