1. Išsikeliate nerealius tikslus. Labai dažnai žmonės išsikelia milžiniškus tikslus ir nori juos pasiekti per neįtikėtinai trumpą laiką. Nepavykus pasiekti tikslo, žmogus patiria nusivylimą ir nesėkmės jausmą.
2. Per didelis dėmesys tik svoriui. Dažnai svarstyklės neparodo tikrojo vaizdo. Juk raumeningas kūnas sveria daugiau nei suglebęs. Tad reikėtų kreipti dėmesį ne tik į svorį, bet ir į apimtis.
3. Suvartojate nepakankamą kiekį kalorijų. Kai organizmas gauna mažesnį kiekį kalorijų nei jam reikia, tuomet jis gali pereiti į „bado“ režimą. Tuomet sulėtėja medžiagų apykaita, o tai gali trukdyti svorio metimui.
4. Nereguliariai mankštinatės. Norint sulieknėti svarbus ir reguliarus fizinis aktyvumas.
5. Nesidomite maisto kokybe. Pasitaiko atvejų, kai lieknėjantys žmonės siekia tik surinkti pakankamą kiekį kalorijų, nekreipdami dėmesio į maisto kokybę. O juk suvalgyti mėsainį ar garuose troškintą kepsnį yra du skirtingi dalykai. Vienas svarbiausių lieknėjimo elementų – sveika mityba.
6. Patiriate stresą ir nuovargį. Nuovargis, prasta miego kokybė bei patiriamas stresas gali padidinti kortizolio (streso hormono) gamybą, kuris sulėtina lieknėjimo procesą.
7. Per daug sau draudžiate. Labai dažnai sulieknėti siekiantys žmonės ar besilaikantys dietų ima sau drausti daugelį maisto produktų. O juk uždraustas vaisius dar saldesnis. Ilgainiui troškimas valgyti tai, ką sau draudžiate, sukels tik dar didesnį norą valgyti tuos produktus be saiko.
8. Emociškai apsivalgote. Emocinį alkį reikia išmokti atpažinti – labai dažnai mes pradedame valgyti, užkandžiauti ne todėl, kad esame alkani, o todėl, kad mums nuobodu, liūdna ar patiriame stresą.
9. Nemokate tvarkytis su klaidomis. Visi kartais suklysta. Reikia suprasti, kad esmė čia ne pati klaida ir ne tai, kad „kokie esame blogi / nevykėliai“, jog padarėme klaidą, esmė čia ta – ko pasimokėme iš klaidos ir kaip elgiamės po jos. Pavyzdžiui, jei nesusivaldėte ir suvalgėte gabalėlį riebaus torto, galite pradėti galvoti, kad visos jūsų pastangos iki tol yra bevertės, todėl net nepajusite, kaip atsipjausite dar vieną gabalą. Tačiau galite elgtis ir kitaip – pasimėgauti ta saldžia nuodėme, pasidžiaugti, o kitą rytą vėl pradėti iš pradžių ir laikytis savo nusistatytų tikslų.
10. Neturite palaikymo. Jei aplinka, jūsų artimieji ir draugai jūsų nepalaiko, netiki jumis, tuomet lieknėjimo kelionė gali tapti kur kas sunkesnė.
Lieknėjimas ir sveiko kūno svorio palaikymas – tai nėra kažkokių trumpalaikių veiksmų rezultatas. Tai gyvenimo būdas ir ilgalaikis įsipareigojimas sau nuo šiol gyventi kitaip. Lieknėjant labai svarbu nuoseklumas, kantrybė ir besąlygiška meilė sau.