Tradicinės kinų medicinos išmintis byloja : veidas – tai jūsų sveikatos žemėlapis. Pakito liežuvio spalva? Vertėtų susirūpinti bendru organizmo užterštumu ir susikaupusiais toksinais. Smakrą nuolatos beria spuogeliai? Greičiausiai kaltas patiriamas stresas.
Kaktos sritis
Turint omenyje, kad kakta susijusi su medžiagų apykaita ir nervų sistemos aktyvumu, odos problemos šioje srityje gali atsirasti dėl vangios medžiagų apykaitos ir streso.
Patarimas: atsisakykite apdorotų, saldžių ir riebių produktų. Valgykite daugiau daržovių ir vaisių, kuriuose gausu skaidulų – jos privers jūsų virškinimo sistemą aktyviau dirbti. Atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą padeda meditacija, joga ir vizualizacija. Pasimėgaukite kiaulpienių arbata, gardinta šviežiomis citrinų sultimis – tai pagelbės jūsų žarnynui.
Tarpuakis
Jeigu šioje srityje pastebite odos pokyčius - bėrimus, paraudimus, pleiskanojančią odą - greičiausiai turėtumėte labiau pasirūpinti savo kepenimis, kurios nesusidoroja su organizme susikaupusiais toksinais.
Patarimas: valgykite daugiau žalio maisto, ribokite raudonos mėsos kiekį, pieno produktų gaminius, pasistenkite vengti kofeino, cukraus. Dauguma žmonių tikina, kad bent kelis kartus per metus kepenims reikėtų padėti apsivalyti. Mokslinio patvirtinimo, įrodančio kepenų valymo naudą, nėra. Sveikas kepenis lemia sveikas gyvenimo būdas. Jei vartojam daug alkoholio, valgom riebiai, jokie valymai nepadės.
Paakių sritis
Patinimas ir paburkę apatiniai akių vokai yra vienas pagrindinių vangios inkstų funkcijos požymių. Pajuodę paakiai taip pat gali byloti apie inkstų funkcijos sutrikimus. Jei po akimis pastebite geltoną odos atspalvį, vadinasi, kepenys ir tulžies pūslė dirba per sunkiai.
Patarimas: atkreipkite dėmesį, kiek vandens per dieną išgeriate. Nepamirškite, kad vidutinio sudėjimo suaugusiam žmogui reikėtų gerti maždaug 2 litrus vandens per dieną. Stebėkite vartojamos druskos ir saldžių gėrimų kiekius. Bent kuriam laikui atsisakykite alkoholio ir kavos, sureguliuokite miego režimą - miegoti eikite iki 23 valandos vakaro.
Skruostų sritis
Skruostai vadinami plaučių funkcijos indikatoriumi. Blyškios dėmės ant jūsų skruostų gali byloti apie lėtą medžiagų apykaitą ir prastą maistinių medžiagų pasisavinimą.
Patarimas: kiekvieną vakarą skirkite laiko atsipalaidavimui ir kvėpavimo pratimams. Atsargiai didinkite apkrovas širdies ir kraujagyslių sistemai - tai padės ne tik jūsų plaučiams, bet ir pagreitins medžiagų apykaitą. Taip pat rekomenduojama gerti žaliąją arbatą.
Nosies sritis
Manoma, kad nosis susijusi su kraujotakos sistema, todėl odos problemos šioje srityje gali būti arterinio spaudimo problemų požymis. Jei nosis dažnai rausta, yra dirgli arba nusėta inkštirais, kasa nesusidoroja su savo darbu.
Patarimas: vertėtų vartoti daugiau širdžiai sveikų produktų, tokių kaip riešutai, šalto spaudimo alyvuogių aliejus, riebi žuvis, avokadai. Atsisakykite kavos ir alkoholio, išbandykite meditacijos pratimus.
Apatinės lūpos sritis
Apatinė lūpa atspindi žarnyno veiklą. Rudos dėmės gali byloti apie medžiagų apykaitos sutrikimus, virškinimo fermentų trūkumą, parazitų buvimą žarnyne. Ankstyvas anemijos stadijas gali išduoti neįprastai blyškiai raudonos lūpos. Tai vienas ankstyviausių šios ligos požymių.
Patarimas: į savo kasdienį racioną įtraukite daugiau geležies turtingų produktų: raudonos mėsos, žalių lapinių ir ankštinių daržovių.
Smakro sritis
Smakro srityje dažniausiai atsispindi hormonų pusiausvyros sutrikimai bei patiriamo streso pasekmės.
Patarimas: jei atsirandančius bėrimus pastebite tik smakro srityje ir jie nedingsta net pakeistus kosmetikos priemones ar mitybą,– patartina apsilankyti pas endokrinologą ir išsitirti hormonų pusiausvyrą organizme. Trumpalaikius pokyčius moterims gali lemti menstruacijų ciklas, išbalansuojantis hormoninę veiklą.