Trenerė Ilka Adams paaiškino, kodėl net ir sportuojant kūnas atrodo suglebęs ir kaip tai ištaisyti

Kai kurios moterys, pradėjusios pernelyg intensyviai treniruotis ir riboti kalorijas, pasiekia priešingų rezultatų, nei tikėjosi.

„Svarstyklės gal ir rodys, kad svoris sumažėjęs, bet veidrodis sakys ką kita, – teigia mitybos ir sporto specialistė Ilka Adams. – Pradėjote sportuoti ir laikytis dietos, tad netenkate svorio, bet nusivilkus drabužius jums gėda dėl to, ką matote, nes riebalai liko, kur buvę, tik dabar jie labiau nukarę, o ir oda gali būti netekusi elastingumo, tad atrodo, kad jums judant viskas liula.


Tai gana įprastas raumenų netekimo, arba atrofijos, požymis. Jūs netekote ne riebalų, o raumenų. Kai kuriais atvejais, jei prieš laikydamiesi dietos atlikote kūno sudėties testą, gali paaiškėti, kad riebalų kiekis netgi padidėjo, o netekote raumenų.


Kodėl taip nutinka? Dėl to kalti hormonai. Jie yra labai svarbūs deginant riebalus, tad svorį numesti yra daug sunkiau, nei daugelis mano, – neužtenka vien sporto ir mažesnio kalorijų skaičiaus.“


Pernelyg nesigilindama į smulkmenas, Ilka Adams duoda kelis patarimus, kaip to išvengti:


1. Keiskite kardiotreniruotes jėgos pratimais


Ilgos aerobikos, bėgimo, zumbos ar kitų kardiotreniruočių valandos vers irti raumenų audinį ir sulėtins medžiagų apykaitą. Būtinai pabandykite kilnoti daugiau svorių ir rečiau užsiimkite kardiotreniruotėmis.



I. Adams
I. Adams
Asmeninio albumo nuotr.



2. Daugiau valgykite


Žinau, kad patarimas daugiau valgyti norint atsikratyti riebalų gali pasirodyti netikėtas, bet tokioje situacijoje būtent taip ir turėtumėte elgtis. Leiskite sau suvalgyti daugiau, nei nurodo dieta, taip atkursite riebalus deginančių hormonų kiekį ir išvengsite lieknėjimo pauzės, kuri ištinka nustojus kristi svoriui, bet palaikant tą patį treniruočių ir dietos režimą. Kartais kūnui reikia pertraukos, kad galėtų atnaujinti medžiagų apykaitą ir paspartinti leptino (riebalus deginančio hormono), skydliaukės, augimo ir kitų hormonų gamybą.


3. Laikykitės ciklinės mitybos


Jei labai ribosite suvartojamų kalorijų skaičių, tuomet darykite tai trumpai, o tada vėl grįžkite prie didesnio kalorijų skaičiaus. Tai neretai vadinama cikline dieta, mat ją sudaro dienos, kai kalorijos ribojamos, ir dienos, kai pasipildoma ir valgoma daugiau. Pabandykite maitintis ciklais: dvi savaites vartokite daugiau kalorijų (tik gero, sveiko maisto), o kitas dvi savaites jų sumažinkite, kad užtektų tik svoriui palaikyti. Tiriant tokią mitybą buvo nustatyta, kad cikliškai maitinantis liesų raumenų priaugama daugiau nei riebalų, o turint daugiau liesų raumenų sumažėja ir apimtys.


4. Valgykite pakankamai aukštos kokybės baltymų


Mėsa, vištiena, žuvis, kiaušiniai, varškė – visa tai yra būtina, norint po treniruotės atkurti raumenų masę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis