Šiuo metu legali eutanazija galima tik Belgijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Šveicarijoje, Vokietijoje ir Kanadoje. Šiose šalyse veikia organizacijos, kurios nepagydoma liga sergantiems žmonėms padeda oriai numirti.
Pavyzdžiui, Šveicarijoje naudojamas skysto natrio pentobarbitalio preparatas. Išgėręs šio vaisto žmogus per 2-5 minutes užmiega ir netrukus miršta nepatirdamas skausmų. Be abejonės, kad žmogus galėtų pasaulį palikti pasinaudodamas šiuo metodu, jis turi atlikti daugybę testų, vertinančių jo galimybę priimti tokį sprendimą. Taip pat, kad gautų minėtų vaistų, ligoniui jų turi išrašyti daktaras.
Tačiau technologijos sparčiai tobulėja. Šiandien oriai numirti žmogus jau gali pasirinkti ir kitą alternatyvą.
Vienas iš šios srities inovatorių – Australijos gydytojas Philipas Nitschke, dar žinomas kaip „Dr. Death“ („Daktaras Mirtis“), kartu su inžinieriumi Alexanderiu Bannicku Nyderlanduose sukūrė „Sarco“ kapsulę – savižudybės aparatą, kuris gali būti prieinamas visame pasaulyje.
„Sarco“ kapsulė – tai į karstą panašus aparatas, kuris yra sukurtas 3D spausdintuvų pagalba. Šios kapsulės veikimas paprastas – mirti norintis asmuo į ją atsigula (arba yra paguldomas, jei negali pats judėti). Viduje jam bus užduodami klausimai, o atsakius į juos, tereiks paspausti mygtuką, kad įjungtų mechanizmą.
„Sarco“ kapsulės mechanizmas yra gana paprastas, bet tuo pačiu ir gana radikalus. Kapsulė įrengta taip, kad paspaudus mygtuką (suaktyvinus ją balsu arba mirksėjimu – priklausomai nuo ligonio galimybių), jos vidus užtvindomas azotu, deguonies staigiai ima mažėti – maždaug per 30 sekundžių deguonies kiekis sumažėja nuo 1 iki 21 proc. Prieš netekdamas sąmonės žmogus gali pajusti euforiją, jokio skausmo, jokio dusimo nebus. Mirtis įvyksta dėl deguonies ir anglies dioksido trūkumo. P. Nitschke sako, kad po sąmonės netekimo mirtis ištinka po 5-10 minučių.
Taigi šis metodas iš esmės nėra eutanazija, tai – savižudybė, nes žmogus pats turi paleisti mechanizmą, be jokių pašalinių asmenų įsikišimo.
„Sarco“ kapsulė gali būti atgabenta į bet kurią vietą, kurioje žmogus norėtų numirti, pavyzdžiui, į jo namus, jam patinkantį gamtos kampelį ar gydymo įstaigą.