Ispanijoje įsigaliojo eutanaziją legalizuojantis įstatymas

Ispanijoje penktadienį įsigaliojo eutanaziją legalizuojantis įstatymas. Taip ši šalis tapo viena iš nedaugelio valstybių, leidžiančių nepagydomomis ligomis sergantiems ar nepakeliamus skausmus kenčiantiems žmonėms nutraukti savo gyvenimą.

Įstatymas, kuriam šių metų kovą pritarė parlamentas, yra atsakas į visuomenės pareikštą tokio teisės akto poreikį ir apima eutanazijos įgyvendinimo procesui skirtas „apsaugos priemones“, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.


Ispanija tapo ketvirtąja Europos šalimi, dekriminalizavusia pagalbinę savižudybę. Ši praktika dar leidžiama Nyderlanduose, Belgijoje ir Liuksemburge.


Įstatymo projektas buvo parengtas sulaukus visuomenės spaudimo po keleto daug dėmesio sulaukusių atvejų, ypač Ramono Sampedro, kurio kančios buvo įamžintos 2004 m. „Oskarą„ laimėjusiame filme „Jūros gelmėse“ (The Sea Inside).


Naujuoju įstatymu leidžiama eutanazija, kuomet medicinos darbuotojas nutraukia paciento gyvenimą, ir pagalbinė savižudybė, kai pacientas pats atlieka gyvybės nutraukimo procedūrą.


Nuo šiol šalyje eutanazija galės pasinaudoti tie žmonės, kurie serga „sunkiomis ir nepagydomomis ligomis“ ar patiria „ūmius“ skausmus, labai ribojančius gyvenimą. Pacientas turės būti Ispanijos pilietis ar teisę šalyje gyventi turintis asmuo. Pateikdamas prašymą, kuris turės būti pateiktas du kartus raštu su 15 dienų pertrauka, pacientas turės būti „visiškai sąmoningas“.


Gydytojas turės teisę atmesti paciento prašymą, jei nebus laikomasi visų nurodytų reikalavimų. Prašymą turės patvirtinti antras medikas ir vertinimo organas. Bet kuris medikas turės galimybę atsisakyti atlikti eutanazijos procedūrą naudodamasis sąžinės laisve.


Nepaisant to, naujajam teisės aktui smarkiai priešinosi Katalikų Bažnyčia ir Ispanijos politinė dešinė. Pagrindinė opozicijos partija ketvirtadienį dėl įstatymo kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis