A . Šešelgis: per pastarąsias dvi savaites Šiaurės Italijoje lankęsi asmenys gaus SMS su rekomendacijomis

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, kad Europoje plintant koronavirusui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) imasi vis griežtesnių prevencinių priemonių.

SAM informuoja, kad mokiniams, grįžusiems iš Šiaurės Italijos rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu, o visiems per pastarąsias dvi savaites Šiaurės Italijoje apsilankiusiems asmenims bus išsiųstos žinutės su rekomendacijomis.


SAM, reaguodama į Europoje sparčiai didėjantį susirgimų koronavirusu skaičių kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei šalies savivaldybes su prašymu imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Esant poreikiui mokinius, grįžusius iš Kinijos ir Šiaurės Italijos, prašoma mokyti nuotoliniu būdu, taip pat siūloma leisti iš namų dirbti ir mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonose esančiose teritorijose.


„Šiandien yra parengtos ir išsiųstos rekomendacijoms visoms mokykloms ir darželiams, kaip reikėtų elgtis su tais žmonėmis, su tais vaikais, kurie yra grįžę su tėveliais po slidinėjimo atostogų iš kalnų. Paprašyta ir mokyklų, ir tėvelių atsakingai pasižiūrėti į tuos reikalus, nes vaikai yra labai judrūs ir kiek turime informacijos, mažiau serga, bet viruso pernešėjai gali būti labai efektyvūs“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.


SAM taip pat informuoja, kad Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo nutarta kreiptis į Lietuvos mobiliuosius operatorius, prašant, kad jie išplatintų trumpąsias žinutes mobiliųjų operatorių vartotojams, šiuo metu esantiems Italijoje, arba tiems, kurie per 14 dienų lankėsi Italijoje.


 „Kadangi viskas įvyko vakar, tai labai daug buvo sulaukta klausimų iš žmonių, kurie grįžo užvakar. Kaip jiems elgtis ir ką daryti. Nedelsiant buvo kreiptasi per Užsienio reikalų ministeriją į visus operatorius ir jau šiandien pradės eiti žinutės visiems, kurie per 14 dienų buvo užsienyje“, – patikino A. Šešelgis.


„Taigi žmonės, kurie dar iki paveiktos teritorijos išplėtimo lankėsi šioje teritorijoje, taip pat bus identifikuoti operatorių ir tokias žinutes ir instrukcijas gaus“, – pridūrė SAM viceministras.


A . Šešelgis ragino panikos nekelti ir šeimos gydytojams, nes pasak jo, šiuo laikotarpiu siaučia gripas, todėl nereikėtų visko sieti su koronavirusu.


 „Taip pat yra pateiktos rekomendacijos ir jos netrukus pasieks ir šeimos gydytojus, kad tikrai nereikėtų panikuoti, nes bet kokiu atveju šiandien yra gripo sezonas ir eilines procedūras reikėtų atlikti kaip ir kiekvienais metais įprastai, nereikėtų visko sieti su koronavirusu“, – kalbėjo SAM viceministras.


Pasak A. Šešelgio, „situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis, todėl mes esame priversti imtis vis naujų iniciatyvų ir priemonių“.


„Mes puikiai suprantame, kad kaip tik dabar yra slidinėjimo sezonas Italijoje ir jis galimai apima tuos regionus, kurie yra užkrėsti“, – sakė A. Šešelgis pripažindamas, kad Šiaurės Italijoje sparčiai kylantis užsikrėtusiųjų skaičius neramina ir verčia imtis prevencinių priemonių.


ELTA primena, kad vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė po pirmadienį įvykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pranešė, kad Vyriausybei siūloma prevencijos sumetimais dėl koronaviruso skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją. Valstybės ekstremalių situacijų komisija buvo sušaukta dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso.


Sveikatos apsaugos ministerija savo ruožtu informuoja, kad visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), bus surenkami jų kontaktiniai duomenys, kad dvi savaites Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai galėtų su jais susisiekti ir sekti jų sveikatos būklę.


Kaip anksčiau skelbė ELTA, Italijoje mažiausiai septyni žmonės mirė nuo koronaviruso.


Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, naujojo koronaviruso infekcijos rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse yra nuo mažos iki vidutinės. Vasario 24 d. duomenimis, yra registruoti 165 atvejai ES šalyse: 132 Italijoje, 16 atvejų Vokietijoje, 12 Prancūzijoje, 2 Ispanijoje, 1 Belgijoje, 1 Suomijoje ir 1 Švedijoje. Taip pat 13 atvejų užregistruota Jungtinėje Karalystėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis