Plastikos chirurgas: Lietuvoje jau dešimtmetį vyrauja vis didesnių implantų tendencija

Krūtų didinimas jau seniai nieko nestebina. Viešumoje garsiai ir dažnai aptarinėjami implantų dydžiai, formos, pasiruošimo operacijai bei nusiteikimo pooperaciniam laikotarpiui procesai. Tačiau ne mažiau svarbūs yra ir technologiniai klausimai. Plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas pasakoja apie savo akimis fabrike matytą krūtų implantų gamybos procesą.

Klaipėdoje dirbantis plastikos chirurgas V. Jankūnas neseniai grįžo iš Centrinės Amerikos, Kosta Rikos, kur lankėsi naujai atidarytame krūtų implantų gamyklos fabrike. Kaip teigia plastikos chirurgas, šio gamintojo implantus Lietuvoje savo kūnuose nešioja viena iš trijų plastinę krūtų didinimo operaciją per pastaruosius 5-erius metus pasidariusių moterų.

Lietuvės renkasi didesnius

Į dviejų dienų apsilankymo vizitą pakviestas plastikos chirurgas buvo pirmasis atstovas iš Lietuvos. Implantų gamybos procesą stebėjusį bei dalyvavusį mokomosiose krūtų implantų operacijų sesijose chirurgą nustebino naudojamų implantų dydis.

„Pas mus Lietuvoje jau dešimtmetį vyrauja vis didesnių implantų tendencija, tiek aš, tiek mano kolegos dažniausiai operacijų metu naudojame 350-400 ml. dydžio implantus, tai paprasčiau pasakius, atitinka C-D liemenėlės dydį. Pakalbėjus su vietiniais plastikos chirurgais Kosta Rikoje, kas nustebino labiausiai, jie savo pacientėms vis dar naudoja 275 ml. implantus. Tokio dydžio implantus mes Lietuvoje dėdavome prieš dešimtmetį”, – pasakojo V. Jankūnas.

Drauge su V. Jankūnu Centrinėje Amerikoje vykusiuose kursuose dalyvavę kolegos plastikos chirurgai iš Danijos ir Prancūzijos patvirtino faktą, jog Europoje vyrauja didesnių krūtų tendencijos. „Moterys retai kada atlieka krūtų didinimo operaciją, po kurios pakitusių formų rezultatų beveik nematyti. Atliekant šią operaciją, natūralumas retai kada yra įvardijamas kaip prioritetas,“ – vieningai kalbėjo chirurgai.

Implantus gamina rankomis

400 000 tūkst. kv. m. naujoje implantų gamykloje apsilankiusį plastikos chirurgą iš Lietuvos nustebino ir pats gamybos procesas. „Implanto kapsulė gaminama rankomis, nardinant tam tikrą formą į silikoną, ją džiovinant ir šį veiksmą kartojant 5 - 7 kartus. Toliau rankomis atliekamas ir implantų tikrinimas ir kiti gamybiniai veiksmai,“ – pasakojo V. Jankūnas.

Implantų gamybos mastai Kosta Rikoje didžiuliai. 30 000 vienetų implantų pagaminanti gamykla savo produkciją platina visame pasaulyje. Lietuvoje šiuos krūtų implantus naudoja dauguma plastikos chirurgų, dirbančių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje.

Pagrindinis skirtumas – vizualizacijos

Teorinės paskaitos metu plastikos chirurgai iš Lietuvos, Danijos ir Prancūzijos buvo supažindinti su naujausiu Centrinėje Amerikoje konsultacijų metu naudojamu inovaciniu aparatu. Jis nuskaito moters fizinę sandarą ir 3D formato vizualizacijų pagalba suformuoja būsimą naujų krūtų vaizdą po operacijos.

„Dažniausiai naudojamas būdas, kurį mes, plastikos chirurgai, naudojame Lietuvoje vizualiam būsimo vaizdo numatymui – skirtingo dydžio liemenėlės, paprastoje kalboje tarp daktaro ir pacientės, vadinami „saizeriais”. Jų pagalba besimatuodama skirtingo dydžio implantus, moteris gali apsispręsti, kokio dydžio naujos krūtinės nori. Lietuvoje, technologiniu požiūriu, tobulėti dar turime kur”, – įsitikinęs V. Jankūnas.

„Pagrindinė priežastis, kodėl nedvejodamas sutikau priimti gautą kvietimą apsilankyti krūtų implantų fabrike – noras asmeniškai įvertinti kokybės vertę, kurią taip deklaruoja implantų platintojai. Mūsų šalies moterys gali būti ramios ir užtikrintos,” – savo nuomonę dėstė plastikos chirurgas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis