„Man... eee... tos dienos...“, „atvyko pusseserė iš Raudondvario...“, „ten kažkaip peršti“ – šias ir panašias frazes visos esame kartojusios ne vieną kartą. Kokios – tos? Kur – ten? Ir kokia dar pusseserė?! Baimė atvirai kalbėti apie intymius dalykus ir įsitikinimas, kad vienos kūno dalys yra gėdingesnės už kitas, verčia mus kentėti ir atima galimybę dalytis savo patirtimi bei naudinga informacija su savo likimo sesėmis. Bet gal jau laikas prabilti?
Gal taurelę?
Imkim kad ir menstruacines taureles. Nors jos buvo išrastos beveik prieš 100 metų, maždaug tuo pat metu kaip ir higieniniai įklotai, masiškai naudoti pradėtos visai neseniai. Kodėl? Veikiausiai dėl drovumo. Kita vertus, net jei kalbėti apie menstruacijas įprastume visiškai laisvai, jų paliktos dėmės mus veikiausiai ir toliau erzintų. Dėmė yra dėmė, nesvarbu, kieno – kraujo ar kavos. Išvengti jų padeda pagal kūno formas pritaikyti higieniniai paketai ir tamponai, bet gal vertėtų paieškoti ir kitokių alternatyvų? Ypač jei jums nesvetimas ekologinis sąmoningumas. Pasirodo, kiekviena moteris per savo gyvenimą į sąvartyną išmeta apie 11 tūkstančių paketų! Nenuostabu, kad šiuo metu populiarėja įvairios daugkartinio naudojimo priemonės – higieninės kelnaitės arba menstruacinės taurelės. Pastarąsias išbandžiusios moterys neretai tampa savotiškomis taurelių ambasadorėmis, nes tai yra ne tik pigesnė ir ekologiškesnė, bet ir patogesnė priemonė. Taurelė kišama į makštį kaip tamponas, tačiau ji menstruacijų kraują surenka, o ne sugeria. Nešioti ją galima iki 12 valandų. Paskui ji ištraukiama, kraujas išpilamas, taurelė praplaunama ir ją vėl galima kišti atgal į makštį. Menstruacinės taurelės būna įvairių dydžių – nuo S iki L, tad tinkamą sau gali išsirinkti tiek paauglės, tiek gimdžiusios moterys. Jos nesukelia diskomforto, nejuntamas kvapas, su jomis patogu ne tik sportuoti ar keliauti, bet ir plaukioti. Viena taurelė tarnauja nuo 2 iki 5 metų.
Oi, peršti!..
Ko gero, nerasime moters, kuri nebūtų patyrusi nemalonių pojūčių lytinių organų srityje. Niežulys, perštėjimas, deginimas, skausmas, nemalonus kvapas – visa tai sukelia tokį diskomfortą, kad negali nei dirbti, nei galvoti apie ką nors kita. O ką jau kalbėti apie galimybę mylėtis! Dažniausiai šiuos pojūčius sukelia dvi infekcijos – bakterinė vaginozė arba pienligė. Nustatyti, kuri būtent jus užklupo, labai svarbu, nes šių ligų sukėlėjai ir gydymas skiriasi. Dažniausi bakterinės vaginozės simptomai – vandeningos, pilkšvai baltos, nemalonaus „žuvų“ kvapo išskyros. Šia liga dažnai sergama menopauzės metu, kai sumažėja estrogenų. Pienligė, arba kandidozė, yra grybelinis susirgimas. Jos simptomai – niežėjimas lytinių organų srityje, makšties prieigų sudirgimas, nedidelis lytinių lūpų pabrinkimas, baltos, bekvapės, varškinės išskyros. Ją sukelia natūralios makšties mikrofloroje esančio grybelio nevaldomas dauginimasis, o šį paskatinti gali estrogenų perteklius. Be minėtų infekcijų, daug bėdų gali sukelti ir kitos, tarkim, žmogaus papilomos virusas. Šis yra svarbiausia gimdos kaklelio vėžio priežastis. Kita vertus, tarp visų infekcijų yra šis tas bendro – joms plisti padeda išsausėjusi, pažeista gleivinė. Kuo sveikesnė bus makšties ir vulvos gleivinė, tuo labiau sumažės rizika patogeniniams organizmams prikibti ir daugintis. Atkurti sveiką mikroflorą padeda tiek vietiškai naudojami, tiek geriamieji preparatai su laktobakterijomis. Geriamieji padeda atkurti gerųjų bakterijų koloniją ne tik makštyje, bet ir žarnyne. Kadangi didžioji dalis mikroorganizmų, paplitusių virškinamajame trakte ir urogenitalinėje sistemoje, yra glaudžiai tarpusavyje susiję, subalansuota žarnyno aplinka padeda sukurti ir normalią makšties mikroflorą.
Kokybiškesnis seksas
Makšties sausumas kamuoja ne tik dėl infekcijų. Pagrindinė jo priežastis yra sutrikusi moteriškų lytinių hormonų (estrogenų) gamyba. Dažniausiai tai yra susiję su menopauze, tačiau taip gali nutikti ir po įvairių chirurginių intervencijų, žindant, vartojant hormoninius kontraceptikus. Makštis gali išsausėti ir dėl perdėtos higienos. Sausa makštis ne tik atveria kelią infekcijoms, bet ir labai sutrikdo intymų gyvenimą, nes mylėtis tampa skausminga. Išvengti šio diskomforto padeda specialūs drėkinamieji kremai, geliai, žvakutės su hialuronu, pieno rūgštimi, pH reguliuojančiomis medžiagomis. O jei norisi, kad seksualiniai pojūčiai būtų stipresni, vertėtų prisiminti Kėgelio pratimus. Ši vokiečių mediko Arnoldo Kegelio dar 1948 m. sukurta dubens dugno raumenų treniruočių sistema aktuali iki šiol. Paaiškėjo, kad keliolika kartų per dieną sutraukiant ir atpalaiduojant dubens dugno raumenis galima ne tik atsikratyti rimtų problemų – gimdos nusileidimo ar šlapimo nelaikymo, bet ir padidinti tiek moters, tiek jos partnerio malonumą mylintis. Jei sunku prisiversti tai daryti arba nežinote kaip, jau galima įsigyti specialių dubens dugno treniruoklių.
Jos išdrįso
• Viena geriausių Kinijos plaukikių Fu Yuanhui, per 2016 metų vasaros olimpines žaidynes likusi ketvirta, prisipažino, kad pasiekti geresnių rezultatų jai sutrukdė menstruacijos. Kinijoje, kur ši tema yra tabu ir tik 2 proc. moterų naudoja tamponus, tai sukėlė milžinišką reakciją.
• Jogės Steph Gongoros iš Kosta Rikos vaizdo klipas, kuriame ji daro asanas vilkėdama baltas tampres su kraujo dėme, instagrame buvo peržiūrėtas daugiau kaip 600 tūkst. kartų.
• Harvardo universiteto absolventė Khiran Gandhi, į Londono maratono finišą atbėgusi kruvinomis kelnėmis, pareiškė, kad bėgti 42 km tarp kojų trinantis paketui būtų buvę košmariška.
1. Menstruacinė taurelė „Genial Day“. Ši daugkartinė priemonė puikia pakeičia įklotus, yra glotni, lanksti, pagaminta ne iš silikono, o iš hipoalerginio medicininio, perdirbamo termoplastinio elastomero. Visiškai apsaugo nuo pratekėjimo, lengvai prižiūrima.
2. Geriamosios kapsulės „Ecocillin Oral“ su laktobakterijomis padeda atkurti normalią žarnyno ir makšties mikroflorą. Tai sumažina įvairių makšties infekcijų riziką ir jų simptomus – nemalonų makšties kvapą, paraudimą, niežulį, skausmo pojūtį.
3. Makšties gelis „Papilocare“ skirtas žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltiems gimdos kaklelio ir makšties gleivinės pakitimams švelninti, greitina gijimą, apsauginę funkciją ir saugo nuo ŽPV įsiskverbimo rizikos. Taip pat balansuoja makšties mikrobiotą ir mažina jos sausumą.
4. Dubens dugno raumenų treniruoklis „Kegel Smart“. Tai – naujas, patogus būdas Kėgelio pratimams atlikti. Padeda atkurti dubens dugno raumenų tonusą, parenka pratimų lygį pagal raumenų stiprumą ir švelniais vibraciniais signalais veda treniruotę.
5. Higieniniai paketai „Libresse Invisible“. Ypač ploni ir minkšti higieniniai paketai, pagaminti pagal „Secure Fit“ technologiją, patogūs net aktyviai judant. Speciali medžiaga „E capt“ itin greitai sugeria kraują, sulaiko drėgmę ir kvapą.
6. Gelis „Saginil“ su adelmidroliu ir hialurono rūgštimi skirtas malšinti vietinį, simptominį išorinių lytinių organų ir makšties niežėjimą, deginimą, sudirgimą. Galima derinti su antibiotikais ir priešgrybeliniu gydymu.
7. Makšties ovulės „Lotamile hialuronic“ su hialurono ir pieno rūgštimis mažina makšties sausumą, padeda atsistatyti normaliai mikroflorai ir palaiko natūralias apsaugines funkcijas. Sudėtyje esantis polikarbofilas mažina makšties terpės pH.
Užsakymo nr.: PT_62828