Keiskite šiuolaikinio gyvenimo įpročius pagal japonų patirtį – jausitės ir sveikesni, ir stipresni

Ruduo – vienas didžiausių stresorių mūsų emocinei būsenai ir kūnui. Kaip prisijaukinti rudenį, nepatirti streso, pasirūpinti savimi?

Sveikatos ir grožio namų „Beža“ savininkė Erika Stankevičiūtė sako, kad turi gerą receptą – japonų patirtį bei požiūrį į savo sveikatą ir grožio puoselėjimą.


„Japonų rūpinimosi savimi patirtis nėra apie tai, kokį kremą ar kūno priemonę tepti ar netepti ant savo veido bei kūno odos. Japonams visas rūpinimasis savimi prasideda nuo atpažinimo, kas su tavimi vyksta“, – sako E. Stankevičiūtė, prevencinės medicinos asociacijos „Anti-age“ Japonijoje narė.


Pasak prevencinės medicinos ekspertės, atstovaujančios Japonijos kosmetikos produktų gamintojams Lietuvoje, veido ir kūno odoje atsispindi mūsų psichinė būsena. Rudenį ypač svarbu susitvarkyti su organizmo patiriamu psichosomatiniu stresu.


Japonai turi daug ritualų, kaip prisijaukinti rudenį, sustiprinti save emociškai ir fiziškai, sustabdyti priešlaikinį senėjimą. Ne paslaptis, kad jie yra didžiausi terminių vandens baseinų, kubilų, pirčių mėgėjai. Kūno sušildymui, atsipalaidavimui jie karšto vandens malonumais mėgaujasi kelis kartus per savaitę. Mokėti atsipalaiduoti – štai ko turime iš jų išmokti pirmiausia.


„Keičiasi gamta, tamsėja. Ryte prabusti ir jaustis žvaliu vis sunkiau. Norisi likti šiltoje lovoje. Didžiausia klaida, kad joje ir liekame, sutrumpindami rytinius ritualus. Kai po dušo tiesiog lekiame į lauką, darbą – padarome didžiausią klaidą, nes organizmui sukeliame didžiausia stresą“, – E. Stankevičiūtė aiškina, kodėl mes taip blogai jaučiamės rudenį.


„Reikia elgtis priešingai. Kuo tamsesnis rytas, tuo anksčiau, kad ir tik po keletą minučių, atsikelkite. Leiskite organizmui atsigauti, priprasti prie besikeičiančių gamtos sąlygų. Į lauką išeikite tik jau gerokai pražvalėję.


Kiekvieną dieną pradėkite dušu. Pasimėgaukite šiltu ir gaiviu vandens poveikiu kūnui. Pasimėgaukite tuo poveikiu ne tik duše, bet ir po jo, dar pabūdami namuose, o ne iškart nerdami į darganą, vėsą ir tamsą“, – pataria japonų įpročius perpratusi E. Stankevičiutė.


Vakare taip pat pasimėgaukite nusimaudymu duše, bent kartą per savaitę – karšta vonia. Lankykite pirtis, SPA – kūnui reikia malonių potyrių ir jūsų jaučiamų teigiamų emocijų. Nekelkite savo organizmui streso.


„Pradėjusi dirbti su japonais pirmiausia pastebėjau, kad dauguma kosmetikos produktų pristatymų visuomet vykdavo nuo prausimosi ir odos valymo priemonių bei prietaisų. Japonai sako, kad sveika oda – tik švari oda. Dauguma odos problemų kyla, nes oda nėra pakankamai švari. Daugeliui žmonių, jei jie prižiūri odos švarą tinkamai, apskritai nereikia kitų kosmetikos priemonių. Japonų prausimosi ir odos priežiūros priemonės yra labai tausojančios“, – teigia ekspertė E.Stankevičiūtė.


Kad Japonijoje daug dėmesio skiriama kūno švarai, sveikatai ir teigiamoms emocijoms duše, liudija ir sukurta japoniška dušo galvutė. Tai – dušo antgalis, prisodrintas retų mineralų, kurie teigiamai veikia žmogaus savijautą. O ir dėl dušo sukuriamo ypač aukšto vandens slėgio maudynės virsta nepaprastai malonia ir naudinga organizmui SPA procedūra.


Toks nedidelis įrenginys vienu metu atlieka ir kūno šveitimo, ir masažo bei sveikatinimo funkcijas, tinka visiems šeimos nariams. Tai ir pavyzdys, kaip japonų pažangiausios technologijos turi vieną tikslą – jog žmogus jaustųsi emociškai geriau.


„Linkiu prisijaukinti rudenį ir pagal japonų patirtį keisti šiuolaikinius gyvenimo įpročius“, – sako E. Stankevičiūtė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis