Problema, užklumpanti net ir sportiškas mamas

Pasitikėjimą savimi sugriauti paprasta, tačiau atkurti – labai sunku, ypač kai susiduriame su problemomis, kurių išspręsti savarankiškai negalime. Taip nutiko ir populiariai televizijos laidų vedėjai Gerdai Žemaitei (40 m.). Gimus antram vaikeliui veikli moteris susidūrė su dažnai mamoms po gimdymo diagnozuojamu kūno pokyčiu – pilvo raumenų diastaze. Apie šią problemą ir kaip pavyko jos atsikratyti, pasakoja pati Gerda, o vienos didžiausių privačių medicinos klinikų „Fi Clinica“ gydytojai chirurgai pristato pažangius metodus, padedančius susigrąžinti įprastą savo kūno vaizdą.

Iki nėštumo ir po jo Gerda gyveno aktyviai, tris kartus per savaitę sportuodavo sporto klube su asmeniniu treneriu, laisvalaikį leisdavo gamtoje, daug vaikščiodavo ir užsiimdavo įvairiomis fizinio aktyvumo reikalaujančiomis veiklomis. Todėl nenuostabu, kad susilaukusi antro vaikelio moteris norėjo greitai grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. „Kai pagimdžiau, maždaug po dviejų mėnesių vėl lankiausi sporto salėje, norėjosi kuo greičiau atgauti buvusias kūno formas. Sakyčiau, per mėnesį numečiau visus nereikalingus kilogramus, deja, pūpsantis pilvas liko. Atrodydavo, vos išgeriu puodelį vandens, jis iškart išsipučia. Nepadėjo niekas – nei sveika mityba, nei pratimai pilvo presui ar kardiotreniruotės, – apie kūno pokyčius, atsiradusius po gimdymo, pasakoja Gerda. – Galiausiai nusprendžiau kreiptis pagalbos į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją Vaidą Žvinį, buvau girdėjusi apie lazerinę lipolizę, padedančią padailinti kūno linijas. Tačiau problema pasirodė rimtesnė. Jau atlikus echoskopiją pasitvirtino gydytojo įtarta diagnozė – pilvo raumenų išsiskyrimas, vadinamas diastaze, ir nedidelė išvarža. Iki tol apie šią problemą nieko nebuvau girdėjusi.“


Nors Gerda sako nejautusi jokio skausmo, ją erzino estetinis vaizdas, pamažu atimantis ir pasitikėjimą savimi. „Kiekviena moteris nori būti graži ir patikti sau, juk nuo to priklauso vidinė jos būsena. Tuometinė kūno išvaizda mane trikdė, jaučiausi blogai. Atrodė, išbandžiau viską, ką galėjau, tačiau niekas nepadėjo atsikratyti esamos problemos. Vienintelė išeitis atrodė operacija, tad jai pasiryžau iš karto“, – savo apsisprendimą išgirdusi diagnozę prisimena televizijos laidų vedėja.


Gydytoja chirurge Egle Kubiliute
Gydytoja chirurge Egle Kubiliute
Partnerio archyvas


Operacijos data buvo suplanuota greitai. Pilvo raumenų diastazės korekciją G. Žemaitei atliko gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė. „Tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas dažniausiai atsiranda nėščioms moterims, kai augant vaisiui prisitaikydama plečiasi ir pilvo siena. Diastazė išlieka apie 33–60 proc. moterų, ypač po antrojo ar trečiojo nėštumo. Net ir atsikračius nėštumo laikotarpiu priaugto svorio, pilvas lieka išsipūtęs“, – pasakoja „Fi Clinica“ gydytoja E. Kubiliūtė. Taip nutiko ir Gerdai: po pirmojo nėštumo pilvas išliko plokščias, tačiau antrasis vaikelis gimė didesnis – 4,25 kg, o tai turėjo įtakos diastazei atsirasti. Gydytoja pabrėžia, kad diastazė labai padidina pilvo sienos išvaržų riziką, todėl operacinis gydymas taikomas ne tik estetiniam vaizdui pagerinti, bet ir siekiant išvaržų prevencijos. Tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas ilgainiui mažina gyvenimo komfortą – sukelia intensyvius nugaros skausmus ir silpnina pilvo raumenų funkciją.


Anksčiau visoms pacientėms, susidūrusioms su pilvo raumenų diastaze, kuri išlikdavo ilgiau nei šešis mėnesius jau susilaukus vaikelio, vienintelė išeitis būdavo tradicinė abdominoplastika, kai operuojant padaromas didelis pjūvis pilvo apačioje. Tačiau dabar „Fi Clinica“ taiko pažangų ir daug mažiau invazinį operacinį metodą – SCOLA. Ši operacija atliekama padarius tris mažus pjūvelius apatinėje pilvo srityje, o jeigu pacientei anksčiau buvo atliktas cezario pjūvis, naujų randų nelieka. „Man operacija atlikta laparoskopu, trimis mažais pjūviais cezario pjūvio vietoje, todėl šiandien neturiu nė vieno papildomo randelio. Talija sumažėjo net septyniais centimetrais, o pilvukas, žinoma, grįžo į pradinę būklę. Po operacijos atsigavau tikrai greitai. Savaitę praleidau namie, o tada jau grįžau į darbus. Sportuoti pradėjau po poros mėnesių, tiek pat laiko teko nešioti stiprios kompresijos korsetą“, – pooperacinį laiką pamena Gerda.


Plastines ir rekonstrukcines chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys
Plastines ir rekonstrukcines chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys
Partnerio archyvas


Atlikus pilvo raumenų diastazės korekciją dažnai susidaro odos perteklius, nes pilvo tūris sumažėja, tačiau oda lieka nepakitusi. Todėl po tokios operacijos papildomai gali būti atliekama lazerinė lipolizė arba lazerinis odos patempimas, kai sukeliamas odos susitraukimas ir suformuojamas dar plokštesnis pilvukas. „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys, lazerinę lipolizę atlikęs ir Gerdai, paaiškina: „Pusę metų po operacijos vyksta natūralus odos susitraukimas. Kai kuriems pacientams atlikus raumenų diastazės korekciją oda susitraukia savaime, o kitiems gali reikėti ir susitraukimą paspartinančios operacijos. Jeigu susidaro tik odos perteklius, atliekame lazerinį patempimą, o jei yra ir riebalų perteklius, taikome lazerinę lipolizę – abiem atvejais naudojame tą patį lazerį, tačiau parenkame skirtingas programas. Po lazerinės lipolizės ar lazerinio odos patempimo dvi savaites negalima sportuoti, tačiau daugiau jokių apribojimų nėra. Į namus išleidžiame tą pačią dieną, o kitą galima eiti ir į darbą. Galutinis plokštesnio pilvo rezultatas matomas po dviejų–keturių mėnesių.“


Šiandien Gerda sako galinti drąsiai pasidžiaugti, kad jos pokyčiai pranoko lūkesčius: „Kaip ir kiti, prieš operaciją jaudinausi, tai natūralu. Tačiau pasitikėjau gydytojais šimtu procentų, todėl labai baisu nebuvo, žinojau, kad jie yra puikūs savo srities specialistai. Suvokiau, kad blogiau, nei yra, tikrai nebus, o ši mintis turbūt labiausiai ir džiugino. Dabar, kai kūnas jau sugijęs, esu tikrai labai laiminga“, – rezultatais džiaugiasi ir toliau aktyvų gyvenimą besirenkanti televizijos laidų vedėja.

Užsakymo nr.: PT_69453

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis