6 dalykai apie menopauzę, kurių Jums niekas nesakė

Menopauzė tikriausiai daugeliui girdėtas terminas, bet ką gi jis iš tiesų reiškia? Miglotai kalbama apie staiga iš niekur nieko atsirandančias karščio bangas, nuotaikų svyravimą, makšties išsausėjimą. Neretai šis terminas naudojamas pašiepiančiai, norint įžeisti moterį.

Išgirdus terminą "menopauzė" daugelio mintyse iškyla įvairiausi stereotipai ir mitai, kurie nebūtinai yra tiesa. Pateikiame 6 įžvalgas apie menopauzę, kurių galbūt nežinojote.


1. Kuo skiriasi perimenopauzė nuo menopauzės?


Perimenopauzės procesas paprastai prasideda 40-ųjų moters metų viduryje ir gali trukti nuo 4 iki 8 metų. Tai tarpsnis iki tikrosios menopauzės. Jo metu mėnesinės tampa nereguliarios – jos gali būti arba neįprastai ilgos, arba trumpos, kai kurių ciklų metu gali nebeįvykti ovuliacija, kūnas ima keistis, organizme vyksta hormonų, ypatingai estrogeno ir progesterono koncentracijų kraujyje, pokyčiai. Perimenopauzės metu moteris iš vaisingos tampa nevaisinga.


Taigi perimenopauzė tai pereinamasis laikotarpis link menopauzės. Menopauzė – tai visiškas mėnesinių išnykimas ir tapimas nevaisinga moterimi. Tai gali įvykti tarp 40 – 55 moters gyvenimo metų. Paprastai menopauzė nustatoma praėjus metams po paskutinių mėnesinių.


2. Menopauzė turi daugybę simptomų


Tai ne tik karščio bangos, padidėjęs prakaitavimas, bet ir susilpnėję nagai, plaukai, galvos svaigimas, nereguliarus širdies ritmas ir pan. Menopauzės simptomus tikrai verta žinoti, nes tik taip galėsite sau tinkamai ir laiku padėti. Pavyzdžiui, vienas iš simptomų gali būti ir depresija, susijusi su harmoniniais pakitimais. Tad laiku nustačius menopauzę, galima išvengti daugelio ligų. Dar vienas simptomas – atminties sutrikimai, tačiau turint tinkamus įrankius net ir baisiausius simptomus galima pažaboti.


3. Labai svarbu normalizuoti menopauzę, ypatingai artimųjų rate


Dažniausiai moterys apie menopauzę, apie tai, kaip jaučiasi nesišneka nei su savo gyvenimo partneriais, nei su vaikais, nei su draugėmis, kurios šiuo metu galbūt išgyvena tą patį. Dauguma moterų tiesiog kenčia tylėdamos, nes visuomenėje menopauzė apgaubta paslaptingumo šydu, tarsi tai yra kažkas, ko reikėtų gėdytis ir apie ką geriau nekalbėti. Iš tiesų tiek moterims, tiek aplinkiniams būtų daug paprasčiau vienas kitą suprasti ir padėti, jei apie menopauzę būtų daugiau konstruktyviai diskutuojama.


4. Jūsų grožio rutina gali iš esmės pasikeisti


Jūsų kūno, odos poreikiai visiškai pasikeis atėjus menopauzei. Labai dažnai menopauzės metu moterų oda tampa jautri, todėl jai reikia ypatingos priežiūros ir jautriai odai skirtų produktų. Negana to, oda gali išsausėti, tinkamai neprižiūrint gali atsirasti ir egzemų. Jei iki šiol nereikėjo didelio dėmesio skirti tokioms sritims kaip lūpos, antakiai, akių vokai ir pan., tai menopauzės metu gali prireikti įvairių serumų ar aliejų. Plaukai taip pat gali išsausėti, imti šiauštis, tad jiems taip pat reikės ieškoti specialių priemonių. Reguliarus vandens gėrimas turėtų tapti visiška norma Jūsų dienos rutinoje.


5. Į specialistą kreiptis ne tik naudinga, bet ir rekomenduojama


Prasidėjus menopauzei labai svarbu apsilankyti pas menopauzės specialistą. Dauguma šeimos gydytojų neturi reikiamų žinių, kiek apie menopauzę yra įsigilinę menopauzės specialistai. Dažniausiai tai ginekologai, kurie turi daug žinių apie šį itin jautrų moteriai laikotarpį. Šie gydytojai padės palengvinti menopauzės simptomus ir greičiau susigyventi su „naująja“ savimi.


6. Daugelis menopauzės simptomų yra laikini


Simptomus galima suvaldyti, ypatingai jei konsultuojatės su savo gydytoju, kalbate apie savo savijautą su artimaisiais. Tinkamai rūpinantis savo kūnu, emocine sveikata, turint gydymo planą, simptomai lengvėja arba gali visai išnykti ir nebesikartoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis