Sniegą sumaišius su kondensuotu pienu pavyksta puikūs ledai – tokiu ir panašiais ledų receptais socialiniuose tinkluose dalinosi ne vienas.
Vaistininkė sako, kad nesiimtų rekomenduoti valgyti sniego, nes jis nėra itin naudingas organizmui, tačiau jeigu norisi paragauti, vertėtų rinktis sniegą, kuris yra toliau nuo intensyvaus eismo, šviežiai iškritęs ir švarus. Toks sniegas nėra žalingas sveikatai.
„Dažniausiai sniegą valgo tik vaikai, o tėvai visą laiką baiminasi, ar taip jie sau nepakenks. Pasak kai kurių teorijų, kristalizuotas, vanduo, toks kaip sniegas, yra ir švaresnis, ir netgi sveikesnis mūsų organizmui. Jeigu valgomas tik prieš pusę dienos ar mažiau iškritęs sniegas, pavojaus sveikatai nėra“, – patikina K. Staivė. Pasak jos, šia tema yra atlikta įvairių tyrimų, kurie patvirtino, kad kuo daugiau laiko praeina, tuo daugiau mikrobų ant sniego atsiranda.
Farmacininkė akcentuoja, kad jokiu būdu negalima valgyti sniego, kurio spalva pakitusi, nes taip galima pakenkti sveikatai. Tačiau jeigu sniegas yra šviežiai iškritęs, vienintelė sveikatos problema, kuri gali atsirasti, – peršalimas, todėl reikėtų apsiriboti ir tik paragauti sniego, o ne jo prisivalgyti.
Ne tik valgyti, bet ir grūdintis
Tiesa, kai kuriems suaugusiems sniegas tampa grūdinimosi po pirties priemone, jis gerina kraujotaką ir stiprina kraujagysles, tačiau vaistininkė atkreipia dėmesį, kad žmonės sergantys lėtinėmis ligomis maudytis sniege išėję iš pirties turėtų ypač atsargiai. „Po pirmo užėjimo į pirtį rekomenduojama pasėdėti priepirtyje, o į sniego pusnį nerti tik po maždaug trečio užėjimo, gerai įkaitus, geriausia tai įvertinti paliečiant savo kelius, jie turi būti ypač karšti“, – komentuoja K. Staivė.
Vaistininkė taip pat atkreipia dėmesį, kad po pirties galima šokti tik į purų, neseniai iškritusį sniegą, nes priešingu atveju rizikuojate pakenkti sau. Pavyzdžiui, jeigu sniegas bus padengtas ledu, jis gali apdraskyti kūną.