O susirgus ragina kreiptis į gydytoją, likti namuose ir gerti daug skysčių. Bet ar to užtenka? Visi puikiai žinome, kad tik žmogus, turintis stiprią imuninę sistemą, gebės efektyviai kovoti su virusais. Nuo ko pradėti stiprinti savo imunitetą?
Subalansuota mityba – stipriam imunitetui
Pirmas žingsnis – sveika ir subalansuota mityba, daug žalio ir gyvo maisto. Visagaliame internete galime rasti daugybę straipsnių, kaip sveikai maitintis, tačiau kiekvienas individas unikalus - kas tinka vienam, gali netikti kitam. Taigi, išvada: kuo mažiau jūsų organizmas skirs energijos įsisavinant nenaudingus maisto produktus, tuo daugiau resursų jam liks apsisaugoti nuo įvairių negalavimų. Labai svarbu valgyti daug vaisių, uogų ir daržovių, kurie yra pagrindiniai vitaminų šaltiniai. Be jų yra neįmanomas naujų imuninių ląstelių atsiradimas. Todėl drąsiai galime teigti, kad visos gamtos gėrybės mus puikiai saugo nuo gripo ir kitų ligų.
Natūralios priemonės peršalus
Mūsų senoliai mokėjo negalavimus įveikti liaudiškomis priemonėmis. Bet ar mokame tai daryti mes? Ar visais atvejais iš tiesų reikia griebtis cheminių vaistų, o gal kai kuriais atvejais juos galima pakeisti natūraliomis priemonėmis?
* Aukštą temperatūrą numušti padeda actas, kurį santykiu 1:5 sumaišome su šiltu vandeniu. Į šį tirpalą pamerkiame kojines iki kelių, nugręžiame ir pabūname apsimovę kojas apie valandą. Turint aukštą temperatūrą taip pat labai padeda karšta aviečių arbata: 1 valgomąjį šaukštą džiovintų miško aviečių uogų užpilame stikline karšto vandens, leidžiame pritraukti 20 minučių. Geriame kuo šiltesnę bent du kartus dienoje arba pagal poreikį.
* Visiems žinoma, kad bendrai savijautai pagerinti ir temperatūrai sumažinti labai tinka liepų žiedų arbata. Reikia 10-15 gramų liepų žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus. Po 20 minučių nukošti ir gerti su medumi.
* Sirgdami gerkite kuo daugiau šiltų arbatų, ypač turinčias daug vitamino C. Skysčiai padeda atlikti organizmo valymą nuo toksinų, kurie atsiranda veikiant gripo virusui. Skatindami organizmą prakaituoti, nenumuškite temperatūros žemiau kaip iki 38,5 C. Karščiavimas ne liga, bet organizmo atsakas į infekciją ar uždegimą. Jis trukdo organizme daugintis ligų sukėlėjams. Temperatūra yra jūsų sąjungininkas, o ne priešas. Lengvinkite savo būseną gausiai gerdami skysčius, dėdami ant galvos šaltus (galima actu parūgštinto vandens) kompresus.
* Labai naudinga nakčiai išgerti 1 valgomąjį šaukštą sutrinto česnako lygiomis dalimis sumaišymo su medumi, užgeriant šiltu virintu vandeniu. Česnakai yra natūralus gamtos dovanotas antibiotikas. Jie puikiai veikia ne tik kaip prevencinė priemonė, bet ir padės greičiau pasveikti jei jau susirgai. Imbiero šaknies arbata puikiai sušildo, stiprina imunitetą, didina darbingumą, gerai valo gleives. Todėl gripo simptomus palengvins citrinos, medaus ir imbiero arbata. Imbiero šaknį smulkiai sutarkuokite, sumaišykite su vienos išspaustos citrinos sultimis ir šaukšteliu medaus bei užpilkite karštu vandeniu. Kai pritrauks, lėtai išgerkite.
* Dar puiki priemonė atsikosėjimui yra medaus ir svogūnų sulčių mišinys. Smulkiai supjaustykite vieną svogūną, jį sumaišykite su dviem valgomais šaukštais medaus ir palaikykite per naktį. Iš svogūnų pernakt išsiskirs sultys, kurias gerkite dienos metu po arbatinį šaukštelį. Puiki priemonė peršalus yra putino uogos: vieną valgomąjį šaukštą šviežių putino uogų sutrinkite su tokiu pat kiekiu medaus, užpilkite 100 ml karšto vandens ir išgerkite. Tai suteiks jūsų organizmui galimybę sustiprinti imunitetą ir lengviau bei greičiau pasveikti.
Liaudies priemonės – irgi vartojamos atsargiai
Tačiau jokiu būdu nepamirškite, kad ir natūralias liaudiškas gydymo priemones kai kurie žmonės turi vartoti labai atsargiai. Pavyzdžiui, jeigu sergate cukriniu diabetu, būkite itin atsargūs vartodami medų. Jei kenčiate nuo virškinamojo trakto ligų, verčiau nevartokite citrinų ir česnakų. Valgyti daug svogūno negalima sergant skrandžio ir virškinamojo trakto, kepenų ir inkstų ligomis. O štai aviečių nuoviras nerekomenduojamas aukštą kraujospūdį turintiems ir širdies ligomis sergantiems žmonėms.
Kas iš tiesų sukuria atsparumą ligoms?
Liaudies priemonės: vaistažolės, česnakai, svogūnai, imbieras, medus, citrinos, putino uogos padeda stiprinti imunitetą, palengvina gripo simptomus, tačiau atsparumo gripui nesukuria.
Pervargę, retai gryname ore būnantys, mankštos pertraukų metu nedarantys, sėdimąjį darbą be jokio pajudėjimo dirbantys žmonės yra mažiau atsparūs bet kokiai infekcijai. Stenkitės išvengti neigiamų emocijų – jos neigiamai veikia jūsų imunitetą. Labai svarbus 8 valandų poilsis naktį. Jei reguliariai neišsimiegate – jūsų imuninė sistema taip pat silpnėja. Todėl visi sekantys žingsniai, lemiantys geresnę mūsų imuninės sistemos ir bendros sveikatos būklę: subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, streso kontrolė, tinkamas darbo ir poilsio režimas bei buvimas gryname ore.